oči idu u stranu

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • karlito

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    bebač mi je bio kod pedijatra jučer i kaže doktorica da mu lijevo oko gleda malo u stranu, te da će ga sa godinu dana poslat očnom, da li netko ima iskustva s tim??može li to proći samo od sebe, inače mališa ima 5 mj a i 9 kg koje mama nosa svaki dan

  • Avatar mama2girls

    mama2girls

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Bok, karlito, nisam prije vidjela ovu poruku. A jel vi vidite da mu lijevo oko malo gleda u stranu ili se to baš ne vidi?

  • karlito

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    pa nekada se ne kuži,al uglavnom se vidi,nije tako jako strašno ali ipak gleda u strabu,i pedijatrica nam je skrenila pozornost na to ali kao tek sa godinu dana može kod očnog

  • Avatar Bucka

    Bucka

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Nama isto jedno oko (lijevo) bježi, uglavnom s 10,5 mj. smo bili kod očnoga i to nije istina da tek sa godinu dana može kod očnoga. Kako smo bili u državnoj bolnici nismo dobili puno odgovora i pomoći te sam ja odlučila još malu privatno voditi tako da početkom sljedećeg mjeseca idemo na privatni pregled. Što se toga tiče, bebica je još mala, dakle ako se ne ispravi do 8.mj. života samo od sebe zahtjevajte očnoga ili odite privatniku, jer to se inače stručno zove strabizam i što se prije počne liječiti rezultati su bolji.

  • karlito

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    znam da je to strabizam,al vidim da mu se jako smanjilo skoro i ne primjetim….pa neka pedijatrica vidi i odluči…

  • Avatar proljece2

    proljece2

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    ima li koja mama dijete sa strabizmom?!

  • Avatar luna10

    luna10

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    meni je pedijatrica dala uputnicu za oftamologa za strabizam kad je beba imala samo dva mjeseca. buduci sve ide jako brzo kod nas, narucen je pet mjeseci kasnije za pregled, a vec mu se stanje popravilo, pa ocekujem do pregleda da nece ni imati problem. citala sam da im se jaca veza sa mozgom izmedju cetvrtog i sestog mjeseca zivota, i  da je to normalno, te ukoliko se lijeci prije druge godine zivota se moze izlijeciti, problem je ako se ne lijeci dovoljno rano. uglavnom, mislim da je to normalno za male bebe, te se vjezbicama moze rijesiti problem (udaljavanje igrackice od ociju i priblizavanje, micanje lijevo desno i sl). nisam strucnjak za one s pravim problemom, to valjda ipak doktori znaju

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.