Djeca i vjera

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Vlatka26

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Prekrasna tema za razmjenu mišljenja!
    Kako sam osobno doživjela vjeru i prisutnost Boga u svome životu, nije mi nimalo teško iskreno vjeru prenositi na svoje dijete. Bez vjere i Boga, nema zdravog života! Još sa bebom u stomaku, slušala sam duhovne pjesme, išla na klanjanje, redovno na svete mise nedjeljom i blagdanima, pričala bebi o Bogu, družila se sa svećenicima… Ukratko, bila pri župi. Sukladno tome, beba je naviknula na određene stvari i nije joj bilo strano ići na misu već sa mjesec dana. Kroz molitve, pjesmice, crteže, slikovnice, crtiće, puzzle i sl., suprug i ja približavamo vjeru svom djetetu. A naravno, i samim odlascima u crkvu. Jako rano je naše dijete pjevalo duhovne pjesme i pričalo o Isusu, svom prijatelju. Obavezno se moramo pričestiti jer nas dijete pita zašto nismo slušali Isusa i ne može dobiti križić zbog nas. Tako da, vjera je naša prošlost, sadašnjost i budućnost - naš život!

  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Uistinu prekrasna i zanimljiva tema. Naime, svom djetetu zelim prenijeti vjeru onako kako je i meni prenesena, samo naravno, jos i bolje  Kad sam bila mala i spavala kod moje bake, svaku vecer prije spavanja molili smo Oce nas, Zdravo Marijo, Slava Ocu i Andele cuvaru. To mi je toliko ostalo usadeno u sjecanje da to i dan danas molim tim redoslijedom kad molim Boga za pomoc i snagu. 

    Znanje o vjeri je poteklo ipak prvenstveno iz vlastitog doma. Moja majka i ja smo svake nedjelje isle na misu pomoliti se i zamoliti oproste nasih grijeha, a kad sam bila manja imali smo i djecju bibliju odnosno price iz starog i novog zavjeta koje su bile ilustrirane i lijepo ukratko napisane kako bih ih ja, kao dijete, lakse razumjela. To je sve dalo osnovu mom ucenju vjeronauka u osnovnoj skoli.

    Naime, za one koji se mozda pitaju u cemu je stvar molitve, reci cu ovo…  Ona mi je davala snagu kad sam mislila da ne mogu vise dalje, kad su mi zivotni dogadaji lomili volju za zivotom. Cesto sam osjecala da mi je upravo On pomogao da se izvucem iz neprilika. Voljela bih da i moje dijete kroz molitvu crpi snagu kad mu bude tesko, jer zivot je takav da ce svaki covjek iskusiti dobre i lose trenutke, a ako se nemas cemu nadati i koga moliti i s kim popricati ili podijeliti svoje tajne i zelje, svijet moze biti stvarno uzasan za zivot.

    Smatram da uopce nije lose priustiti djetetu takve ilustrirane knjige jer ce u njima lakse shvatiti price koje su ipak u bibliji za odrasle malo teze i sire prikazane. Naravno, ako je to sve jos prikazano kroz igru, dijete ce lakse i nauciti jer ce mu biti i zanimljiviji sadrzaji. Ja bih cak i razmisljala o tome da neke od tih prica postanu i ugodne price za laku noc. Potjece se od vjerovanja da ce osobe koje od malih nogu slusaju o dobroti, pomaganju i suosjecanju, lakse to i primjenjivati u svom zivotu, a to i jest cilj, da damo sve od sebe, kao roditelji, da od svoje djece ucinimo upravo takve ljude, vrijedne divljenja.

  • Avatar tripleL

    tripleL

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Od trenutka svog rođenja odgajana sam u katoličkoj vjeri i ponosim se time!! Od prvog dana kada sam i sama postala majka svoju vjeru prenosim i na svoje djevojčice i mogu vam reći da uživamo i ja i moje djevojčice! U današnje vrijeme ima jako puno onih tzv. vjernika koji dolaze pred oltar ne da čuju riječ Božju i okrijepe duh nego da prepričaju glavne tračeve koje su čuli i to mi smeta ,zašto onda i dolaze u Božju kuću pa to mogu obaviti i na ulici.Svoje cure učim da ima više vjera ali zato ljudi nisu manje vrijedni bez obzira koje vjerske pripadnosti oni bili ,ako su ljudi dobri nije važno koje su vjere ,bitno je kakav je on u svojoj duši i srcu. Toga se držimo i to nam je bitno . Naš moto je  : Ne čini drugima ono što ne želiš da drugi čini tebi!!!

  • dunjaT

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Zajedno molimo anđela čuvara prije spavanja. Često odlazimo u crkvu. Posjećujemo grobove naših pokojnih. Kada smo U zagrebu prošetamo do Kamenitih vrata i palimo svijeću. Za vrijeme adventa pjevamo božićne pjesmice. Za blagdane izrađujemo ukrase i puno pričamo. Znatiželjno malo biće, puno je pitanja, pa se trudim davati mu što bolje odgovore.

  • Gabrielle

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    S obzirom da su djeca još mala (2 i 4 godine), Boga im približavamo kroz zajedničke odlaske u crkvu, molitvu prije jela, a najviše kroz igru. Kupili smo zanimljive slikovnice i bojanke koje na simpatičan način približavaju djeci temu vjere. Zasad im se najviše sviđa Noa :D

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Dragi čitatelji, hvala vam na sudjelovanju u nagradnom natječaju:
    https://klokanica.24sata.hr/skolarci/slobodne-aktivnosti/neka-vase-dijete-upozna-bibliju-kroz-igru-1838 [klokanica.24sata.hr]
    Dobitnici knjige ‘Biblija kroz igru’ u izdanju Naklade Slap su magdek, Nanji, 57, medoKartonski i tripleL, a oni će biti obaviješteni i putem e-maila. Čestitamo!
    Pozivamo vas da nam i dalje pišete kako djeci prenositu vjeru, a vaše komentare objavit ćemo u našoj temi s foruma.

  • Avatar medoKartonski

    medoKartonski

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    Hvala Vam! I čestitke ostalim dobitnicima!

    Ljubav se zove imenom tvojim - IVA -

  • Nanji

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Hvala puno!!!!!!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.