Kako posvojiti dijete?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Švrćo

    Švrćo

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    weeeweee


    Studentica sam pedagogije i stranog jezika, nisam vjernik, no protivnik sam abortusa . Ljudi godinama ne mogu imati djece pa usprkos životnim nedaćama trudnoću smatram blagoslovom.
    Nemam riješeno stambeno pitanje niti povoljnu obiteljsku situaciju. Majka sam naprednog ,posebnog djeteta koje nije sa mnom jer mu ne mogu pružiti sve što želim.
    Ponovno sam trudna te razmatram mogućnost pronalaska para  koji bi to dijete eventualno posvojio.

    Ponukana jučerašnjim dokumentarcem na hrt-u o posvajanju djece, prosurfala sam malo po Klokanici da vidim iskustva. Toliko sam se uzrujala kad sam pročitala gornji post da ne mogu, a da ne komentiram.. Nikad nisam nikog osuđivala, ali ovako nešto da postoji, ne mogu shvatiti. Ovakvu osobu ne da ne treba osuđivati, već joj treba podvezati jajovode. I još ima obraza zavlačiti ove jadne ljude koji bi htjeli dijete, ko da je na placu pa ko prvi! Preko foruma takve stvari rjesavati!!! Klokanica bi je trebala prijaviti nadležnim institucijama. 

    Samo se nadam da će jadno siroče završiti u dobrim rukama.

  • nana30

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ja sam udomiteljica već niz godina,,,do sada sam uvijek imala u  svom domu stariju djecu,međutim lani u trećem mjesecu sam dobila troje djece dvije cure starije dobi i njihovog bracu od 3 god,,,,situacija u njihovoj obitelji je takva da je majka umrla na porođaju a otac dječaćića tek nedavno. Na žalost pukim slučajem sam saznala da je malenog sada dati na posvojenje,,,,mislim da će mi srce pući…Jedni kažu da prema zakonu ja i suprug imamo prvenstvo posvajanja ako želimo,a u centru nam ništa ne garantiraju,,,kažu da se nismo smjeli toliko vezati uz njega,,,,strašno….seke su protiv da ga odvedu i htjele bi da ga mi posvojimo što i želimo….Što sada napraviti,kome se obratiti… Ići ću do Boga ako treba samo da nam ga daju da ga posvojimo…

  • Avatar leptirica3

    leptirica3

    Broj poruka: 211

    Prijavi adminu

    nana


    Ja sam udomiteljica već niz godina,,,do sada sam uvijek imala u  svom domu stariju djecu,međutim lani u trećem mjesecu sam dobila troje djece dvije cure starije dobi i njihovog bracu od 3 god,,,,situacija u njihovoj obitelji je takva da je majka umrla na porođaju a otac dječaćića tek nedavno. Na žalost pukim slučajem sam saznala da je malenog sada dati na posvojenje,,,,mislim da će mi srce pući…Jedni kažu da prema zakonu ja i suprug imamo prvenstvo posvajanja ako želimo,a u centru nam ništa ne garantiraju,,,kažu da se nismo smjeli toliko vezati uz njega,,,,strašno….seke su protiv da ga odvedu i htjele bi da ga mi posvojimo što i želimo….Što sada napraviti,kome se obratiti… Ići ću do Boga ako treba samo da nam ga daju da ga posvojimo…

    Želim vam svu sreću ovog svijeta da posvojite  i bracu. Nisu u centru valjda toliko ludi da ih razdvajaju ako ne moraju kada već ima ljudi kao vi koji mogu o žele posvojiti svih troje.
    Suze su mi kreule..

  • nana30

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Seke nisu posvojene s obzirom da je jedna sada napunila 18 god, a druga je 16,,,centar ne daje seke na posvajanje nego samo malenog…Po njihovom seke bi ostale kod mene a brat bi otišao na posvojenje….

  • Avatar emiro

    emiro

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! Da li itko ima saznanja kakva je procedura za posvajanje djeteta iz Afrike? Uputila sam e-mail na Ministrastvo ima 2 mjeseca i nitko nista ne odgovara, zvala sam ih, kažu netko će vam se javiti…zar je problem odgovoriti na e-mail s upitom o posvojenju djeteta?! Strasno!

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    nana30


    Seke nisu posvojene s obzirom da je jedna sada napunila 18 god, a druga je 16,,,centar ne daje seke na posvajanje nego samo malenog…Po njihovom seke bi ostale kod mene a brat bi otišao na posvojenje….

    Ti naši zakoni, fuj!

    Nadam se da ćete uspjet dečkića posvojit ;) Ili bar da onda starija seka postane njegov skrbnik kad je punoljetna…. Znam da je to kod nas bio slučaj kad su umrla oba roditelja. Samo znam da se i zako mijenjao već puno puta od tad….
    Sretno

  • Avatar Mala2a

    Mala2a

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ima neki roditelja sto nebi podbacili djete a dali bi ga na posvajanj jer nema uvjete cime da ga hrani i oblaci  a nezeli da ga abortira kako na primjer ja ne zelim abortirat a dala bi ga na posvajanje cim bi ga rodila jer nema finaciski uslova da zivi imam jedno djete i sa njim jedva kraj sa krajem sastavljam

    Mala nevjesta

  • Ukilele

    Broj poruka: 239

    Prijavi adminu

    Zivimo u 21.stoljecu i izbor kontracepcije je ogroman! Kako mozete ne razmisljat glavom i ostajat trudne tek tako i onda vlastitu dicu davat na posvajanje. Pa da mi je jedini izbor kopat po smecu da ga prehranim to bi i ucinila al dala ga nebi nikome. Al to sam samo ja! Mislin prestrasno je ovo sto sam ode procitala!

  • Avatar Ail

    Ail

    Broj poruka: 230

    Prijavi adminu

    Mala2a


    Ima neki roditelja sto nebi podbacili djete a dali bi ga na posvajanj jer nema uvjete cime da ga hrani i oblaci  a nezeli da ga abortira kako na primjer ja ne zelim abortirat a dala bi ga na posvajanje cim bi ga rodila jer nema finaciski uslova da zivi imam jedno djete i sa njim jedva kraj sa krajem sastavljam

    Mislim ovo stvarno moram komentirati. Ja sam posvojeno dijete. Moji su me posvojili kada sam imala 6 godina. I mogu ti samo reći da to što radiš nije normalno!! Znaš li kako će se to dijete osjećati. Imam trenutno bebu od 2 mjeseca moje najveće blago. Da kopam po kontejnerima svaki dan i da živim u kartonskoj kutiji ne bi dala svoje dijete. Meni je moja mama dala sve. A ona što me rodila mi je nitko i ništa. Hvala Bogu danas se možeš jako dobro zaštiti od neželjene trudnoće a ti ako si hendikep onda samo radaj pa daj na posvajanje. Na kraju ćeš ostati sama i osudena od svoje djece koja na to imaju pravo!!! Svim mama koje žele posvojiti djecu svaka čast! Nemojte odustajati. To je nešto predivno. I nemojte misliti da vas to dijete neće voljeti. Vjerujte hoće. Kao što kažem ja imam jednu mamu a ona druga me samo rodila i to je to. Morala sam komentirati, još sam se uspjela i suzdržati koliko toliko na rječniku.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar @snajka1983

    @snajka1983

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bokić svima!
    Suprug i ja smo,nakon mnog razgovora i razmišljanja,odlučili se na posvajanje djeteta.Molim vas da li mi može itko reći kakav je proces i po prilici koliko to traje.Hvala vam

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.