Čudne poruke u dječjim pjesmama

Pregledaj članak

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar karla0806

    karla0806

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Eh da, na jednoj od tih televizija je i pjesma, prepjev “Itsy, bitsy, tinny, winny”. Uglavnom, curice u kupaćim kostimima (4-5, možda malo više godina) pjevaju ovako: “Joj, joj, joj, joj, što je dečko rek'o njoj? Itsy, bitsy, tinny, winny daj odloži taj bikini…” Zgrozila sam se. Suprug je samo zaključio da ga ne čudi jer je sve to posljedica Severina i Rozgi… Morala sam se složiti. :(

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Ja muku mucim sa slikovnicama. Ne kuzim te ilustratore i pisce, urednike…svaki put kad odem u knjizaru prvo provedem sat vremena trazeci slikovnicu za najmlade u kojoj su zivotinje nacrtane lijepo (bez ruznih i zlocestih grimasa), da su pisane vrste zivotinja VELIKIM SLOVIMA, da detalji na slikama nisu nabacani ni presitni, da tekst nije bezvezan ili van duha hrvatskog jezika…nasla sam bila jednu sa pricama i odnesem je doma, a unutra prica o vuku i janjetu u ovom stilu: vuk je ogulio kozu janjetu i zabio ga na kolac dok je ovaj cvilio i plakao…

    Druga pak predivno ilustrirana, velika slova…savrsena slikovnica a unutra nacrtan veseli pas i kraj njega pise DŽUKELA (mjesanac, pas skitnica). Sto da mi dijete za psa govori dzukela?! 

    Ista stvar i sa pjesmama..kao roditelj se trudis, ali moras biti nad glavama djece stalno, kontrolirati sve sto gledaju i cuju sto je prakticki nemoguce, jer drugi ne obavljaju svoj posao kako treba i truju nam djecu na svakom koraku sa nasiljem, preseksualiziranim porukama i sl.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • erbozg

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    A “knjiga sveznalica kaže: ”zeleni auto cestom luta, odjednom stane i skrene s puta, za pomoć djecu pita". 
    Nisam znao da su djeca toliko upućena u nazive ulica i sl. da bi pomagala nepoznatim vozačima u zelenom autu.

  • Avatar LadyBug2

    LadyBug2

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    mi smo našoj mrvi uveli citanje prije spavanja…
    i nakupovala ja bajke, poskidala nešto s interneta i čitam - a u svakoj nešto loše - evo zle vještice koja želi ubiti/otrovati/nešto loše napraviti lijepoj djevojci… 
    pa npr Ivica i Marica koje su roditelji htjeli ostaviti u šumi, ali kada su se obogatili i došli doma - roditelji su bili presretni  
    i u svakoj bajci nešto tipa: ovaj ubio ovog, onaj ubio onog… i svi lijepi ljudi su extra dobri bez mane, a svi ružni ljudi su extra zli…

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.