Trombofilija i ivf

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar 4 sreća

    4 sreća

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    _svjesna

    Nova sreca

    _svjesna

    I ja sam dosta čitala da to nije toliko opasna trombofilija međutim dodatni faktor je što je prema posljednjim istraživanjima ona povezana sa inzulinskom rezistencijom, odnosno da velika većina ljudi sa ovom dijagnozom ima ovaj tip mutacije, a kako sam razumjela svoju doktorku to je čini po mene opasnijom dvostruko.
    Jesi imala nekad neki spontani Tea?
    Iza mene je jedan, pa ne želim dodatno rizikovati.

    Ja sam radila ogtt i secer mi je malo povisen bia.pa sam odma dijabeticaru isla i dobila sam aparat za praćenje secera svake dvi ure sam mjerila ga.sada iza Uskrsa idem i nosim sve sto mi je dala da izvadim vezano za to.al mi moja doktorica opće prakse kaze da mi je tro mjesecni šećer 5.6 da se ne brinem previse.Mada prijeti po aparatu kad mjerim pred dijabetis.Tamo da ni sama neznam sta me čeka jel idem u postupak ili ne

    A jesi radila OGTT sa inzulinemijama? To je istovremeno praćenje inzulina i šećera tokom 2 sata.
    Kod mene šećer bude normalan, međutim nakon 2h inzulin se ne vraća na normalne vrijednosti nego je povišen.
    Ovo stanje koje se zove hiperinzulinemija također izaziva policistične jajnike, a u vezi s time je i ova mutacija.
    Uglavnom, čeka me zasigurno hrpa lijekova od sljedećeg ciklusa kada planiramo trudnoću. :)


    Jesam i to 2 puta sam radila jednom je bia nakon 2 ure 8.5 drugi put 7.8.zato me i uputila ginekologica kod dijabetičara.a nadam se da mi nece odgoditi ivf jer čekam već 4 mj na to.meni bi triba pocet postupak za 15 dana sa inekcijama ako mi odobre da mogu ići u to 

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Ok, povišen šećer, a jesi li imala povećan inzulin nakon 2 sata? 
    Držim fige da bude sve ok :)

    [lilypie.com]

  • Avatar 4 sreća

    4 sreća

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    _svjesna

    Ok, povišen šećer, a jesi li imala povećan inzulin nakon 2 sata?
    Držim fige da bude sve ok :)


    Ja sam radila OGTT i povisen mi je i radila sam tromjesecni profil isto i na aparat mjerila svaki dan po 8 do 10 puta i to je to sta sam radila.ak ima jos nesto da triba reci mi sta to triba da i to napravim

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Pa koliko mogu da shvatim nemaš vrijednosti inzulina, nego samo šećera.
    OGTT sa inzulinemijama, gdje se gledaju uporedo vrijednosti šećera i inzulina tokom dva sata.
    da bi se ustanovila hiperinzulinemija sama vrijednost šećera nije dovoljna. Šećer zna biti normalan, odnosno je u velikoj većini slučajeva, dok inzulin luduje nebu pod oblake. isti sam slučaj.

    [lilypie.com]

  • Avatar 4 sreća

    4 sreća

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    _svjesna

    Pa koliko mogu da shvatim nemaš vrijednosti inzulina, nego samo šećera.
    OGTT sa inzulinemijama, gdje se gledaju uporedo vrijednosti šećera i inzulina tokom dva sata.
    da bi se ustanovila hiperinzulinemija sama vrijednost šećera nije dovoljna. Šećer zna biti normalan, odnosno je u velikoj većini slučajeva, dok inzulin luduje nebu pod oblake. isti sam slučaj.


    Hvala ti lutko trazit cu da i to izvadim😘

  • brnica

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Zdravo htijela bih da pitam jeli neko zatrudnjeo a ima trobofiliju???. Hvala vam unapred

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.