Oprema za dojilju: Što sve ti može pomoći kod dojenja?

Pregledaj članak

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Eh, nakon što mi je mm bacio bubu u uho da moram imati izdajalicu, bacila sam se u istraživanje i otkrila da su najbolje Aventove i Tommee Tippee izdajalice. Naravno, naišla sam i na odgovaranja preventivne kupnje izdajalice, ali još uvijek se dvoumim. Iskreno, malo se bojim posuditi izdajalicu, a bolnička mi se pogotovo gadi. 

    Koje kreme je najbolje koristiti za bradavice? Običan melem ili nešto baš specijalno za bradavice?

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    bjap


    Eh, nakon što mi je mm bacio bubu u uho da moram imati izdajalicu, bacila sam se u istraživanje i otkrila da su najbolje Aventove i Tommee Tippee izdajalice. Naravno, naišla sam i na odgovaranja preventivne kupnje izdajalice, ali još uvijek se dvoumim. Iskreno, malo se bojim posuditi izdajalicu, a bolnička mi se pogotovo gadi. 

    Koje kreme je najbolje koristiti za bradavice? Običan melem ili nešto baš specijalno za bradavice?

    Purelan krema, definitivno najbolja. Meni ni jedna druga nije pomogla, ali Purelan je ucinio cudo. :-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Mama_Sonja

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Draga mama! Ja imam izdajalicu Medela i savršena je! Lagana za korištenje. Ima je u ljekarnama za 400 kn. Puno bolja od Aventove!

    Happy mama puta dva <3

  • antonija1

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    ja ne bih preporučila izdajalicu. mnogim ženama se dogodio kontraefekt, odnosno još veća proizvodnja mlijeka pa su čak dobile i mastitis. u slučaju nabreklih grudi dovoljno je samo po malo prstima istiskati mlijeko van tek toliko da se napetost malo smanji, i u vrijeme dojenja drugu dojku ostaviti slobodnu tako da mlijeko samo van curi u gazu. izdajanjem se potiče još veća proizvodnja mlijeka, dakle još veći problemi. meni su grudi znale biti tvrde poput kamena i unatoč savjetima da koristim izdajalicu, nisam to napravila. i moja odluka se pokazala ispravnom. za bolne i krvave bradavice jedino mi je pomogao purelan. njega nije potrebno skidati prije podoja.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Kolko ja znam, jedino se purelan netreba prat prije dojenja jer je iz čistog lanolina. Ja sam ga koristila i stvarno je odličan, nakon prvog poroda su mi bradavice užasno izgledale jer je curka jako jako vukla i jednostavno su popucale. Za 3 dana su bile ko nove :)
    Kaj se tiće izdajalice, ja s prvom nisam mislila da ću ju trebat, pa nisam kupila, al 5. dan je tolko mlijeka došlo da sam plakala, ručno nisam mogla višak izdojit, a ni dijete nije htjelo prihvatit prepunu dojku. Tak da je muž pohitao u apoteku i kupio aventovu :D
    S drugom sam bila spremnija, rekla sam mužu nek ju donese u rodilište drugi dan, tako da kad sam osjetila da je dojka pretvrda, prije podoja sam izdojila tek toliko da nije tvrda, a iz druge je sam višak isticao dok je malena papala. To je trajalo nekih 10 dana dok se nije sve naviklo. Još neka 3 mjeseca je iz druge dojke isticao višak dok je malena papala na drugu dojku, al nisam više morala izdajati :)

    Što se tiće još nabreklih dojki, topli oblozi ili tuširanje toplijom vodom isto otvaraju kanale, pa se lakše prazni mlijeko, još malo pomognete masažom, jer nesmijete dopustit da se naprave tvrde grudice :)

  • Avatar lalita611

    lalita611

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Ja koristim Tommee Tippee izdajalicu i super sam zadovoljna s njom; ali nikad ne izdojim dojke u potpunosti, već samo kolko je potrebno da me ne boli i ne steže, i nema nikakvih kontra efekata.
    A što se tiče upaljenih bradavica, koristim mast za bradavice BioBaza isto se ne mora ispirati jer je prirodna i bez umjetnih dodataka…

  • ozana.blazekovicbabic

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja sam koristila ARDO svicarsku izdajalicu električnu (za 2 dojke) i to me spasilo, osim sto sam uspijela navuci mlijeka i tako opskrbiti svoju bebicu sa vise nego dovoljno mlijeka (sto na pocetku nije bio slucaj jer sam rodila carskim rezom u punoj anesteziji tako da sam dobila bebicu sa zakasnjenjem od kojih 36 sati pa je proizvodnja bila na minimumu). Bebica mi je dobila u prvom mjesecu 1 kg :). Od srca mogu preporuciti tu izdajalicu muka je minimalna, brzina izdajanja odlicna (dvije u isto vrijeme :)), a u vremenu kada su i majka i djete umorni i slabi od poroda jako se tesko izdajati na rucnu izdajalicu jer to trazi puno snage i vremena. Kod distributera se moze cak i iznajmiti pa probati da li Vam odgovara.

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.