Prvi simptomi

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Marina95

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage ženice!!
    Situacija je ovakva: pokušavamo ostvariti drugu trudnoću već 7 mjeseci. Odmah nakon zadnje mjesečnice sam počela piti Novalac prenatalne vitamine i čaj (mješavinu vrkute i macine trave). Čaj smo pili i suprug i ja.
    Mjesečnica mi treba stići 17.6. (Ponedjeljak). Sinoć sam osjetila podosta jake,kao menstrualne, grčeve u predjelu jajnika, jače s lijeve strane. Iscjedak je unazad nekoliko dana onako "kremast", bijele boje.
    Ima li koja slična iskustva,  mogu li to biti prvi simptomi trudnoće? Kada raditi test? 
    Shvatite me, ubija ovo išćekivanje. 😅🫠

  • MandM

    Broj poruka: 135

    Prijavi adminu


    Marina95

    Pozdrav drage ženice!!
    Situacija je ovakva: pokušavamo ostvariti drugu trudnoću već 7 mjeseci. Odmah nakon zadnje mjesečnice sam počela piti Novalac prenatalne vitamine i čaj (mješavinu vrkute i macine trave). Čaj smo pili i suprug i ja.
    Mjesečnica mi treba stići 17.6. (Ponedjeljak). Sinoć sam osjetila podosta jake,kao menstrualne, grčeve u predjelu jajnika, jače s lijeve strane. Iscjedak je unazad nekoliko dana onako "kremast", bijele boje.
    Ima li koja slična iskustva, mogu li to biti prvi simptomi trudnoće? Kada raditi test?
    Shvatite me, ubija ovo išćekivanje. 😅🫠


    žao mi je što nitko nije odgovorio, kakva je sada situacija?
    Ali za inače, prvi simptomi trudnoće su vrlo slični PMSu no ono što se razlikuje, je intuicija. Jednostavno znaš da si trudna :). Inače, blagi do srdnje jaki grčevi u zdjelici, širenje maternice, pojačana osjetljivost grudi i peckanje kod bradavica, nedostatak daha (lako se uspušeš), pojačana osjetljivost na mirise i nadutost... Također točkasto krvarenje smečkaste, roskaste boje. Test se može raditi već 10 dana nakon ovulacije (4 dana prije očekivane menstruacije), možda bolje ako se možeš 'strpiti' na dan ili dan nakon očekivane menstruacije. No, ako i rani testovi budu negativni, ništa ne brini pričekaj 2 dana i ponovni test.

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️
    09.10.'24. 🎀

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.