Koje su najčešće roditeljske pogreške?

Pregledaj članak
Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar *Micek*

    *Micek*

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Od standardnih, nemoj je navikavati na ruke, pusti je da plače, daj joj vode i čaja (jednomjesečnoj bebi)… Sve do moraš joj soliti hranu zbog natrija i vrh vrhova: daj joj jaje sa dva mjeseca jer je to zdravo. Kako znate da je to zdravo? Ja sam svojima dala i nije im ništa. :smajlikojisipucauglavu:
    I tak… Na jedno uho unutra, na drugo van.

  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    Zašto mu nedaš mobitel da se igra s njim, vidiš da on to želi!!!!! To sam čula 10000000000 puta. Zato što on želi i čeprkati vilicom po utičnici, želi se naginjati kroz prozor s trećeg kata, želi se popesti na luster i dirati vrelu peć. Da mu i to dozvolim??? Jer on to ŽELI!!! Dijete od godinu dana obično zna što želi i što je najbolje za njega zar ne?

  • bubi13

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Nahrani dijete vidiš da plače, a djece plaču samo kada su gladna!

  • Avatar tripleL

    tripleL

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Ajme imam tri cure pa je takvih savjeta bilo puuuuuuuuuuuuuuuuuno, svakakvih izdvajam neke bisere: ne suši rublje kad padne mrak, a šta ču s njime ako se nije osušilo preko dana ,daj joj pileći batak u rukicu da se malo omasti (beba od 6mj),a najjaći mi je daj joj navećer malo piva ,bude ti mirnije spavala po noći

  • Mahiya

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ah, takvi savjeti valjda kreću od trudnoće…ali evo najčešći su: ‘ne moraš trčati čim zaplače’, ‘daj joj malo čaja’ ( a na prsima je), ‘nemoj dozvoliti da spava sa tobom u krevetu’ , ‘nemoj je ljubiti dok spava’ i tako…

  • zvekanka

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Savjet koji učestalo slušam a neću ga nikada poslušati jer bi onda mrzila samu sebe  ide ovako. Nisu stari ljudi bili glupi kada su mlatili svoju djecu “ Udari ju koji put pa će biti poslušnija”

  • Tinči2

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Imam bebu od 4 mj. i najbolji komentar od moje none je bio da joj trebam davati vode ili čaja obavezno kroz dan iako je isključivo dojena beba..i još uz to nije naučena na bočicu pa kako bi je naučila na bočicu da joj na dudu od bočice stavim malo šećera…?!

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Mi imamo tek 25 dana pa nismo uspjeli skupiti puno savjeta. Uglavnom, oni dobronamjerni koje i sama zelim provesti su da ne navikavam dijete na ruke, da uvedem raspored kupanja i spavanja te da ne ucim dijete da spava s nama u krevetu.

    Oni koji dizu tlak:
    “Nemoj da ti bude ovisan o sisi ko njegov bratic!”
    “Daj mu vode i caja.” (dojim)
    “To nije dobro sto ti je dijete toliko na sisi.” (kada je u pitanju skok u razvoju)
    “Nemoj bit gola ostat ces bez mlijeka.” (vani +32 a ja u carapama, dugackim tajicama i majici na bretele)
    Meni najsmjesniji savjet je onaj mog muza kada ne uspije smirit malog u roku minutu: “Ja mislim da je on gladan.”  Je, da, nek mama da sisu i svi sretni i zadovoljni i nema drugog uzroka djecjoj cendravosti.

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    D-L


    Daj mu vode da ti ne bude mutav.

     Hahahaha!!!!

  • Avatar Yeles

    Yeles

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    “Beba ti nije ništa, ne boli ju ništa i nije gladna - samo je zločesta” Pa kako beba od 3mj može biti zločesta? Zlo-česta, znači stalno je u njoj neko zlo? Pa pobogu ljudi šta je vama! Uf to me baš razljuti. Ili ono “nemoj s njom nikud dok ne prođe krštenje da ju neko slučajno ne pogleda i urekne ju, stavi uz nju svetu sličicu to će ju čuvat”
    “Stalno ju nosite, pa ćete ju naviknut na ruke i šta onda?” Pa to je moje dijete i nosit ću ga i ljubit kad ja hoću i koliko hoću, jer želim da se osjeća voljenom.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.