Tri mame odgovaraju: zašto nismo cijepile svoju djecu?

Pregledaj članak

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • x-rated

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Ovaj pamflet protiv cijepljenja obiluje takvom hrpom neistina, poluistina i kompletnih laži da nema smisla ni komentirati dio po dio… A ovaj zadnji “argument” je naprosto ludilo: “Nisam stručnjak, ali mi je majčinski osjećaj takav da svoje dijete ne želim cijepiti”. Predlažem da navedena mama uopće ne ide više doktorima po dijagnozu jer oni pojma nemaju i tih 10 godina na medicini je čisto gubljenje vremena kada se sve može pročitati na internetu, a ostalo riješiti “po instinktu”. To što neodgovorni roditelji koji necijepljenjem svoje djece ugrožavaju drugu i provlače se od kaznene i prekršajne odgovornosti, samo govori u kakvoj banana državi živimo.

    Za one koji ipak žele čuti i glas razuma preporučam:

    cybermed.hr/osvrti/prim_darko_richter_dr_med/istine_i_zablude_o_cijepljenju
    www.huffingtonpost.com/jennifer-raff/dear-parents-you-are-being-lied-to-about-vaccines_b_5112620.html

  • kristina.basic1

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Dijete od godinu i pol dana je imalo psihičke probleme?! Noćne strahove? Pa to doslovno sva djeca svijeta imaju i jednostavno moraju proći tu fazu u razvoju mozga. Uskoro će netko napisati da svaka prehlada ili bilo koja bolest koju itko od nas ima je izazvana cjepljenjem. Ovo je postalo obično pomodarstvo i ništa drugo. Smiješno sve skupa!

  • kristina.basic1

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    kristina.basic1


    Dijete od godinu i pol dana je imalo psihičke probleme zbog noćnih strahova? Pa to doslovno sva djeca svijeta imaju (noćne strahove) i jednostavno moraju proći tu fazu u razvoju mozga. Ali reći da zbog toga dijete ima psihičke probleme je glupost. Taj netko jednostavno nije ni svjestan kakvu glupost je izjavio. Uskoro će netko napisati da svaka prehlada ili bilo koja bolest koju itko od nas ima je izazvana cjepljenjem. Ovo je postalo obično pomodarstvo i ništa drugo. Smiješno sve skupa!
    A ovo zadnje sa majčinskim instinktom je isto glupost. Zašto onda svi idete sa djecom kod dr kad dijete ima temp? Odite kod lokalnog vrača ili slušajte svoje instinkte pa izlječite dijete!
  • malamimi19

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    cijepila sam svoje dijete, i cijepit ću i dalje. 
    s razlogom postoje cjepiva- i s raztlogom medicina napreduje. nismo više u 10-om stoljeću, vremena se mijenjaju, i sad da u ovom modernom dobu, dijete oboli od neke bolesti koje već godinama nema?? a zbog čega?? zbog toga što netko širi neistine i zbog toga majke ne žele cijepiti djecu??
    i ja bih ih kazneno gonila, jer su odgovorni za svoju djecu i moraju činiti sve kako bi im bilo bolje, a oni u startu odbijaju “pomoć”. i drago mi je što neki gradski vrtići odbijaju primiti djecu koja nisu cijepljena, i ja bih tako postupila. 
    iako je moje dijete cijepljeno, ipak postoji mala vjerojatnost da od necijepljenog djeteta pokupit neku bolest protiv koje ovo nije cijepljeno. a to si ne želim.
    i nastojat ću da se moje dijete, a ni ja sama, ne druži sa djecom koja nisu cijepljena.
    možda ovo zvuči okrutno, ali kako bi netko rekao:“Mama zna najbolje, i to i želi za svoje dijete!” e pa tako i ja.
    samo želim da moje dijete bude zdravo, a ne da oboli od neke tamo davno iskorijenjene bolesti. 
    (ukoliko ima koja pravopisna greška, ispričavam se, jer me cijepljenje, cjepivo i sl nekad zna zbuniti)

  • Avatar kiki2906

    kiki2906

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Kad sam dala cijepiti svoje dijete pazila sam samo da je 100% zdravo i nikad nije imala nikakve nuspojave..do toga dođe kad su djeca bolesna i onda su cjepiva kriva…

    https://lb1f.lilypie.com/dRHOp1?r=1432636850 [lb1f.lilypie.com]

  • Donna

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    I mi smo svi cijepljeni pa smo eto živi. Djeca sva različito reagiraju na cjepivo,ali je sasvim normalno da se pojavi povišena temperatura i slični simptomi. Mali su,organizam je još nejak. A šta kad to necijepljeno dijete dođe u vrtić gde su (primjera radi) sva djeca cijepljena a koja i dalje mogu biti prenosivi boginja i svih ostalih bolesti? Bolje je na vrijeme sprečit

  • maJa

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    x-rated

    Ovaj pamflet protiv cijepljenja obiluje takvom hrpom neistina, poluistina i kompletnih laži da nema smisla ni komentirati dio po dio… A ovaj zadnji “argument” je naprosto ludilo: “Nisam stručnjak, ali mi je majčinski osjećaj takav da svoje dijete ne želim cijepiti”. Predlažem da navedena mama uopće ne ide više doktorima po dijagnozu jer oni pojma nemaju i tih 10 godina na medicini je čisto gubljenje vremena kada se sve može pročitati na internetu, a ostalo riješiti “po instinktu”. To što neodgovorni roditelji koji necijepljenjem svoje djece ugrožavaju drugu i provlače se od kaznene i prekršajne odgovornosti, samo govori u kakvoj banana državi živimo.

    Za one koji ipak žele čuti i glas razuma preporučam:

    cybermed.hr/osvrti/prim_darko_richter_dr_med/istine_i_zablude_o_cijepljenju
    www.huffingtonpost.com/jennifer-raff/dear-parents-you-are-being-lied-to-about-vaccines_b_5112620.html


    Za one koje ipak žele čuti glas razuma gospođo pogledajte film o cjepivu koji je napravio Robert De Niro -VAXXED:from Cover-up to Catrastrophe
    Kad ne znate o čemu pričate pogledajte film 

  • maJa

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    malamimi19

    cijepila sam svoje dijete, i cijepit ću i dalje.
    s razlogom postoje cjepiva- i s raztlogom medicina napreduje. nismo više u 10-om stoljeću, vremena se mijenjaju, i sad da u ovom modernom dobu, dijete oboli od neke bolesti koje već godinama nema?? a zbog čega?? zbog toga što netko širi neistine i zbog toga majke ne žele cijepiti djecu??
    i ja bih ih kazneno gonila, jer su odgovorni za svoju djecu i moraju činiti sve kako bi im bilo bolje, a oni u startu odbijaju “pomoć”. i drago mi je što neki gradski vrtići odbijaju primiti djecu koja nisu cijepljena, i ja bih tako postupila.
    iako je moje dijete cijepljeno, ipak postoji mala vjerojatnost da od necijepljenog djeteta pokupit neku bolest protiv koje ovo nije cijepljeno. a to si ne želim.
    i nastojat ću da se moje dijete, a ni ja sama, ne druži sa djecom koja nisu cijepljena.
    možda ovo zvuči okrutno, ali kako bi netko rekao:“Mama zna najbolje, i to i želi za svoje dijete!” e pa tako i ja.
    samo želim da moje dijete bude zdravo, a ne da oboli od neke tamo davno iskorijenjene bolesti.
    (ukoliko ima koja pravopisna greška, ispričavam se, jer me cijepljenje, cjepivo i sl nekad zna zbuniti)


    Gospođo draga jeste se informirali prije nego ste komentirali. Normalne nuspojava kod svake djece jesu crvenilo i temperatura. Ali ovde se ne priča o “normalnim nuspojavama” Znate koliko djece u svijetu oboli nakon primanja cjepiva? Naročito dječaci u ranijoj dobi od godine dana. Svako dijete je drugačije i nemože na sve djelovati isto mora biti neka teža nuspojava koja trajno ošteti dijete. Moj dječak nakon cjepiva od god dana je PRESTAO pričati,kako to? Sigurno nije sam odlučio,“e sad ja pričat više neću”. Sada ima 6 god i još pokušajemo,vježbamo.. Znate li kako je to kad vam dijete nezna reći gomilu uobičajenih stvari ovako kako mi pričamo svakodnevno i onda od frustracije počme vrištiti.To je poremečaj artikulacije. Djeca od 1,5 bolje pričaju od njega!!Da mu sada idemo dati još jedno cjepivo ko zna kako bi reagiralo tijelo a i ne želim riskirati,ne bi ni niko drugi na mom mjestu ..jer “Mama,zna najbolje,i to i želi za svoje dijete!”

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.