Rodiljne/porodiljne naknade

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • MaggieMm

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage moje. Vidim da ima tema o rodiljnim/porodiljnim naknadama ali neznam da li postoji bas tema gdje se radi o takvoj stvari. Naime upisala sam prvu godinu faksa. Nedavno sam saznala da sam trudna. Mene sad zanima na koji nacin mogu pauzirati godinu? Pise li mi dokumentaciju moj doktor ili ginekolog? I posto sam upisana kao redovni student kako mogu ostvariti pravo na rodiljnu/porodiljnu naknadu? Pise li mi doktor komplikacije ili sto? Ispricavam se sto vas zamaram ali nisam informirana i dobro bi mi dosla svaka informacija da znam odakle poceti?! ❤

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    MaggieMm

    Pozdrav drage moje. Vidim da ima tema o rodiljnim/porodiljnim naknadama ali neznam da li postoji bas tema gdje se radi o takvoj stvari. Naime upisala sam prvu godinu faksa. Nedavno sam saznala da sam trudna. Mene sad zanima na koji nacin mogu pauzirati godinu? Pise li mi dokumentaciju moj doktor ili ginekolog? I posto sam upisana kao redovni student kako mogu ostvariti pravo na rodiljnu/porodiljnu naknadu? Pise li mi doktor komplikacije ili sto? Ispricavam se sto vas zamaram ali nisam informirana i dobro bi mi dosla svaka informacija da znam odakle poceti?! ❤


    Sa dokumentacijom od ginekologa odes u referadu,  tamo ce te uputiti sto ti jos eventualno treba za zamrznuti godinu.
    Komplikacije su pravo iz radnog odnosa,  a buduci da ti nisi u radnom odnosu nemas pravo na komplikacije,  tj bolovanje zbog komplikacija. Porodiljnu naknadu ostvarujes od dana rodjenja djeteta,  kao nezaposlena majka.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • zlatka1

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Znači pitanje,radim na pola radnog vremena,i sada kada bi ostala trudna, i osla na komplikacije koliko bi primala naknadu?

  • 12345678

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav.. zanima me.. prijavljena sam na 2700kn prvih 6miseci cu dobivat toliko? I koliko cu dobivat drugih 6miseci isto ili??

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Ivana Boko

    Pozdrav.. zanima me.. prijavljena sam na 2700kn prvih 6miseci cu dobivat toliko? I koliko cu dobivat drugih 6miseci isto ili??


    Ako imas dovoljno staza primat ces svoju placu cijelu godinu porodiljnog umanjenu za putne troskove, ako ih inace imas..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Branka007

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage mame,imam pitamje u svezi 3.djeteta i rada na pola radnog vremena?ako tko zna,da mi objasni,hvala

  • luxina

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Drage mame, imam jedno pitanje, ako netko ima iskustva ili zna nešto o tome… Čekamo treću bebu (05.06.2019. je termin) i koliko sam skužila prvih 6mj bi dobila punu plaću, a kako ide dalje, obzirom da bi uzela rodoljubi dopust pune 3godine. Da li se dalje računa onaj maksimum od 3900kn do kraja ili je to samo za drugih 6mj, a kasnije padam na 2300kn (plaća mi je 5700)?
    Lijepi pozdrav

  • Karabaja0608

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Drage mame… Molim vas inf… Trudna sam 4 mjeseca… Kod sadašnjeg sam poslodavca zaposlena 3 mjeseca, i sad me zanima dali za komplikacije moram imati 6 platnih lista od istog poslodavca ili su mi dovoljne 3 od sadašnjeg  

  • Avatar Mocusa

    Mocusa

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Ja sam se tek zapislila i ostala trudna. Nisam imala ni puna 4 mjeseca staza kad sam morala na komplikacije. I dalje sam u radnom odnosu, na cuvanju trudnoce, ali nemam pravo na placu, dobivam od hzzo-a oko 850 kn mjesecno. 

  • ivanjakov

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Ljubazno molim ako ima koja mama a da je imala slicnu situaciju da mi da savjet. Trenutno sam na njezi za dijete od 15 mjeseci, no saznala sam i da sam trudna, nakon nekog vremena trebat cu kao i za prethodne dvije trudnoce otvoriti komplikacije. Znate li kako se u tom slucaju obracunava bolovanje.. hvala,lp

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.