Amh hormon - nizak

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sunce12

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Dragi svi, imam 24 godine (uskoro 25). Prije pola godine ginekolog me poslao na pregled hormona radi nepravilnih ciklusa. Hormoni su vecinom bili u redu, osim prolaktina koji je bio visok a Amh je bio nizak. Amh mi je iznosio tada 17.30 pm/oL i ginekolog mi je preporucio iduce godine da ga ponovno vadim jer kaze da je za moje godine to niska vrijednost. Također mi je rekao da bi bilo dobro da nakon ponovnog vađenja hormona odem u nekakvu kliniku gdje ce se radit dodatne pretrage i vidjeti mogu li zatrudnjeti. S obzirom da trenutačno nisam u mogućnosti zatrudnjeti zbog posla, izgubila bih ga inace, zabrinuta sam zbog njegovog mišljenja. Dali netko od vas ima iskustva sa amh hormonom i dali je moja vrijednost toliko loša? Željela bih kroz koju godinu ostvariti trudnocu, hvala svima na odgovorima.

  • sunce12

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Hvala na odgovoru. Također mi je doktor rekao da mi je dobro da pijem kontracepciju sada, jer će ona spriječiti da mi se amh smanji. Odnosno, rekao je da ako imam sada određen broj jajnih stanica da će kontracepcija spriječiti da se taj broj smanji. Pokušala sam istražiti o tome, ali nigdje nisam vidila da tako piše. 

  • sunce12

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Nazalost ne mogu otvoriti link 

  • Avatar bejbe2018

    bejbe2018

    Broj poruka: 568

    Prijavi adminu

    Nova san na forumu pa ako mogu pitanje :Meni je AMH nalaz bio 12.40, a prolaktin 540H.
    Po navedenim  ref. Vrijednostima koje idu od 4.11 - 58 AMH Je u granicama, a prolaktin je visok (referenca je do 496). Jesam dobro to istumačila, ili je ipak  AMH nizak? Imam 33 godine. 

    🙋‍♀️35
    🙎‍♂️35
    - KBC Split
    - poliklinika Šparac
    -Pfc Prag
    3 IVF stimulirana❌ Beta 0.2
    1 u prirodnom ciklusu❌ bez oplodnje
    Pfc Prag
    12/22: 9 opl. ,nema nijedne blastice za PGD
    06/23 transfer 4 .dan
    3.7. beta 1535
    27.02. 24. Stigao mali miš

  • Avatar Leky

    Leky

    Broj poruka: 226

    Prijavi adminu

    bejbe2018

    Nova san na forumu pa ako mogu pitanje :Meni je AMH nalaz bio 12.40, a prolaktin 540H.
    Po navedenim ref. Vrijednostima koje idu od 4.11 - 58 AMH Je u granicama, a prolaktin je visok (referenca je do 496). Jesam dobro to istumačila, ili je ipak AMH nizak? Imam 33 godine.


    Ovisi koja je mjerna jedinica i koji interval i di vadis. Imas na netu intervale sta je normalno a sta smanjeno pa vidi ovisno o mjernoj jedinici na nalazu. Prolaktin ti je povisen, ja sam ga snizila izbacivanjem glutena, probaj tako, drugo mi nije pomoglo godinama..

    Ja 32, M 33 / KbcRi
    Zenska neplodnost povezana sa muskim cimbenicima (teratozoospermia), endometrioza, adenomioza, Hashimoto, povisen prolaktin, niski AMH
    11/2021 stimulirani postupak (Decapeptyl, Gonal, Ovitrelle), 1 🥚, beta + ❤
    Mini anomaly, kombinirani probir, Anomaly scan ✅
    01.08. nasa princeza Elena 👶❤
    [lilypie.com]

  • Avatar bejbe2018

    bejbe2018

    Broj poruka: 568

    Prijavi adminu

    Hvala na savjetu, malo sam i gledala ovdje po forumu. 
    A gluten, puno Uh konzumiram pa bi svakako trebalo smanjit ili izbaciti.

    🙋‍♀️35
    🙎‍♂️35
    - KBC Split
    - poliklinika Šparac
    -Pfc Prag
    3 IVF stimulirana❌ Beta 0.2
    1 u prirodnom ciklusu❌ bez oplodnje
    Pfc Prag
    12/22: 9 opl. ,nema nijedne blastice za PGD
    06/23 transfer 4 .dan
    3.7. beta 1535
    27.02. 24. Stigao mali miš

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.