Svečana odjeća u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    MarijaŠ


    Ja bih ih stavila samo za tu prigodu i ubrzo skinula, budući da sam čitala da kao nisu štetni već liječnici prema boji noktiju vide stanje cirkulacije i moguće komplikacije.
    Što vi mislite o tome? Iskustva?

    Ovako: u bolnici u mojem kraju ti uši oderu vikanjem ako imaš gelirane nokte na porodu (za Zgb i ostale bolnice neznam)… i da, deru se na trudnice TOKOM poroda o tome. imala sam par frendica koje su to prošle.
    Ako ih možeš staviti i skinuti prije termina onda mislim da problema nema.
    Ako si blizu termina radije nemoj riskirati (jer se po boji ispod noktiju vidi ako su problemi).

    Malo me zabrinjava ova fraza “ubrzo skinula”. Ja geliram nokte već godinama i tu nema brzog skidanja. Ako ih misliš iskapati škaricama radije si ih nemoj ni stavljati, napravit ćeš si užasnu štetu. Gelirani nokti se rašpaju i čeka se da gel prirodno izraste, a meni npr. treba i više od mjesec dana da ih se riješim “prirodnim” putem. Na taj način si ne uništavaš svoje nokte nego ti oni lijepo normalno rastu iza gela.

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    I ja sam ih stavljala redovito u jednom periodu u životu, jako mi brzo rastu moji, tako da sam se krivo izrazila što se tiče toga “brzog skidanja”… Termin mi je krajem kolovoza, a stavila bih ih negdje oko 10.06…. Mislim da bi do tada već izrasli… 
    Ipak, kako sam ziheraš i strah me da ne daj Bože nešto pođe po zlu, pa moram u bolnicu u tom periodu, mislim da ću si ih samo nalakirati i bok..

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Meni je recimo veći problem sad kupit nešto svečano dok dojim nego dok sam bila trudnica. Jer sad mora bit nešto na kopčanje, a ne samo s ukrasnim gumbićima, a ni jedna haljina koju sam vidjela nema gumbiće pa stalno nekaj brljavim :(

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    missha


    Meni je recimo veći problem sad kupit nešto svečano dok dojim nego dok sam bila trudnica. Jer sad mora bit nešto na kopčanje, a ne samo s ukrasnim gumbićima, a ni jedna haljina koju sam vidjela nema gumbiće pa stalno nekaj brljavim :(

    Da, vjerujem ti… Iako sam mislila da će me više opterećivati što još nisam ništa kupila (ni odgovorajuće cipele/sandale, nakit, torbicu), niti sam smislila frizuru, nekako to sve ležerno.. Boli me briga, što nađem - kupim. Jest da je stvarno svečana prigoda, i nije baš mala stvar, ali što da radim, pomirila sam se da ću morati obući što nađem da mi odgovara, a ne ono što mi se sviđa. Tako vjerujem da i ti.. Takav je period života - i kako mi je mama baš jučer rekla - nisi još ni rodila, a već se prilagođavaš bebici, tako to ide. 

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Da se nadovežem na nokte, kod nas ne smiješ doći ni nalakiranih noktiju, ne znam točno zašto, ali valjda zbog nekakvih komplikacija. Da, gelirani nokti jesu prekrasni, ali treba ih održavati jer brzo izrastu. Ja sam ih imala nekoliko puta i mrzim kad ih ne nadograđujem pa ono kad izrastaju… Ugalvnom, ja bi ih pustila da izrastu prije nego dođe bebica, ne bih mogla zamisliti da mažem guzu bebi s tim noktima, iako nisu oštri. Ne znam kako vama, ali meni su nokti u trudnoći prečvrsti i prekrasni, i jako brzo rastu. 

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Nalakirani ili gelirani nokti nesmiju bit zbog narkoze. Ako se nešto zakomplicira, pa moraš dobit narkozu. A na noktima se vidi i krvotok i sve, pa ako plave nokti ondak nije dobro. A nemreju to vidit ak su lakirani nokti ;)

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Da, i mene sve to muči već danima… I nikako da se odlučim hoću li ili neću. I moji su nokti u trudnoći jako lijepi, čvrsti, sjajni, pa baš zato mislim da će na kraju gel ipak otpasti kao opcija. 
    bjap, ja se ne mogu zamisliti kako držim dijete sa dugim noktima na rukama, a kamoli previjanje, kupanje i sve ostalo. 
    Naći ću neki zgodan lak za tu prigodu, obojiti ih, i skinuti sutradan - mislim da je to najsigurnije. 
    Hvala što ste podijelile sa mnom svoja mišljenja…

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Ma nema na čemu, zato smo tu. Dobro, tebi još i gelirani mogu izrasti do poroda, samo je stvar u tome jel voliš tu fazu izrastanja, ulaska zraka i svega fuj i onda zapinju i poslije nekada budu tanki… 

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    marijaš i ja sam ti jako dugo nosila gelirane nokte,ali u trecem mjesecu trudnoce sam ih se rijesila…
    nije mi nikad problem bio izrastanje posto sam ih izradivala sama doma jer imam svu potrebnu opremu… sad za svadbu ih ipak nisam stavila,a ti ces biti isto trudna kao i ja kad ce bit svadba,dakle 30 tjedana…
    ja sam ih pustila da mi izrastu malo duzi,lijepo sam ih oblikovala i nalakirala u boji haljine…

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Ma definitivno sam odlučila da ću ih samo nalakirati… Tražila sam i savijet stručnjaka, i dobila odgovor da je bolje izbjegavati gelove. Lak ću staviti samo za tu prigodu i skinuti ga i mirno spavati. Znam sebe, ovako bih stalno razmišljala o posljedicama i bojala se da ne završim slučajno u bolnici..

    Krešimir 19.08.2014. <3

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.