Sretan nam kraj braka!

Pregledaj članak

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tanja32

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Čitam kolumnu i ko da sam ju sama pisala. Prošla sam vrlo slično, samo što u mom slucaju ja sam bila trudna sa sinom kad smo se odlučili na rastavu braka. Da, bilo je užasno teško podnijeti činjenicu da nismo uspjeli sačuvati brak u koji smo ušli iz ljubavi, al ujedno, gledajući na sada, bolje nije moglo ispasti. Imamo prekrasnog sina (4g) kojem ne fali niti mama niti tata. Ima sve što dijete treba imati: pažnju, ljubav, igru, sreću… i ono što je najbolje za njega, i za nas, je to što bivši suprug i ja imamo prekrasan prijateljski odnos pun razumijevanja i kompromisa i naše dijete nikada nije, niti će ikada, osjetiti “lošu vibru” između roditelja koja bi možda bila stalno prisutna da smo se odlučili ostati u braku zbog toga što smo čekali bebu.

    Nikada nebi ostala u lošem braku zbog djeteta/djece. Jer u tom slućaju najviše pate djeca, ne roditelji/supružnici.

  • Avatar freshmommy

    freshmommy

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Sestra i ja smo djeca rođena i odrasla u disfunkcionalnom braku roditelja koji su otpočetka bili svjesni svog lošeg odnosa, decenijama su ga propitkivali, pokušavali na njemu raditi, nekoliko puta se i razvesti, i na koncu to i napravili poslije 30 godina braka. Kasno, da bi nama djeci napokon koristilo, jer napravili su to nakon što smo obje odrasle i otišle u bijeli svijet i nakon što smo se bespovratno udaljile od njih (ne mislim zemljopisno).

    Ono što je zanimljivo, je da su djeca uvijek nekakav okidač - za ostajanje u braku, ili razilaženje. Blesavi ljudi ostaju u lošem braku zbog djece (ili im je to samo izgovor), a pametni se razvode da bi svoju djecu poštedjeli svakojakih djeci neprimjerenih situacija. Nažalost, moji su bili u ovoj 1. grupi, ja se nadam da ću, ako se ikada nađem u sličnoj situaciji, ipak biti u 2..

    Dobra strana lošeg roditeljskog braka, je što je čovjek u stanju sam naučiti jako puno toga. Lampice se pale kad god kod sebe ili supruga nanjušim nešto što me podsjeti na odnos mojih roditelja, pa to nastojim sasjeći u startu. Baš zbog tog lošeg odnosa među roditeljima, nisam osoba koja voli stvari gurati pod tepih, radije se suočavam s problemom, volim raspraviti i dugoročno riješiti stvari. Mislim da je to osnovni razlog zašto se suprug i ja možemo pohvaliti vrlo kvalitetnim odnosom.

    Ali, postoji, naravno, i čitav spektar negativnih posljedica lošeg roditeljskog odnosa. Jedna od njih, vjerojatno najvažnija, nastupi kada se, kako Ana reče, pređu određene granice. Tada dijete gubi priliku da ostane objektivno i ono počinje birati stranu. Sestra i ja smo odabrale biti na majčinoj (ako je biranje strane bilo neminovno, onda def. nismo pogriješile), ali rezultat toga je da danas obje imamo gotovo nepostojeći odnos s ocem. 

    Još kao dijete sam svoju majku nebrojeno puta molila da se razvede i danas, kad sam i sama majka, nije mi jasno kako je tako nešto uopće mogla ignorirati. Da su moji roditelji odluku o razvodu donijeli tada, prije nekih 20ak godina, prije nego je kod sestre i mene nastupila goričine, moj bi sin danas znao za 2 bake i 2 djeda, umjesto za jednog. S duge strane, moj bi otac imao unuka (kad kažem imao, mislim aktivno sudjelovao u njegovom životu).

    Masu nekakvih pouka i zaključaka mogu izvući i nabrojati, ali poslije svega mi se čini da samo jedan vrijedi spomenuti - svi smo na gubitku i to je nešto što se nikada neće moći popraviti.

  • Avatar LilithGirl

    LilithGirl

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Evo samo da napišem svoje iskustvo/situaciju. Nakon 5 godina braka odlučili smo se rastati, jednostavno nije više išlo. Imali smo dvoje prekrasne djece curicu 4.g i dečka 1.g, svoju kuću, auto, ja svoj posao i sve je naizgled izgledalo idilično, ali nije bilo :( Djeca su počela osjećati tenzije, curka je burno reagirala kad bi mi povisi ton, a mrvica se povlačio u sebe i protestirao šutnjom i ja nisam mogla više tako jer sam vidjela kako utječemo na djecu i rekla sam dosta. Jednog dana sjeli za stol razgovarali otvoreno i odlučili da više ne možemo zajedno. Ja sam s djecom otišla k svojima, on je ostao u kući. Nakon mjesec dana na rutinskom ginekološkom pregledu saznala da sam trudna 9 tj o.O Opet razgovori i odlučili da će stvari ostati kako smo se dogovorili. Evo prošlo je 4 mjeseca, ja trudna 26.tj, psihički sam mirnija, uživam s djecom, renoviram si prostorije, djeca kod tate idu svaki vikend, nas dvoje se slažemo bolje nego dok smo živjeli zajedno. Žao mi je jedino što nismo prije tako odlučili, nego svo se bez veze bojali prvog koraka, Frajer je sad pravi hahar koji priča na veliko, sekica je tu koja mu u svemu pomaže, obožavaju se i jedva čekaju malog bracu :D Happy end.

  • Avatar freshmommy

    freshmommy

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    LilithGirl


    Evo samo da napišem svoje iskustvo/situaciju. Nakon 5 godina braka odlučili smo se rastati, jednostavno nije više išlo. Imali smo dvoje prekrasne djece curicu 4.g i dečka 1.g, svoju kuću, auto, ja svoj posao i sve je naizgled izgledalo idilično, ali nije bilo :( Djeca su počela osjećati tenzije, curka je burno reagirala kad bi mi povisi ton, a mrvica se povlačio u sebe i protestirao šutnjom i ja nisam mogla više tako jer sam vidjela kako utječemo na djecu i rekla sam dosta. Jednog dana sjeli za stol razgovarali otvoreno i odlučili da više ne možemo zajedno. Ja sam s djecom otišla k svojima, on je ostao u kući. Nakon mjesec dana na rutinskom ginekološkom pregledu saznala da sam trudna 9 tj o.O Opet razgovori i odlučili da će stvari ostati kako smo se dogovorili. Evo prošlo je 4 mjeseca, ja trudna 26.tj, psihički sam mirnija, uživam s djecom, renoviram si prostorije, djeca kod tate idu svaki vikend, nas dvoje se slažemo bolje nego dok smo živjeli zajedno. Žao mi je jedino što nismo prije tako odlučili, nego svo se bez veze bojali prvog koraka, Frajer je sad pravi hahar koji priča na veliko, sekica je tu koja mu u svemu pomaže, obožavaju se i jedva čekaju malog bracu :D Happy end.

    bravo :-)

  • assa

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    E sad moje iskustvo, u braku sam 16 godina dvoje dijece od 16 i 10 godina. Supruga je zadnje 3 godine pocela da zivi kao da je studentica u svojoj 40 godini. Brigu o porodici 95 posto vodim ja kuhanje vodanje djece u skolu treninge i sl. Ona je na sve razgovore o popravljanju odnosa ignorisala i situacija je sve gora. Pred prijateljima rodbini glumi divnu majku i kako joj je to najvaznija stvar na svijetu. Kcerka od 10 godina ima neki odnos sa njom koji je zasnovan na strah jer ako nije po njenom to je vriska pa cak i batine ( ako nisam tu ). Sin nece da ima nista sa majkom i sa njom ima samo nuznu konverzaciju. Zbog tog njegovog odnosa majka nece da zna za sina osim ako ja ne nametnem temu za razgovor. I pored mog nastojanja da zavrsimo ovu agoniju i da se razvedemo njen stav je da se ja iselim i da joj ostavim luksuzni stan koji sam ja 100 posto sam kupio. Vjerovatno bi to i uradio ali sin nece da zivi sa majkom a kcerka nema pravo izbora. Dijeca se vole i jako su bliski. Kako rijesiti ovu situaciju. Nas odnos je da zivimo odvojene zivote u istom stanu i kako se postaviti u najboljem interesu dijece.

  • Avatar Ana_Katarina_Sansevic

    Ana_Katarina_Sansevic

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    LilithGirl


    Evo samo da napišem svoje iskustvo/situaciju. Nakon 5 godina braka odlučili smo se rastati, jednostavno nije više išlo. Imali smo dvoje prekrasne djece curicu 4.g i dečka 1.g, svoju kuću, auto, ja svoj posao i sve je naizgled izgledalo idilično, ali nije bilo :( Djeca su počela osjećati tenzije, curka je burno reagirala kad bi mi povisi ton, a mrvica se povlačio u sebe i protestirao šutnjom i ja nisam mogla više tako jer sam vidjela kako utječemo na djecu i rekla sam dosta. Jednog dana sjeli za stol razgovarali otvoreno i odlučili da više ne možemo zajedno. Ja sam s djecom otišla k svojima, on je ostao u kući. Nakon mjesec dana na rutinskom ginekološkom pregledu saznala da sam trudna 9 tj o.O Opet razgovori i odlučili da će stvari ostati kako smo se dogovorili. Evo prošlo je 4 mjeseca, ja trudna 26.tj, psihički sam mirnija, uživam s djecom, renoviram si prostorije, djeca kod tate idu svaki vikend, nas dvoje se slažemo bolje nego dok smo živjeli zajedno. Žao mi je jedino što nismo prije tako odlučili, nego svo se bez veze bojali prvog koraka, Frajer je sad pravi hahar koji priča na veliko, sekica je tu koja mu u svemu pomaže, obožavaju se i jedva čekaju malog bracu :D Happy end.

    Svaka cast! 
    Doista me impresioniraju ovako pozitivne ljudske price. Vjerujem da ti nije bilo lako ostati pri odluci za razvod nakon sto si saznala da si trudna s trecom bebom. Ali ocito da si imala dovoljno unutrasnje snage da i dalje budes vjerna sebi i onome sto duboko u sebi osjecas da je najbolje za sve vas, pogotovo za djecu. Majka lavica, kako ja volim reci:)
    Ima puno majki lavica na ovom svijetu, i djeca koja odrastaju uz njih su sretna, pa bila ona u odvojenoj ili ne obitelji.
    I da, kuzim to u vezi straha od prvog koraka. To je i mene kocilo. Kao i osjecaj krivnje da li doista radim pravu stvar, jer sto ako sam ipak mogla i drugacije? Ali vi ste taj prvi korak stvarno napravili prilicno rano, kada je steta za djecu vrlo mala. 
    Zagrljaj vam saljem
    I zelim jos puno sretnih trenutaka u vasoj veseloj zajednici :)

  • kate4141

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Dr.Agbazara ist ein großartiger Mann, dieser Arzt hilft mir, meine Geliebte Jenny Williams zurückzuholen, die vor 1 Jahr mit mir Schluss gemacht hat und vor ein paar Tagen kam er zu mir zurück und bat sie mit Hilfe dieser spirituellen Kräfte zurück zu akzeptieren. Also, wenn Sie Hilfe in jeder Situation im Leben brauchen, kontaktieren Sie ihn per E-Mail über: ( agbazara@gmail. com ) oder rufen Sie / WhatsApp  +234 810 410 2662

  • shira997

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    hello this is my story! I was married for seven years without a child, which is why my husband started behaving strangely, lately he comes home and no longer spends time with me and said he wants a divorce. So I became very sad and lost in life because the doctor told me there was no way I could get pregnant it really made my life miserable. until I came across a friend who told me from the internet about DR Alabi how he helped many women with similar problems I was going through so I contacted him at: (dralaba3000@gmail.com) and she explained to him everything he told me he should be secured before he could cast the spell at the reunion to bring my husband back, which I did, and he sent a powerful prayer that I had to say in the middle of the night as he cast the spell of love. It was a miracle 24 hours later my only husband came back to me and apologized for everything he had done and told me he was fully prepared to support me in anything I wanted, quickly call DR Alabu and tell him what was happening the moment and I also prepared and sent an herbal remedy that he said would cure any unwanted disease or infection that prevented me from getting pregnant and then instructed me how to use it before meeting my husband. Here after using this indigenous plant and root, a few weeks later I started to feel signs of pregnancy all over myself, I was really pregnant and I just gave birth to a boy in 1 month. I swear the whole world will find out about DR Alaba because he saved my relationship and who also gives me children that I can proudly call my own today. For any woman who thinks that's impossible, here is an opportunity to smile and bring happiness to your family, kindly contact DR Alaba via email at: (dralaba3000@gmail.com). Or him WhatsApp / Viber via +1 (425) 477-2744, He is truly God sent to bring lost lovers and bring happiness ..

  • maya889

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    hello everyone, i am here to share a little testimony. My name is Shira elijah, I am 40 years old, I married at 31, I have only one child and I lived happily ever after. After a year of marriage my husband has become so weird and I don't understand what's going on, he's full from home to another woman, I love him so much I don't even dream of losing him, I'm doing my best to be sure my husband is coming back, but all without help, crying and crying asking for help, I talked about it with his family but got no answer. So my best friend Anna Johansson promised to help me. She told me about a man named Dr. Alaba, she told me that he is a very big man and a real man who can be trusted and has nothing to do with love problems that he cannot solve and she told me that he has helped countless people to rebuild their relationship. I was really convinced, I quickly contacted his email address, dralaba3000@gmail.com or his WhatsApp / viber on that number +1 (425) 477-2744. I explained all my problems to him, he told me that I didn’t have to worry that all my problems would be solved immediately. He told me what to do to get my husband back, and I said that, he said that after 3 days my husband would come back and start praying, and it really happened as he said, I was very surprised, it’s so amazing. The glory of our relationship with God is now very close and we both live happily ever after. If you encounter a similar problem, contact him immediately and solve the problem once and for all. And I am a living witness

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.