Bazalna temperatura

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ninica87

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    kosee, ja sam ostala trudna nakon što sam imala odnos kad mi je trakica pokazala LH pik.
    iskreno, teško ga je uhvatit ali mislim da je dobro kad počne tamnit ona druga crtica radit svakih 12 h test trakicom jer mi se znalo dogoditi da mi lh pik promakne. npr. dva dana bi mi bila sve tamnija i tamnija trakica, i onda nakon opet 24 h bi nestala… par mjeseci (iako nedosljedno) sam koristila trakice i nikad nisam uspjela uhvatiti lh pik. ostala mi je jedna trakica nakon što sam već par mj bila odustala od njih, i ta jedna mi je isprve pokazala LH pik, nakon toga sam imala odnos i ostala trudna. i sve mjesece prije sam imala redovne odnose, ali taj put se uhvatilo, ne znam dal ima veze s tim, ali tajming je očito jako bitan. naravno, kad je sve u redu sa tobom i tvojim dragim!
    hrabro naprijed cure :D

  • Avatar kosee

    kosee

    Broj poruka: 508

    Prijavi adminu

    Baš sam natipkala odgovor u temi o LH trakicama  
    Ovo nam je treći mjesec pokušaja, temperaturu i dalje mjerim, a sutra (13.dan ciklusa) idem kod ginekologa. Po svemu bih trebala biti baš pred ovulaciju pa ću vidjeti što će reći ginekolog u kombinaciji s onime što pokaže temperatura.

    [lilypie.com]

  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Temperaturu sam pocela mjeriti davnih mjeseci, medutim, nekad mi skoci temp. dva dana nakon ovulacije, pa me to zbunjivalo jedno vrijeme. Sad mogu otprilike pretpostaviti kad se ona dogada. Odlucila sam se ipak pouzdati i u lh trakice iduci ciklus 

  • Avatar kosee

    kosee

    Broj poruka: 508

    Prijavi adminu

    Ja sam ovaj ciklus zbunjena, imala sam 3-4 dana rastezljivu sluz, onda sam 2 dana bila suha (danas je drugi dan), a temperatura još nije skočila tj djeluje mi da će vjerojatno sutra (po dosadašnjem iskustvu). Stvarno više ne znam koji su mi dani najplodniji i čemu vjerovati.
    Mislim da ću ipak idući ciklus kupiti trakice..

    [lilypie.com]

  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    LH trakice 109kn u Bipi. Malo sam se sokirala. Cujem da mnogi uzimaju preko neta.

  • Avatar kosee

    kosee

    Broj poruka: 508

    Prijavi adminu

    To sam čula, i da dobiješ nekih 5 komada ili tako nešto?
    Vidjela sam na njuškalu da neka žena prodaje za 3kn po komadu, a može se naručiti i preko ebaya..

    [lilypie.com]

  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Da kosee, i ja sam vidjela to na njuskalu. Ne znam ni sama gdje cu nabaviti, moram vidjeti, ali preskupo mi ovo. I to samo 5 komada za tu cijenu. 

  • Marija0801

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Hej curke
    Imam jedno pitanje.
    Bazalna temperatura mi je 36.5 vec 6 dan za redom od 10dc do 16dc.
    Ne znam gdje mi je ovulacija zapela,  a ciklusi su mi 27,28 dana.
    Imali tko slicnih iskustava
    Hvala

  • Avatar Jagoda1

    Jagoda1

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Drage moje pozdrav! Što se tiče mjerenja bazalne temperature, citajući po raznim forumima skeptična sam oko te temperature i sl, aliii nešto mi nije dalo mira te sam tako i ja počela mjeriti od zadnjeg ciklusa. Ono što mi se događa zadnjih nekoliko dana je porast temperature.  Ovulacija je bila 5.8. i sve smo radili “prema propisima”, hehe. I od ponedjeljk/uto je temperatura skočila na 37,2°C i ode 0,1 stupanj gore, kako koji dan. No danas je skočila na 37,6°C. Recite mi jel taj skok ima neki maaaaali znak za moguće čudo ili ne?! Test ne planiram raditi sve dok gospodična ne zakasni :)  (moram ju pohvaliti jer je već godinama točna, 28/29 dan, trajanje 5-6dana)

  • Avatar Dahlia

    Dahlia

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Curke zanima me Vaše mišljenje,
    Računajući dane i mjereći BT pogodili smo baš plodne.
    Odnos je bio je bilo 3 dana prije ovulacije i dan prije jer je idući dan temp narasla. (što znači da je ovulacija prošla).
    Od tada mi je taj prvi dan temp bila 37,7 i sad zadnjih 5 dana je 36.5. Nikad mi tako nije bila ista danima za redom. Uvijek je skakala. (od 36,5 do 36,8)
    Šta to znači ?
    (P.S ovo pitanje sam već postavila na krivom podforumu)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.