Kako poboljšati spermiogram?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar malagarava13

    malagarava13

    Broj poruka: 166

    Prijavi adminu

    Moj je svasta koristio dobre evo sad vec 2godine. Od fertiup, cinka, selena, orašastih plodova nema šta nije,… i nista, nažalost. Ne kažem da neće drugima pomoći, ali eto, mislim da je sve bacanje para..

    ono što jako želiš, dobit ćeš <3

  • Avatar smokov

    smokov

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Moj je imao oligoasthenozoospermiu. Koristio je profertil 2mj (×2 na dan) uz to mjesavinu sa medom i caj od piskavice. Spermiogram smo mislili radit nakon trece popijene kutije profertila, ali nije bilo potrebe posto sam ostala trudna. Cak u razmacima, kad bi cekali da nam stignu tablete, uzimao bi iz dm-a manner aktiv kapsule.

  • Arter

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, ovo je ujedno i moj prvi post. Pišem iz razloga jer smo i supruga i ja presritni i želili bi da podilimo svoje iskustvo i pomognemo nekome još. 
    Znaci prica ide ovako:

    od 4./2016 supruga i ja smo poceli raditi na bebi, ali nije bilo baš uspiješno. Taman negdje oko 5-6 mjeseca sam ja promijenio posao što mi je bilo jako stresno jer je bila to startup firma i nisam znao sta me ceka, te sam uz to dobio i upalu crijeva te imao par dana temperaturu 39.9. U među vremenu smo pokušavali i dalje, ali nije bilo uspijeha. U deveti misec sam odlucija otici na spermiogram na polikliniku CITO, i tada mi je uslijedio šok. Oligoastenozoospermia. NIsam ni znao sta je to ali u nalazima sam vido da to nije dobro, naime rezultati su bili 11.3 mil/ml, i ukupno u ejakulatu 22 mil. Uglavnom sve smanjeno, imao sam smanjenu pokretljivost itd itd. Taj dan sam se odmah ostavio cigara i elektricne cigarete, ostavio sam se alkohola i odmah zvao gospodina Miju iz vranjica te poceo piti njegov caj. Svaka preporuka za gospodina, ako netko treba broj neka mi se slobodno javi. Uz to sam krenuo dosta aktivnije vježbati, i da napomenem, izbacio sam potpuno WHEY protein iz prehrane, koji sam do tad redovno uzimao, razlog je bio taj sto sam nacuo i procitao po iskustvima ljudi da ima kemijske sastave koji nisu bas blagotvorni na spermije. Krenuo sam uzimati i suncokretove sjemenke, i orahe. Također sam svaku vecer uzimao žličicu miješavine meda, peludi i matične mlijeci (to vam svaki pcelar ima). Najveci problem je bilo sredit psihu. pokusavali smo i pokusavali i za Božić predivan blagoslov, test je pozitivan bio. Nitko sritniji od mene i nje, ali nazalost zavrsio je pobacajem u 7-om tjednu. Izgleda da je problem bila njena stitnjaca koja je kad je zatrudnila bila na visokih 7. 

  • Arter

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu


    nastavak: 
    To nas je dotuklo, nastavio sam dalje vjezbati ona je normalizirala stitnjacu, napravila i sve ostale preglede i sve je ok. Čaj sam do tad već popio, i nastavio sam od drugog mijeseca do danas uzimati na dnevnoj bazi (cijela šaka tableta): 
    - men's argin max (6 tableta)
    - vitamin E (dnevno 400 i.u.) 
    - vitamin C (dnevno 1000 mg) 
    - vitamin B12 (dnevno do 300 mcg) 
    - folna kiselina (dnevno do 800 mcg) 
    - selen (dnevno od 100 do 800 mcg) 
    - cink (dnevno 60 mg) 
    - L-karnitin (2g dnevno) 
    - L-arginin (2g dnevno) - (+ 2g sam imao u men's arginmaxu, znaci ukupno 4 g dnevno.)  
    + jako puno vjezbanja, kretanja, povrca, voća… 
    Za one koji su vjernici kao ja, meni je pomogla molitva da ocistim glavu i prestanem negativno razmisljat i sam sebe uvjeravat da je to ne izljecivo. Znam da mi je molitva u svemu pomogla, jer je ne gledam kao da ce Bog carobnim stapicem popravit sve, vec da me je uputija da na vrime znam sta napravit i da znam kako rijesiti problem. Onima koji nisu vjernici preporucam nesto drugo da pokusaju da si skrenu misli na pozitivu. 

    Obavezno izbacit cigarete, a alkohol smanjit. Kad sam mogao ja može svatko, virujte mi. 

    Cemu ovo sve, evo upravo ovome, današnji spermiogram, znaci devet mjeseci nakon oligoastenozoospermie, ja sam na NORMOZOOSPERMIA. 
    132,42 m/ml
    317,83 m/ml
    volumen 2,40

    Znam da je opširno, ali jednostavno sam tija da vas ohrabrim, i pokažem da js ve moguće i da samo triba virovat i bit jak. Evo, nadam se da ce sad doci i toliko zeljena trudnoca, kad znam da su nalazi uredni.
    Lip pozdrav iz Splita :) i sritno vam…. 

  • brane42

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav.

    svaka čast na tome. I ja također pijem već 10 godina čaj od gosp. Mije i vrlo mi je pomoglo. Ima godinu dana pijem također navedene vitamine. Moje pitanje: U koja doba pijete sve vitamine: E,C B12, Folnu kiselinu, Cink, l-Karnithin itd. i da li ih mogu sve skupa popiti nakon ručka? Hvala lp

  • brane42

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav.

    svaka čast na tome. I ja također pijem već 10 godina čaj od gosp. Mije i vrlo mi je pomoglo. Ima godinu dana pijem također navedene vitamine. Moje pitanje: U koja doba pijete sve vitamine: E,C B12, Folnu kiselinu, Cink, l-Karnithin itd. i da li ih mogu sve skupa popiti nakon ručka? Hvala lp

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.