Alergološka testiranja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Madrugada

    Madrugada

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Drage mame
    Imam bebu od 11mj,izbilo mu je jako crvenilo na vratu,a prije par dana i na lícu nakon zlicice jogurta.Tako da nam je ped.jucer dala uputnicu za labos za alerg.testiranje iz krvi.Zanimaju me vasa iskustva,prije svega gdje ste u zg obavili test (danas zvala Klaicevu,ne rade test.jos 15ak dana,nemaju reagensa!)kako djeca to podnesu,koliko se cekaju nalazi,i najvaznije,ako su alergije potvrdjene,kako “živite”sa time.Svaki savjet mi je dobrodošao.Hvala !!!!

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Mi imamo Ad, pa smo isto radilo to testiranje, nas je pedijatrica poslala na Šalatu, pa se tamo njima nije dalo vaditi krv pa su nas isti dan poslali na Rebro, izvadili krv iz vene, čekali smo nalaz dobrih mj dana odmah zapišu kad da dođeš po njega. Bilo je reakcija, radili su test na bjelanjak, žutanjak, kravlje mlijeko, grinje, prašina. Vade krv iz vene, znaš da je opća deračina, jer uzimaju cijelu epruvetu ako se ne varam i dvije. Mi konstantno živimo s alergijama, naučiš se nositi sa time, najbitnije je pogoditi na što reagira, da se to može izbjegavati, moja nekad reagira na neke stvari, a ima dana kad ih konzumira a reakcije nema, tako da je još luđe po pitanju toga. Imamo svoju kolekciju krema koje nam pomažu svakodnevno ali nažalost kad se zakomplicira moramo na kortikostereoide.
    Ništa ne brini, ne mora biti ništa strašno, mi smo isto mislili ko zna što će pokazati kad ono pola toga je bilo ok, a reagira ne znam na pokošenu travu, a dok se valja da nije pokošena nije joj niš, tak da nema pravila.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Mi smo vadili u Klaićevoj, izvadili su joj s 4 i pol mj. iz vene, niš se nie vidio ubod, a ni mala tad nije ni zaplakala jer su stvarno žene perfekne i strpljive. Nalaz smo čekali mislim da 10 dana, bila je alergija na protein bjelanjka i kravljeg mlijeka, kasnije se ustanovilo na testiranju da je i na žumanjak alergična, orašaste plodove, pelud trava. U glavnom, prehranu smo bazirali na domaćem, mlijeko zamjenili sojinim kasnije kad je počela jest kašice, a do tad sam zamjenjivala vodom. Alergija na km je prošla s 20 mjeseci sama, na jaja je još prisutna, sad ima 3 i pol. Morat ćemo ić na provokacijsko testiranje na jaja i tog me malo strah, za sad ona ljepo napreduje i bez jaja u prehrani, ali….
    Sretno ;)

  • Avatar Madrugada

    Madrugada

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Hvala puno Renata!!!da,i moj ima AD pa sam mislila da je to buknulo,odvela ga ped.pa je rekla nek vidim i to testiranje,posebno obzirom sto je imao reakciju na jogurt
    He,znači deračina,dobro da znam :-DPokušat cu i ja na Rebro,baš idem nazvati. Hvala ti!!!
    P.s.koja ti je krema za ad se pokazala najbolja?mi do sada bili na eucerinu.tako,tako.

  • Avatar Madrugada

    Madrugada

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Hvala puno missha!mojem sam oko 8mj dala zumanjak,nije reagirao,bjelanjak jos nije probao kao ni mlijeko,osim jogurta.zato bolje da to istestiramo da nebi bilo iznenadjenja:-( ja mu isto kuham,pazim da jede koliko je moguce zdravo,sezonski.Al ako budu alergije,mórat cu se dodatno informirati,vidjeti na koji nacin mijenjati mu prehranu (a i sebi ako cu nastaviti dojiti).hvala!!

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ako si do sad sve jela, a nije mu smetalo, nemoraš ništa mijenjat. Moja bebačica je dobila alergiju od mog mlijeka :D Tako da sam pazila na sve kaj sam jela, da nema previše jaja, da nema orašastoga i tak.
    Vidjet ćete kaj kaže testiranje, možda se poklopilo to s papanjem jogurta i AD-om, pošto je zima, pa možda od suhog zraka. Budete vidjeli.
    Jedino ako će ić u jaslice, moraju znati da je alergičan da mu znaju davati zamjenu ;)

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Madrugada


    Hvala puno Renata!!!da,i moj ima AD pa sam mislila da je to buknulo,odvela ga ped.pa je rekla nek vidim i to testiranje,posebno obzirom sto je imao reakciju na jogurt
    He,znači deračina,dobro da znam :-DPokušat cu i ja na Rebro,baš idem nazvati. Hvala ti!!!
    P.s.koja ti je krema za ad se pokazala najbolja?mi do sada bili na eucerinu.tako,tako.

    Samo ti obavi to testiranje, znat ćeš što se tiče dalje za prehranu a i ne daj Bože drugih reakcija. Znaš da su djeca sa AD sklona alergijama i kojekakvim reakcijama tako da to je pod normalno. Mi koristimo A-dermine proizvode i oni su se pokazali kao najbolji, dosta mama se javilo da im ona nije ok ali evo nama je S na tim proizvodima od malena i pomažu, jedino kako sam navela kad se toliko jako razbukta onda niš ne pomaže. Evo, s tom kremom svakodnevno mažemo i zaštiti joj koliko toliko i ne svrbi ju kad joj s njom mažemo.

  • Avatar Madrugada

    Madrugada

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Hvala Renata,i ja sam cula dosta pozitivnih reakcija na A dermu,nekidan baš kupila kupku jer je bila akcija 30%.mogla sam odmah i kremu.Missha,nece odmah u jaslice,od iduce bi jeseni.Da,cure,i ja sve više mislim da je to njemu neka kombinacija ad,zime,prehlade,suhog zraka a moguce i alergije.sad trazim gdje ga odvest u koji labos,klaiceva nema reagensa jos 20ak dana a vinogradsku nema šanse dobit danas.jos rebro čekam da odgovóre.hvala vam!!!

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Madrugada, probaj nazvati i Šalatu, oni su ti isto dosta specijalizirani po pitanju alergija, kažem mi smo upućeni tamo, doslovce doktorici tamo joj se nije dalo vaditi krv i zato nas poslali na Rebro.Kad smo došli tamo ovi su poludjeli da kog vraga su nas slali tamo da kaj ovi na Šalati ne znaju vaditi krv.

  • Avatar Madrugada

    Madrugada

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Nije im se dalo,ma divota.A ja jucer poslala i mail na srebrnjak i dobila odgovor “mi  ne radimo takva testiranja za druge doktore (mólim?!?!pa rade za pacijenta,moje dijete,temeljem uputnice)i nadjite si neki laboratorij”.pa kakav je to odgovor i nacin razgovora sa gradjanima.i ja radim u javnoj sluzbi,i trudim se biti pristojna i usluzna.Bas me ljuti takva nekultura.Nazvat cu Šalatu,hvala
    P.s.sorry,morala sam se malo pozaliti.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.