Beba plačljivica

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ifkica39

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, 
    Ne znam da li postoji ovakva tema. 
    Naime imam bebicu od mjesec i pol dana koja plače po cijele dane. Ima grčeve, ali kad se to smiri ona i dalje plače. Bili smo neki dan kod pedijatra jer sam htjela provjeriti da ju slučajno nešto ne boli. Dr kaže da je bebica zdrava, ali da je očigledno malo senzitivnija. Inače smo na adaptiranom mlijeku, beba fino papa i napreduje, u mj i pol je dobila 1700g.
    Pokušavamo sve moguće metode umirivanja, ali ništa ne pomaže na duže staze. Plače dok se nosi..ne voli biti u kolicima..nekad je uspijem staviti u klokanicu i nakratko se umiri. Jedno vrijeme sam je povezivala u dekicu,ali se sad strašno ljuti kad je umotana, pa sam odustala od toga… Slušamo White nosises po cijele dane, koristimo aplikacije na mobu, napu, usisavač.. Sve je to nakratko umiri, ali opet krene plač.
    Jedino kako uspije donekle mirno spavati je na meni… 
    S obzirom da je pedijatrica potvrdila da je hvala bogu zdrava, ostaje mi se pomiriti s činjenicom da je zahtijevno dijete… Pokušavam odmah reagirati na njezin plač, inače se to pretvara u vrištanje… Molim vas za neki savjet, kako izaći na kraj s plačljivom bebom, ima li neki savjet kako ju umiriti… Inače je jako živahna, iako ima mjesec i pol dana… Stalno maše rukama i nogama. Kad zaspi to je kratkog vijeka jer sama sebe probudi s rukicama… 
    Pomozite umornoj mami s kojim korisnim savjetom 😊 Tko zna koliko je ovakvih još dana pred nama…

    IvanaP

  • Avatar Mama3put

    Mama3put

    Broj poruka: 637

    Prijavi adminu

    Evo ja cu ti probati pomoci ☺
    Dajes li bebici hranu po satu? Ono jela je u 2 slijedece hranjenje je u 5 ili?

    [tickerfactory.com]

  • sunčeko101

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Pozz..imaam jednu takvu slicnu malu frajlicu.. Jedina razlika je sro ja dojim. Od prvog dana kad joj nesto ne pase urla ko luda u sekundi. Ja sam se morala borit sa primjedbama da je gladna, da joj dam ad itd. Ali nisam htjela jer je na kilazi dobivala i kad smo bile same na miru je bilo ok. Sad ima 5 mj i ima svakakvih faza i dana. Pola dana je super volje pola nikud nikam, cas se smije za sek place, nekad ju poljubim i pocne urlat ko da sam jojnezz sto napravila. Kad idemi u goste zna urlat tako da ostaje bez zraka, kad dodemo doma odjednom je sve super. Malo ljudi je moze nosati jer se neda nego opet place.  
    Vec u rodilistu sam dobila komentar da je osjetljiva beba.  Kod kuce je ok, ne place tako puno sad vise ali je problem ici nekud s njom. 
    Imas tu negdje temu zahtjevna beba, bas sam je neki dan citala.

  • sunčeko101

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    E da kod pedijatra na kontroli je isto dva put plakala ko da jojzadnje i bilo je pitanja sta joj je, sta je boli, jel doma tako place i bili svaki put na vadenju krvi ali nista,  sve u redu. Ali da te utjesim sad je bolja nego sa mjesec dva.
     :)

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1453

    Prijavi adminu

    Ifkica moja je takva. Probali smo sve, ali pomoglo je jedino vrijeme…počela se smirivati sa četiri mjeseca i sada je jako simpatična, nasmijana bebica koju lako rasplačeš, hi, hi. Savjetujem ti da koliko možeš unosiš bebici u dan rutinu i osiguraš joj što mirnije okruženje sljedećih nekoliko mjeseci dok se ona ne počne osječati sigurno. Znači moju je uznemiravalo apsolutno sve, gosti, baka i deda, ako sam ja loše volje, ako krenemo u šetnju u drugo vrijeme nego inače i sl. Kad sam uspjela uspostaviti dnevne događaje i spavanje uvjek u isto vrijeme to ju je počelo smirivati. Ali kažem, i kod male promjene bi nastao kaos koji se osjećao danima. Tek je zadnji mjesec lakše i nije tako osjetljiva na te nijanse. Plače i dalje čim ugleda npr. baku i dedu, ali se sada brže smiri. Ona treba osjetiti da ste vi tu uvijek uz nju i vremenom će se stvari popraviti. A do tada…savjet je da se oboružate strpljenjem!

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mama3put

    Mama3put

    Broj poruka: 637

    Prijavi adminu

    sunčeko101


    Pozz..imaam jednu takvu slicnu malu frajlicu.. Jedina razlika je sro ja dojim. Od prvog dana kad joj nesto ne pase urla ko luda u sekundi. Ja sam se morala borit sa primjedbama da je gladna, da joj dam ad itd. Ali nisam htjela jer je na kilazi dobivala i kad smo bile same na miru je bilo ok. Sad ima 5 mj i ima svakakvih faza i dana. Pola dana je super volje pola nikud nikam, cas se smije za sek place, nekad ju poljubim i pocne urlat ko da sam jojnezz sto napravila. Kad idemi u goste zna urlat tako da ostaje bez zraka, kad dodemo doma odjednom je sve super. Malo ljudi je moze nosati jer se neda nego opet place.  
    Vec u rodilistu sam dobila komentar da je osjetljiva beba.  Kod kuce je ok, ne place tako puno sad vise ali je problem ici nekud s njom. 
    Imas tu negdje temu zahtjevna beba, bas sam je neki dan citala.

    Moj je bio placko i nije nikako ni spavao,cijeli dan plakanje pomoglo je to sto je presao na adaptirano i sto sam mu davala jest na zahtjev a ne po satu!! S vremenom je sam uhvatio svoj ritam kad jede. Ne kazem da je to ali ne kosta je nista da proba i da,mislim da je to sa satom glupost ni vi nejedete po satu nego kad ste gladni?!

    [tickerfactory.com]

  • sunčeko101

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Starim


    sunčeko101


    Pozz..imaam jednu takvu slicnu malu frajlicu.. Jedina razlika je sro ja dojim. Od prvog dana kad joj nesto ne pase urla ko luda u sekundi. Ja sam se morala borit sa primjedbama da je gladna, da joj dam ad itd. Ali nisam htjela jer je na kilazi dobivala i kad smo bile same na miru je bilo ok. Sad ima 5 mj i ima svakakvih faza i dana. Pola dana je super volje pola nikud nikam, cas se smije za sek place, nekad ju poljubim i pocne urlat ko da sam jojnezz sto napravila. Kad idemi u goste zna urlat tako da ostaje bez zraka, kad dodemo doma odjednom je sve super. Malo ljudi je moze nosati jer se neda nego opet place.  
    Vec u rodilistu sam dobila komentar da je osjetljiva beba.  Kod kuce je ok, ne place tako puno sad vise ali je problem ici nekud s njom. 
    Imas tu negdje temu zahtjevna beba, bas sam je neki dan citala.
    Moj je bio placko i nije nikako ni spavao,cijeli dan plakanje pomoglo je to sto je presao na adaptirano i sto sam mu davala jest na zahtjev a ne po satu!! S vremenom je sam uhvatio svoj ritam kad jede. Ne kazem da je to ali ne kosta je nista da proba i da,mislim da je to sa satom glupost ni vi nejedete po satu nego kad ste gladni?!
    Mozda si fulala ali ja ni sam napisala da jede po satu niti da ne spava. Ja je dojim na zahtjev i spava mi vise manje dobro. Nama je najveci problem ljudi s kojima se ona ne osjeca ugodno i nepoznato okruzenje. I burnije reagira na neke banalne stvari od druge djece
  • Ifkica39

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Probali smo jesti po rasporedu, tipa svaka 3, 3 i pol sata, međutim u zadnjih par dana beba je smanjila količinu pojedinog obroka, ali traži jest svaka dva sata.. Ne znam da li da ustrajemo u rasporedu s obzirom da je na AD ili se jednostavno njoj prilagodimo? 😊

    IvanaP

  • Ifkica39

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Starim


    Evo ja cu ti probati pomoci ☺
    Dajes li bebici hranu po satu? Ono jela je u 2 slijedece hranjenje je u 5 ili?

    Probali smo jesti po rasporedu, tipa svaka 3, 3 i pol sata, međutim u zadnjih par dana beba je smanjila količinu pojedinog obroka, ali traži jest svaka dva sata.. Ne znam da li da ustrajemo u rasporedu s obzirom da je na AD ili se jednostavno njoj prilagodimo? 😊

    IvanaP

  • Avatar Mama3put

    Mama3put

    Broj poruka: 637

    Prijavi adminu

    Ifkica39


    Starim


    Evo ja cu ti probati pomoci ☺
    Dajes li bebici hranu po satu? Ono jela je u 2 slijedece hranjenje je u 5 ili?
    Probali smo jesti po rasporedu, tipa svaka 3, 3 i pol sata, međutim u zadnjih par dana beba je smanjila količinu pojedinog obroka, ali traži jest svaka dva sata.. Ne znam da li da ustrajemo u rasporedu s obzirom da je na AD ili se jednostavno njoj prilagodimo? 😊

    Prilagodite se njoj,pokusajte joj dat kad trazi pa ces vidjeti dali je u tome problem 😉 mozda je gladna,ima ona svoj bioloski sat onaj na zidu nek odbrojava nesto drugo 😊

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.