Beba se budi svakih sat vremena i želi jesti

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Oreo123

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Pozzz ekipa. Molim Vas ako mi mozete reci , znaci beba 18 dana spava jedva 2 sata budi se trazi jest kad je budan ne pride ni sad vec trazi jest, zaspe cca 10min eto ga budan i opet okrece glavicu zijeva, trpa rukice usta trazi jest. I tako stalno . Noc takoder. Odspava 1-2 sata max . Jel ima ko slicnu stvar i sto napraviti jel to normalno? Hvala :*

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Oreo123


    Pozzz ekipa. Molim Vas ako mi mozete reci , znaci beba 18 dana spava jedva 2 sata budi se trazi jest kad je budan ne pride ni sad vec trazi jest, zaspe cca 10min eto ga budan i opet okrece glavicu zijeva, trpa rukice usta trazi jest. I tako stalno . Noc takoder. Odspava 1-2 sata max . Jel ima ko slicnu stvar i sto napraviti jel to normalno? Hvala :*

    normalno je, beba je žedna i jako mala, imate dobar položaj, koliko traje sisanje, kako kaka i piški kroz dan

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Oreo123

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Pretezno u lezecem polozaju papa. Pa bude oko 15tak min nekad i manje na sisi al mislim da bas ne guta aktivno cjeli vrijeme. Ima po 2 3 pokakane pa 1 il 2 u tragovima i popisanih isto dosta. Stolica mu je dobra…

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Pokusaj mu dat prokuhane ohladene vode da popije,mozda je samo zedan.. Moja mala isto bi stalno bila na cici,al ona je drugacija,dugo spava pa lakse zdurat

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Osim sto je dijete mozda zedno, mozda mu je i vruce..pokusaj ga kupat navecer da ga malo osvjezis i cesto ga prebrisi kroz dan npr.mokrom gazom..kak tebi pase tusiranje po vrucini tak isto i djetetu..a moguce da,s obzirom da stalno oce sisu i ti mu vjerojatno dajes da ga umiris,naguta se zraka pa mozda ima grceve..imas za kupit kapi protiv grceva..osim toga,pokusaj ga nositi tako da mu je trbuscic na tvojoj podlaktici ili podigni dijete tako da je s obje ruke nagnut preko tvoga ramena da se ispodrigiva i usput mu tako pritisnes trbuh da mu olaksas grceve.. A najvaznije od svega igra ulogu i to kak se ti osjecas..dijete moze osjetiti tvoju nervozu pa reagira isto.. Ne kazem da si ti ovakva ili onakva,nego samo nabrajam mogucnosti.. Imam slican problem navecer od kojih 20 do 23 sata

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Oreo123

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Mislite da mogu bebi od 18 dana ponudit vodu jer me svi lude s tim nista osim majcinog mlijeka bla bla.. 
    Meni takoder on.i.navecer ima tu neku nervozu do 22 sata..
    Hvala na opsirnom odgovoru sve cu probat :*

  • Oreo123

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    I plus toga nakon hranjenja na jednoj dojci uvjek mi ostane gladan tj odma trazi. I to cujem gdje bolje guta jednu nego drugu

    .

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Isto ko kod mene.. Danas ti svi forsiraju iskljucivo dojenje,ali ima dosta slucajeva da su djeca bila ljeti dehidrirana jer nisu dobivala dodatne tekucine..nece djetetu nis bit od nekoliko ml vode ili caja za bebe.. Al naravno,ne kazes to patronaznoj jer seru..
    Drugo,veli se jedna sisa po podoju..ja imam malo prase kojoj jedna nije dosta..i rekla mi ovako patronazna,starija zena, dati djetetu jednu dvadeset min i da joj onda slobodno ponudim drugu jer nema smisla da dijete vuce skoro na prazno i guta zrak,a iz druge samo tece…pa ak joj druga nije dosta,vratit prvu u kojoj se ono mlijeko opet spustilo,kak da velim…
    Ja sam rodila 7.6., znaci bebe su nam tu negdje po starosti, i dam joj vodu,kad je jako zedna da vis kak popije,a kad nije pljuje..i nis ne odbija poslije cicu..a ovako bi bila po cijeli dan prikacena za mene..muka ziva,a nije gladna cijeli dan..znaci da je zedna

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Ninachh12

    Ninachh12

    Broj poruka: 541

    Prijavi adminu

    Oreo-kao medicinska sestra i mama 3.5 mjesečne bebe ti sa 100 % sigurnošću kažem da ti beba nije žedna ako samo doji. Znanstveno dokazano (ako hoćeš  kopirat cu ti nekoliko linkova) da isključivo dojena beba ne može dehidrirati ni pod naj naj naj većim vrućinama. Prije nego ovdje ikoga poslušaš (pritom i na sebe mislim) malo se raspitaj (patronažna, pedijatar, drugi i treći pedijatar itd), a nemoj poslušati prvi (nestručan) savjet da ti je beba dehidrirana. Jer nije. 
    Moja beba inace jede svaka 2 sata, a zbog ne kakanja po 7 dana jučer sam joj dala 1 dcl kamilice i nije jela 4 sata. Šta ti to govori? Da se zasiti čajem od kamilice i nije dobila obrok koji inače jede. To dugoročno može rezultirati poremećenom ponudom potražnjom mlijeka odnosno, možeš ostati bez mlijeka, a beba može gubiti na težini.
    Tko god ti daje savjete bila Ugolina, ja, patronažna ili bilo tko ti želi dobro, nitko ti ne želi loše, ali možda nisu svi dobro opremljeni informacijama prije nego ti udijele savjet.

    Vidim da ti je to prvo dijete, kao i meni i da si puna pitanja i da ne znaš sve, kao ni mi svi drugi, ali sve što ti se događa je normalno. Moje dijete je odkad se rodila strašno zahtjevna, stalno place, cendra i malo spava te je prvih mjesec dana doslovce visila na cicama (grčevi)…sve je to okej..prebrodit ceš ti to sve..dan po dan i bit ce lakše.
    Ja osobno ti stojim na raspolaganju da ti odgovorim na sva pitanja na koja znam odgovoriti kad mi moja djevojčica dozvoli da se dočepam mobitela.

    [lilypie.com]

  • Avatar Ninachh12

    Ninachh12

    Broj poruka: 541

    Prijavi adminu

    Kada misliš da je beba ostala gladna na jednoj cici, tu cicu pritisni da vidiš hoce li šta izaći, ako izađe mlijeka znači da nijie prazna, a ako nema ništa slobodno joj daj drugu. Što je beba više na prsima imat ćeš više mlijeka, a to je samo dobro.
    Beba kroz mlijeko ne dobiva samo hranu već i vodu.
    http://dojenje.roditelj.org/2014/08/15/davanje-vode-iskljucivo-dojenim-bebama/ [dojenje.roditelj.org]
    Ovo je jedan od mnogobrojnih članaka koji ti govori o (ne)davanju vode bebama. Samo ukucaj u googlu “da li treba davati vodu bebama” i sve ćeš saznati. I uvijek imaš pedijatra/patronažnu koji su išli u škole po 10 godina pa su valjda nešto i naučili :P

    Sretno ti i ako nešto trebaš samo reci ;)

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.