Sveti Duh

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • tenana16

Broj poruka: 1

Prijavi adminu

Hellooo, ja trebam za 4 tjedna prvi put roditi, pa me zanimalo
    dali je netko u zadnje vrijeme rodio u Svetom Duhu i kako
    je funkcioniralo sve sa epiduralnom, pratnjom i koje savjete imate za šta da obavezno ponesem za sebe i bebu. ☺️

• LeaM

Broj poruka: 57

Prijavi adminu

Ja sam rodila na Svetom Duhu u listopadu prošle godine pa evo da napišem svoje iskustvo:
    Ujutro u pon sam došla na redovnu kontrolu u TA gdje mi je utvrđeno curenje plodne vode. Bila sam 38+3 tt i doktor me poslao na hitnu indukciju. S tim da sam ja bila skroz skroz zatvorena. Cerviks niti omekšao niti skraćen. Užasna je gužva bila i čekala sam jedno pola sat-sat da se u predrađaoni oslobodi krevet. Inducirali su me praškom i u 11h ujutro sam dobila prvu dozu.
    Nakon druge su krenuli trudovi i oko pola 4 popodne sam već jedva preživljavala. Dobila sam ručak koji sam jedva pojela. Sestra mi ne ponudila Dolantin i iako sam mislila da nema šanse da to uzmem, ipak jesam, i stvarno mi je olakšao. Kad sam bila na 3-4 prsta otvorena već sam umirala od bolova i nije bilo nikakvog razmaka između trudova.Onda je išlo brijanje i klistir i rađaona. Tražila sam epiduralnu, jedno 2 puta sam vikala, dobila sam ignore. Tek kada je partner došao i doslovno im j**** sve po spisku, dobila sam epi, ali do tada sam već bila u polusvijesnom stanju i dosta toga se ne sjećam. Otvorila sam se do 9 cm kada su bebini otkucaji počeli padati. Tada je rađaona bila puna sestara i doktora. Rekli su mi da tiskam i nakon 2-3 tiskanja poslali su me na hitan carski. Rodila sam u utorak oko 1 u noći. 

• LeaM

Prijavi adminu

E tu tek počinje strava i užas…. Dakle, nakon carskog, išli smo doma 3. dan (dan carskog je 0. dan). Već navečer tog 0 dana mi je skinut kateter i morala sam hodati. O bolovima neću, ali radije bi bila u nesvjesti od trudova nego ovo ponovo trpila.O bebama smo morale same brinuti i čak ih niti po noći nisu htjeli uzeti! Možeš ti zvoniti koliko hoćeš, nitko sa pedijatrija ne dolazi. Forsaju na dojenje, ali ti nitko ne želi pokazati kako. Sestre za babinjače su bile ok, tu nemam šta reći. Tete koje nose hranu isto. Sve u svemu meni su ta 3 dana bila strava i užas i nema šanse da se uopće počneš oporavljati dok si tamo pa samjedva čekala da idemo doma. Od svih stvari koje sam imala spremno za rodilište nije mi trebalo stvarno ništa! Nisam bila u stanju oprati zube, a kamoli presvuči spavačicu. Tuširati se nisam smjela. Ali nebitno jer ionako jedva ustaješ iz kreveta.

• LeaM

Prijavi adminu

Nakon svega imam užasno veliku traumu zbog čega sam išla na psihoterapiju. I dalje smatram da to što sam proživjela nije vrijedno ičega. To da se stvari zaborave - nije istina. Na žalost moja je mama isto imala traumatičano iskustvo kod njih i nije zaboravila niti nakon 30 godina. 
    Sve sam prijavila ministarstvu. 
    A muž i ja smo donijeli odluku da ako se ikada ponovo odlučimo na dijete i ja ostanem trudna - sigurno neću ići roditi u niti jedno hrvatsko državno rodilište. Štoviše, već smo stavili novce na stranu za tu svrhu. 

bebo

Broj poruka: 312

Prijavi adminu

Ja sam imala lijepo iskustvo. 
    Dobila dolatin, dobila sam epi, uslisane su mi sve zelje. 
    Jest da nije osoblje moglo biti samnom 0/24, nisam to ni ocekivala. Jest da je sestra bila nervozna kada je na klistiranju sve izletilo iz mene, jest da nisam imala puno vremena za wc prije odlaska u radjaonu.. Ali.. Donijeli su mi vode kada sam trazila, bili su tu u svakoj 🍌 situaciji, prali me kada sam povracala.. Jest, trajalo je dugo, ali rodila sam unutar radnog vremena, s pokusajem izgona iz trece. Culi su pad otkucaja na ctgu, sjetili se u minuti, izvadili malome krv kroz vag.kanal iz glavice i donijeli nalaz u 2min.. 
    Jest da dam bila na krevetu na hpdniku 2 sata dok sam cekala da se na babainjacama oslobodi, ali sestra me bedinala do sobe bolje nego mater (imam divnu mater), na babinjacama su bile malo nervozne ali ok. Sve u svemu obzirom na uvojete i guzvu, stvarno su bili svi divni, bez obzira sto se nisam imala sa glavnom sestrom na babinjacama koja me spotala za dojenje iako i nakon sto sam ja 100 molila za pomoc.. 
    Bilo je orije 10 godina, i unatoc teskim trenucima, ostalo je sve u lijepom sjecanju. 

[lilypie.com]

bebo

Broj poruka: 312

Prijavi adminu

*sjatili se u minuti

[lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.