Hormoni, pretilost i planiranje trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Pavla

    Pavla

    Broj poruka: 264

    Prijavi adminu

    Slučajno sam naišla na ovu temu  pa sam morala nešto napisat kao ohrabrenje svima koje imate "višak kila" . A pošto ništa u životu nije slučajno Drago mi je da postoji ova tema u nas, koja je nekako postala tabu tema ! Pa pratim američke pretile trudnice kojih ima više
    Ja san davnoo prešla stotku, sad se vrtim oko 120 kg.  Volim se ovakvu, muž me voli, obitelj ... i neman problema s težinom.
    Zdravstveno: išla sam prije par mjeseci čisto iz radoznalosti provjerit kolesterol - on super !! .. Krvna slike super .Ovo mi je treća trudnoća ... Bogu hvala, "uspili" sam iz prve zatrudnit s trećom bebom, kao i s prethodne dvi. Hormoni su mi inače povišeni, ali nemam nikakvih problema sa štitnjačom, šećerom, tlakom.Više ljudi (doktori) očekuju da ću zbog težine imat problema, nego što je istina. Tako mi je medicinska sestra u bolnici upala: "Tako velika žena, a tako nizak tlak."
    U drugoj sam trudnoći imala samo u jednom nalazu NEZNATNO povišen šećer, pa su me "maltretirali" po bolnici iz prevencije, i "nagovorili me na drugi carski". A tek su na šivanju vidili da sam potpuno bila otvorena i spremna za prirodni porod ...
    Beba 3390 g, a i ginekologica mi je priznala da sam stvarno imala šećer, beba bi mi bila ogromna...Napisla sam ovo da vas malo ohrabrim i kažem svoj primjer.Trebam utvrditi da je svaka žena i svaka trudnoća DRUGAČIJA i dobro je slušati savjete doktora i tražit drugo, pa i treće mišljenje. Doktori imaju iskustva, i završili su puste godine medicine I ne dopustite da vas okolina ubije komentarima, nego triba ostat pozitivan i ić svojim putem, ne osvrčući se.





    29.8.2022. ➕

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    uvik nešto


    Slučajno sam naišla na ovu temu  pa sam morala nešto napisat kao ohrabrenje svima koje imate "višak kila" . A pošto ništa u životu nije slučajno Drago mi je da postoji ova tema u nas, koja je nekako postala tabu tema ! Pa pratim američke pretile trudnice kojih ima više
    Ja san davnoo prešla stotku, sad se vrtim oko 120 kg.  Volim se ovakvu, muž me voli, obitelj … i neman problema s težinom.
    Zdravstveno: išla sam prije par mjeseci čisto iz radoznalosti provjerit kolesterol - on super !! .. Krvna slike super .Ovo mi je treća trudnoća … Bogu hvala, "uspili" sam iz prve zatrudnit s trećom bebom, kao i s prethodne dvi. Hormoni su mi inače povišeni, ali nemam nikakvih problema sa štitnjačom, šećerom, tlakom.Više ljudi (doktori) očekuju da ću zbog težine imat problema, nego što je istina. Tako mi je medicinska sestra u bolnici upala: "Tako velika žena, a tako nizak tlak."
    U drugoj sam trudnoći imala samo u jednom nalazu NEZNATNO povišen šećer, pa su me "maltretirali" po bolnici iz prevencije, i "nagovorili me na drugi carski". A tek su na šivanju vidili da sam potpuno bila otvorena i spremna za prirodni porod …
    Beba 3390 g, a i ginekologica mi je priznala da sam stvarno imala šećer, beba bi mi bila ogromna…Napisla sam ovo da vas malo ohrabrim i kažem svoj primjer.Trebam utvrditi da je svaka žena i svaka trudnoća DRUGAČIJA i dobro je slušati savjete doktora i tražit drugo, pa i treće mišljenje. Doktori imaju iskustva, i završili su puste godine medicine I ne dopustite da vas okolina ubije komentarima, nego triba ostat pozitivan i ić svojim putem, ne osvrčući se.

    Samo sam dosla baciti komentar jer nisam mogla to ne izustiti. Svaka cast na stavu!!! Tako I treba. Bitno je da je covjek zadovoljan sam sa sobom. Okruzen okolinom koja ce ga cijeniti, a kad covjek pozitivnp razmislja I gura naprijed I sretan je onda ce ga takvog I svi ostali viditi...Kile su samo brojka I nista drugo. Jos jednom, prekrasno napisano. Ja pak imam "problem" s manjkom kila, meni nije problem, jer znam zbog cega fale I da ne mogu utjecati na to, ali sam ja zadovoljna I volim se takva kakva jesam, kome se to ne svida neka produzi ♡

    14.06.2014. L ♥

  • Nikita21

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozz :)
    Stalno imam problema s menstruacijom, kasni mi zbog policisticnih jajnika.. bila sam kod ginekologa rekli su da moram smrsaviti. Pokusavamo s partnerom zatrudnijeti.. posto nemam stvari redovito svaka 3 tjedna radim test.. nista.. prosli tjedan sam isla na vadenje hormona, rasi PCOS-a.. pogledala sam nalaze i estradiol mi je 236 znaci 10. Dan od pokusaja.  Zanima me ako je stvarno moguce da je to trudnoca.. strah me je napraviti jos jedan negativan test.. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.