RH faktor mame i bebača

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ana89

    Ana89

    Broj poruka: 2473

    Prijavi adminu

    Pozdrav trudnice, žene, majke!
    Ja sam evo novopridošlica, 28 godina, prva beba, 9 plus 5 sam.  Kako mi je sve nepoznato, zapravo me sve muči😆, ali ima jedno pitanje posebno. 
    Ja imam specifičnu 0 neg krvnu grupu, a otac djeteta je pozitivan, stoga postoji velika šansa da će i dijete biti pozitivno. Koliko je to opasno za bebu, ima li koja mama iskustva? Čula sam da postoje neka cjepiva koja štite bebu i mamu ( jedno u trudnoći, drugo nakon). Koliko je moja briga opravdana? Unaprijed hvala mame 😀😀

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

    url=https://daisypath.com [daisypath.com]]

  • Avatar Honey

    Honey

    Broj poruka: 2365

    Prijavi adminu

    Pozdrav Ana, i cestitke, da ti bude uredna trudnoca i zdrava bebica! Koliko ja znam nije opasno, pitanje je samo da li ce se stvoriti ta antitijela. Dakle sve mi radimo dva puta u trudnoci taj indirektni antiglobulinski test, i on se radi u Petrovoj 3 na Zavodu za transfuziju. Cini mi se izmedu 12-15 tt i oko 33tt. Kad se utvrdi da je pozitivan, dobit ces pri porodu injekciju i to je to. Dakle samo bez brige i uzivaj u ovom novom i lijepom periodu ispred sebe 🤗

    [lilypie.com]

  • Avatar Honey

    Honey

    Broj poruka: 2365

    Prijavi adminu

    Jos da dodam, danas je medicina toliko napredovala da je skrb za trudnicu i dijete vrlo visoka. Vodi trudnocu kod doktora kojem vjerujes, sto manje googlaj i mislim da cak imas ovdje temu negdje sa zenama koje su pozitivne na Combsov test. Sretno 😘

    [lilypie.com]

  • Avatar Eni.6

    Eni.6

    Broj poruka: 146

    Prijavi adminu

    Kod nas je ista kombinacija,muz pozitivna a ja negativna. Mi zivimo u Francuskoj i mogu ti preneti samo kako doktori ovde gledaju na to. 
    Injekcija se prima u roku od 72h nakon bilo kakvog rizika da su krv majke i bebe dosle u kontakt.
    Doktor ovde trazi svakog meseca analizu antitela i ukoliko dodje do bilo kakvog krvarenja insistira na injekciji. Kaze da se u 7.mesecu trudnoce moze odrediti Rh bebe i znati da li ce injekcija da se daje ili ne mora. 
    Ja sam tek na pocetku trudnoce,nadam se da sa tim nece biti nikakvih problema. 

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]
    To get the code: Tap and

  • Avatar HappySeal

    HappySeal

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Mene su slali tri puta na antitijela - pise ti na svakom nalazu kad ti je iduce vadjenje.

    [lilypie.com]

    27.6. 💙

  • Avatar PhotoArtGirl

    PhotoArtGirl

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Pozz.. ja sam 2014. rodila sina, inače sam B neg. a muž 0 poz. Nisam primala injekciju nakon poroda jer je mali 0 neg. krvna grupa. Da je bio pozitivna, morala bih. Sad sam 30+4 i išla baš danas na transfuziju vadit antitijela, pa ćemo vidjeti.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Redhead

    Redhead

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    Pozdrav, ja sam 0 plus a MM je B pozitivan tako da… mislim da se ne trebamo puno zamarati. Doktor ce nam sve objasniti i napraviti za bolje nas i beba

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Ja sam 0 neg, tata je poz., beba je 0 poz.
    Nakon poroda sam dobila rhogam I sve je ok.
    Vadis indirektni combosov test 3 puta kroz T, prvi put u 12 tt, pa u 6 mjesecu T, pa u 8 mjesecu.

    [lilypie.com]

  • hortensia

    Broj poruka: 274

    Prijavi adminu

    Joj ja sam vec ossmnaesti tjedan a tek su me sad poslali da izvadim rh i coombsov test…..ali mislim da smo oboje pozitivni…

    [lilypie.com]
    Missed ab. 7tj. 1/2020 ♥
    Missed ab. 11tj. 5/2020 ♥

  • Avatar Eni.6

    Eni.6

    Broj poruka: 146

    Prijavi adminu

    Redhead vi ste oboje pozitivni? Onda nemas sta brinuti,nema nikakvog rizika.

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]
    To get the code: Tap and

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.