5 tjedan trudnoće,smedji iscjedak i UZV

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • adina1

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav djevojke, molila bi vas za vasa iskustva, naime prema mojim tvrdnjava nalazim se u 5 tjednu trudnoce( po odnosu),mada je zadnja menga bila 29.12 koja je trajala 7 dana, nakon cega sam imala odnos u plodnim danima i iduci mjesec mi je kasnilo. Danas sam bila kod ginekologa, prvenstveno zbog smedjeg iscjedka koji je vec par dana prisutan a i kako sam prvi put trudna da me uputi. Medjutim, doktorica izvrsila UZV, preko stomaka, nije se vidjelo, pa je uradila vaginalni . Kao vidi se trudnoca, zumanjcana vrećica 3mm ali nema otkucaja srca i da plod se nazire,kao ne vidi ga jos. Eh, onda pocinje drama, kao da se ne radujemo previse da i taj smedji iscjedak moze znaciti pocetak pobacaja. Medjutim nije mi ni obratila paznju i objasnila sta je u pitanju s smedjim icjedkom, ni ti je dala kakve tablete, a citajuci forume desavalo se mnogim djevojkama i sve su dobile gasterogene preparate. Ja sam samo dobila Folacin tablete, i kontrolu za 10 dana.
    Ako ima ko kakvih iskustava i preporuka bila bih mnogo zahvalna jer ne znam na cemu sam :*

  • Avatar Ana89

    Ana89

    Broj poruka: 2473

    Prijavi adminu

    adina1

    Pozdrav djevojke, molila bi vas za vasa iskustva, naime prema mojim tvrdnjava nalazim se u 5 tjednu trudnoce( po odnosu),mada je zadnja menga bila 29.12 koja je trajala 7 dana, nakon cega sam imala odnos u plodnim danima i iduci mjesec mi je kasnilo. Danas sam bila kod ginekologa, prvenstveno zbog smedjeg iscjedka koji je vec par dana prisutan a i kako sam prvi put trudna da me uputi. Medjutim, doktorica izvrsila UZV, preko stomaka, nije se vidjelo, pa jeuradila vaginalni . Kao vidi se trudnoca, zumanjcana vrećica 3mm ali nema otkucaja srca i da plod se nazire,kao ne vidi ga jos. Eh, onda pocinje drama, kao da se ne radujemo previse da i taj smedji iscjedak moze znaciti pocetak pobacaja. Medjutim nije mi ni obratila paznju i objasnila sta je u pitanju s smedjim icjedkom, ni ti je dala kakve tablete, a citajuci forume desavalo se mnogim djevojkama i sve su dobile gasterogene preparate. Ja sam samo dobila Folacin tablete, i kontrolu za 10 dana.
    Ako ima ko kakvih iskustava i preporuka bila bih mnogo zahvalna jer ne znam na cemu sam :*


    Evo. Ja sam imala taj famozni smeđi iscjedak u 7.tt. Dobila sam duphaston koji sam pila do 20.tt, neke cure su dobile i vaginalete, ja ih nisam mogla- samo su pogoršavale. Duphaston je odmah zaustavio smeđe krvarenje.
    Nisam imala hematom, samo problem sa održavanjem na početku.
    I evo, rodio se mali hahar, već je veliki. Happy ending 😊 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

    url=https://daisypath.com [daisypath.com]]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Adina jel te poslala vaditi beta hcg? Prvo i osnovno ako nije trebala te. Ja sam imala spontani u 5tt+4 i isto imala smedje krvarenje koje je nakon 1 dana preslo u obilno i po beti se vidilo da je neuspjesna trudnoca. Nazalost u ranim trudnoćama ako gin smatra da nema uspjesne trudnoce ne daju progesteron jer u slucaju neuspjele trudnoce on sprijecava da se tijelo samo ocisti. 

    [tickerfactory.com]

  • adina1

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Grizli

    Adina jel te poslala vaditi beta hcg? Prvo i osnovno ako nije trebala te. Ja sam imala spontani u 5tt+4 i isto imala smedje krvarenje koje je nakon 1 dana preslo u obilno i po beti se vidilo da je neuspjesna trudnoca. Nazalost u ranim trudnoćama ako gin smatra da nema uspjesne trudnoce ne daju progesteron jer u slucaju neuspjele trudnoce on sprijecava da se tijelo samo ocisti.


    Nije mi dala nikakve tablete za smedji iscjedak, ni ti je pitala koliko dugo traje, ni u kojim kolicinama ga ima,ni ti mi je spominjala ikako betu da vidim. Samo mi je rekla da moze biti smedji iscjedak pocetak spontanog, jer nije vidjela otkucaje srca, bila je skroz nezainteresirana, vodi se samo  tom logikom da sam imala zadnji put 29.12. i po mojoj procjeni mislim da smatra da je od tada trudnoca i da zaostaje plod,nakon svega  mi samo  kaze da dodjem kroz 2 tjedna.

  • Avatar Ana89

    Ana89

    Broj poruka: 2473

    Prijavi adminu

    adina1

    Grizli

    Adina jel te poslala vaditi beta hcg? Prvo i osnovno ako nije trebala te. Ja sam imala spontani u 5tt+4 i isto imala smedje krvarenje koje je nakon 1 dana preslo u obilno i po beti se vidilo da je neuspjesna trudnoca. Nazalost u ranim trudnoćama ako gin smatra da nema uspjesne trudnoce ne daju progesteron jer u slucaju neuspjele trudnoce on sprijecava da se tijelo samo ocisti.

    Nije mi dala nikakve tablete za smedji iscjedak, ni ti je pitala koliko dugo traje, ni u kojim kolicinama ga ima,ni ti mi je spominjala ikako betu da vidim. Samo mi je rekla da moze biti smedji iscjedak pocetak spontanog, jer nije vidjela otkucaje srca, bila je skroz nezainteresirana, vodi se samo tom logikom da sam imala zadnji put 29.12. i po mojoj procjeni mislim da smatra da je od tada trudnoca i da zaostaje plod,nakon svega mi samo kaze da dodjem kroz 2 tjedna.


    Ja sam došla na 4 tt u ginića, on me samo naručio za 6.tt jer se onda  ( u 4.tt) ništa ne vidi. Tad se vidio plod i otkucaji i sve drugo što se mora vidjeti. Zato su mi i dali valjda duphaston jer se već znali da se uhvatio i da se razvija

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

    url=https://daisypath.com [daisypath.com]]

  • Avatar Mika111

    Mika111

    Broj poruka: 617

    Prijavi adminu

    Adina ja sam do sada imala 2 spontana i oba su pocela smeđim iscjetkom, prvo puta sam 3 dana prije bila na pregledu na 6+4 i vidio se plod i srce je uredno kucalo, za 3 dana krenuo smeđi iscjedak, dobila duphaston, ali za 7 dana sam zavrsila na kiretazi, drugi put sam sa 5+6 vidjela smeđi iscjedak, odmah otisla ginekologu, opet bio uredan uzv, vec se vidjela srcana akcija i opet sam dobila duphaston ali za 5 dana sam imala kompletni spontani. Ti probaj sto vise morovati, ovo je samo moje iskustvo, puno zena ima u ranoj trudnoci smeđi iscjedak pa cak i krcarenje i na kraju iznesu trudnocu do kraja, nadam se da ce ro biti i kod tebe slucaj…..jos su mi dvije ginekologice rekle da taj duphaston i nema neki preveliki ucinak, ako je plod zdrav da ce se odrzati i s njim i bez njega. Sretno!!

  • adina1

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Ana89

    adina1

    Grizli

    Adina jel te poslala vaditi beta hcg? Prvo i osnovno ako nije trebala te. Ja sam imala spontani u 5tt+4 i isto imala smedje krvarenje koje je nakon 1 dana preslo u obilno i po beti se vidilo da je neuspjesna trudnoca. Nazalost u ranim trudnoćama ako gin smatra da nema uspjesne trudnoce ne daju progesteron jer u slucaju neuspjele trudnoce on sprijecava da se tijelo samo ocisti.

    Nije mi dala nikakve tablete za smedji iscjedak, ni ti je pitala koliko dugo traje, ni u kojim kolicinama ga ima,ni ti mi je spominjala ikako betu da vidim. Samo mi je rekla da moze biti smedji iscjedak pocetak spontanog, jer nije vidjela otkucaje srca, bila je skroz nezainteresirana, vodi se samo tom logikom da sam imala zadnji put 29.12. i po mojoj procjeni mislim da smatra da je od tada trudnoca i da zaostaje plod,nakon svega mi samo kaze da dodjem kroz 2 tjedna.

    Ja sam došla na 4 tt u ginića, on me samo naručio za 6.tt jer se onda ( u 4.tt) ništa ne vidi. Tad se vidio plod i otkucaji i sve drugo što se mora vidjeti. Zato su mi i dali valjda duphaston jer se već znali da se uhvatio i da se razvija


    Moja je mene narucila za 2 tjedna, ja sam i pretpostavljala da je rano, ali sam otisla najvise radi smedjeg iscjedka o kojem bukvalno nisam dobila nikakvu informaciju sta moze biti u pitanju , ni ti bilo kakav lijek

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Ne znam koliko si u mogucnosti ici privatno vaditi betu ili probaj pitat dr opce prakse da ti da uputnicu ako je razumija osoba od gin. I onda ponoviti za 2 dana. Koliko ti inace traju ciklusi? 

    [tickerfactory.com]

  • adina1

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Grizli

    Ne znam koliko si u mogucnosti ici privatno vaditi betu ili probaj pitat dr opce prakse da ti da uputnicu ako je razumija osoba od gin. I onda ponoviti za 2 dana. Koliko ti inace traju ciklusi?


    Privatno sam i danas isla na pregled zbog “ profesionalnosti i ljubaznosti” ali nazalost nista od toga nisam dobila. A menga mi je bila redovna, 4 zadnja mjeseca mi je bila sve na isti datum 29-tog.

  • Avatar andreaam

    andreaam

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Draga adina ginekolozi racunaju trudnocu od zadnje menstruacije a ne od odnosa u kojem je doslo do trudnoce. Znaci sad bi trebala biti trudna nekih 7-8tt po tome. I ja ti savjetujem da vadis betu i vidis dupla li se jer je to jedini pokazatelj je li sve ok sa trudnocom. Meni je se srcana akcija vidjela sa 6 tjedana a tebi je mozda bila kasnija ovulacija pa se jos ne vidi. Drzim fige da bude sve ok 

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.