Blighted ovum

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • tena89

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav.

    Molim vas za mišljenje.

    Prvi UZV pregled imala sam s 5+1, tada sam i saznala za trudnoću i ginekolog mi je rekao da vidi da je žuto tijelo slabo. ZM je bila 30.6.
    Otišla sam opet ginekologu zbog jakih bolova nakon tjedan dana, napisao mi je da je gestacijska vrećica 14 mm, bez odjeka ploda i naručena sam za tjedan dana na pregled.
    Na posljednjem pregledu (7+1) gestacijska vrećica bila je 25 mm, i dalje bez odjeka ploda. Opet moram doći za tjedan dana pa, ako i dalje ne bude ničega, moram na kiretažu. Ginekolog pretpostavlja da je u pitanju blighted ovum jer je GV prevelika da bi bila prazna.

    Imate li sličnih iskustava, je li moguće da se nešto promijeni?

    Inače, grčevi su stalno prisutni, bez krvarenja, a također i mučnine (cjelodnevne).

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Ne vidi se ni ZV ni nista?? Samo GV?
    Vjerovatno je onda blighted ovum, jer je i GV prevelika a da nema nista u unutra.
    Za bolove ne znam, ako nisu prisutna krvarenja onda je valjda ok. Inace normalnu su bolovi u ranoj T a kako GV i dalje raste i ponasa se kao i normalna T, tako se i maternica siri pa vjerujem da od tud bolovi.
    Ako postanu jaci, odmah se javi na hitnu.
    Mucnine imas vjerovatno radi visokog beta hcg - a koji raste zato jer i GV raste…
    Nikad ne znas, mozda se.nesto i promjeni. Nismo svi isti !
    Sretno dalje !

    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.