Kako reagirati na agresivnost i svađe među djecom?

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Bili smo danas na nekakvom obiteljskom okupljanju i nirmalno da je curka bila s nama…e sad…tu je bio i sin od bratića od dragog….razmaženi klinac od 3 godine koji pokušava privući pažnju roditelja na sve načine….i prvo je došao do nas i tražio da mu damo L da ju drži….naravno da nismo…da bi on malo kasnije došao do nje i uštipno ju za obraz…ona se rasplakala ja utješila,njega mama udaljila… nakon nekih pol sata curka bila na plahti na travi i igrala se sa svojim zvečkicama…on se stvorio u sekundi i lupio ju posred čela sa zvečkom…ja se nisam ni snašla ni stigla reagirat…ono šok totalni…al mama ga je udaljila i opalila mu pljusku i po guzi (ne podržavam fizičko nasilje nikako,ali nikako…al opet neka ga je 😈)….  e sad…kako reagirati u takvim situacijama? Strah me i pomišljat na igralištima među djecom… a dragom kasnije palo na pamet da ko zna šta bi napravio da smo mu ju u nekom ludom slučaju dali da ju drži…bacio na pod?? Ko zna…

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    cloudy


    Bili smo danas na nekakvom obiteljskom okupljanju i nirmalno da je curka bila s nama…e sad…tu je bio i sin od bratića od dragog….razmaženi klinac od 3 godine koji pokušava privući pažnju roditelja na sve načine….i prvo je došao do nas i tražio da mu damo L da ju drži….naravno da nismo…da bi on malo kasnije došao do nje i uštipno ju za obraz…ona se rasplakala ja utješila,njega mama udaljila… nakon nekih pol sata curka bila na plahti na travi i igrala se sa svojim zvečkicama…on se stvorio u sekundi i lupio ju posred čela sa zvečkom…ja se nisam ni snašla ni stigla reagirat…ono šok totalni…al mama ga je udaljila i opalila mu pljusku i po guzi (ne podržavam fizičko nasilje nikako,ali nikako…al opet neka ga je 😈)….  e sad…kako reagirati u takvim situacijama? Strah me i pomišljat na igralištima među djecom… a dragom kasnije palo na pamet da ko zna šta bi napravio da smo mu ju u nekom ludom slučaju dali da ju drži…bacio na pod?? Ko zna…

    pokrenula si temu o pretjeranom čuvanju i paženju klinaca, ovo ti tamo spada u smislu koj budeš na igralištu među drugom djecom.. ili ju budeš stavila pod stakleno  zvono i ne išla na igralište jer je tako najsigurnija ili ju budeš pustila da doživi sve normalne stvari odrastanja.. moj p je dobio šamar od klina jednog nedavno, nisam ništa poduzela jer ništa nije tražio od mene, gurnuo ga je klinac sa stepenica na toboganu, isto nije reagirao, pa sam pustila da sam riješi svoje problema, sve sam vidjela i reagirala bi da je bilo potrebno zaista ili da je on tražio to od mene.. e sad znam da je L premala da se sama snađe i izbori, ali moraš imati na umu da su djeca takva, da im svakakve ideje padnu na pamet iz samo njima znanih razloga.. mislim da je u svakom slučaju mama dječaka dobro reagirala udaljivši ga

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    Ma mislila sam di da stavim pa rekoh da otvorim temu ipak….ma kad bude veća i bude se mogla izborit za sebe ili odlučit o reakciji ok…al ona ima samo 7 i pol mjeseci i ne zna se sama za sebe izborit/postavit…

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1453

    Prijavi adminu

    Ja bi jednostavno udaljila dijete u tom trenutku od maloga, možda bi eventualno malog upozorila da se to ne radi, posebno ne s malim bebicama. Ipak je još mali a opet djetetu od tri godine možeš već objasniti neke stvari.

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    U igri s djecom svega će biti i čupanja i tučnjave i guranja i slično. Najbolje se to vidi kad djeca krenu u vrtić, do tad sve što se činilo normalno postane ludooo, oni se tamo moraju izboriti i to još na kakav način, ja podržavam to da se djeca zaštite do određene granice pogotovo kad su ovako mali jer se ne mogu obraniti, dobro je što ga je mama udaljila jer tko zna kako je moglo biti s obzirom da je velika razlika. Kad su iste visine i približno istog godišta onda je druga priča, treba ih pustiti jer samim time se izgrađuju i znaju kako drugi put postupiti. O da samo vidite kako se curke trgaju…koje su to borbe!!!

  • Avatar Dea23

    Dea23

    Broj poruka: 718

    Prijavi adminu

    Joj baš grozno cloudy.. Mi isto sad na moru i mala na plaži u kolicima i dođe neki mali Švabo , možda 4-5 god, iz čista mira i gurne mi kolica..onooo.. mala se nabila malo jer se zatreslo..ja sam malom i mami opsovala. A ne znaš kaj bi. Onak, u more bi ga bacila u tom trenu. A njegovoj mami to smiješno. U krajnjoj liniji mogao je on gurnuti kolica u more.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ti nemreš utjecat na odgoj druge djece. Drugoj djeci možeš jedino skrenut pažnju da je ona mala i kako se s njom može igrat. To da će se nać djeca koja će ju štipnut, gurnut, ugrist, uvjek će toga bit.
    Ako je od dotičnog djeteta mama, tata tamo ondak skreni pažnju da nije lijepo da ju je udario ili kaj već i drugo tak nemreš. Ne sekiraj se previše. I meni je ok da je mama udaljila klinca jer je očito ovaj naviknut bit prvi i glavni, pa mu se nije dopadalo ovo novo :D

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Draga cloudy, savjet možete potražiti i u već otvorenoj temi:
    https://klokanica.24sata.hr/forum/vrticka-dob/vrticka-dob-41/mame-pomoc-559 [klokanica.24sata.hr]

  • Avatar pinkich

    pinkich

    Broj poruka: 66

    Prijavi adminu

    Moja ima 13 mj i glavna komunikacija sa djecom je udaranje po glavi i grizenje. Obozava djecu vidjeti i ‘igrati se’ s njima, ali malo malo netko strada pa cak i ja. Ja znam da to radi iz dragosti, ali opet uvijek moram upozoravati da to radi.

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Meni je zao i te druge djece, koja tuku. Dijete iz price ima 3 god, to nije vise beba, moze mu se objasniti da se ne smije tuci nikoh, a kamoli bebe. To je nesto sto se odmalena gradi. Kako bih reagirala? Rekla bi mu, mozda ostrije a mozda blago (ne znam tocno sad) da je to ruzno i da se to ne radi. I upotrijebila bih onu “kako bi tebi bilo da te netko tako udari”. 

    U svakom slucaju ne opravdavam agresivno rijesavanje djecjih razmirica, to mi je uzasno.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.