Neuspjeli pokušaji trudnoće

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • anna95

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Poštovani,
    ja i muž smo već 4 godine u braku i pokušavamo dobiti dijete, ali ne ide. Meni je 26 godina, a mužu 31 i imamo malo stresne poslove i znam kako ljudi uvijek govore da stres može utjcati na trudnoću,  ali u nama nemir i razočarenja iz mjeseca u mjesec kad god dobijem menstruaciju, potiču nas na brigu jesam li zdrava ja i je li zdrav on.
    Moj muž ima uredan spermiogram i doktor je rekao kako sa njegove strane je sve uredu, ali kod mene je situacija već kompleksnija. Naravno kod nas žena može biti uzrok sto stvari. Ja želim početi time da imam jako bolne menstruacije, gdje ne mogu bez tableta izdržati. Radila sam papa test prije godinu dana gdje mi je ustanovljena jaka upala i bakterija koju sam riješila antibioticima. Doktor je radio ultrazvuk te je testirao prohodnost jajovoda. Tekućinom koju je ispuštao je ustanovio kako je desna strana uredno prohodna, dok je lijeva već otežano prošla. Navodno prema doktoru nij bilo potrebe za propuhivanjem jajovoda. Jednostavno smo došli do te situacije u kojoj imamo neobjašnjiv problem kod začeća. Prije nego što budemo se zaputili stopama umjetne oplodnje ili potpomognute oplodnje, može li mi netko neki savjet dati ili ideju šta bi još mogao bii uzrok? Može li biti uzrok neki hormonalni poremećaj jer sam ja primjetila, da izvinete oko bradavica mi jako brzo rastu dlake i rukama, što recimo kod mojih prijateljica nije nikako slučaj. Znate kako internet svašta napiše pa se zabrinete šta bi moglo biti. Hvala vam u svakom slučaju i svima želim dobro i sreću da vas blagoslovi dragi Bog i podari nam snage u svakodnevnim bitkama života. :)

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    Pozdrav draga, nemam previše znanja u mogućim razlozima ali za početak jesi vadila spolne hormone kakvi su ti? Hormoni štitnjače? AMH? Kakvi su ti ciklusi? Jesi bila na folikulometriji, na nekoj terapiji? Npr. ja sam imala izrazito visok prolaktin i on je blokirao ovulaciju, sve ostalo je bilo uredu.

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

  • anna95

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Nisam to radila.  Ciklusi su mi uredni i redovno sam imala svaku menstruaciju, osim zadnjeg puta kada je kasnila 8 dana i ja taman sretna misleći kako se desilo, no upravo sinoć dobila. To me navelo da ovdje postavim pitanje i zamolim za savjete. Upravo baš ovakve. Moj me doktor nije toliko upoznao sa mogućim uzrocima i ponekad ljudi koji su prošli ovakva iskustva bolje objasne nego doktori.
    Hvala ti na tim informacijama. Baš ću da se raspitam gdje da to sve iskontroliram. 

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 452

    Prijavi adminu

    Mislim ne mogu razumjeti takve doktore, evo poludim kad ovako nešto čujem. Osnove osnova su spolni hormoni. Zatraži svog ginekologa uputnicu za spolne hormone, štitnjaču i AMH, mislim trebao je i on sam uputiti te pošto unutar godine dana nije došlo do trudnoće. Možda nešto odskače i remeti cijeli proces. Dobro je što ste jako mladi, muž ima uredan spermiogram i imaš uredne cikluse 😊Već ste u velikoj prednosti🥰

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

  • Predrag

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Provjerite antitjela štitne žljezde !  Ako vam je suprug dobar sa spermiogramom  to vam je veliki plus.
    Znaju i ti jajovodi zajebavati. Od prehlada svašta se u njima nakuplja pa nekada ta tečnost i zatruje matericu, ubije plod a da vi to i neznate.
    Nemojte puno pokušavati prirodno ako baš neće nego nađite dobrog doktora da vas komplet pregleda i ako treba pravac VTO jer vam je to danas kao posjete zubaru.

  • Avatar Zelena123

    Zelena123

    Broj poruka: 546

    Prijavi adminu

    Pozdrav,

    ja bih za početak promijenila doktora.
    Ako nakon godinu dana nezaštićenih odnosa ne dolazi do trudnoće, a suprug i vi imate uredne nalaze, potrebno je nešto napraviti.
    Suprug i ja smo godinu i 3 mjeseca pokušavali ostat trudni. Ja imam 28, a on 31 godinu. Njegov spermiogram uredan, moji hormoni uredni, s tim da ja imam policistične jajnike i endometriozu. 
    Po preporuci doktora odradili smo inseminaciju, najjednostavnija varijanta potpomognute oplodnje.
    Sada čekamo da vidimo rezultat.

    U svakom slučaju nakon 4 godine potrebno je se ozbiljno posveititi tome.

    Sretno :)

    👩 1994 god. PCOS, endometrioza. AMH 14.5
    🧑 1991. Sve ok
    Poliklinika IVF
    12/22 AIH ❌, 02/23 AIH ❌
    Ivf postupak –>07.07. - FET, vraćena 1 morula (ostalo 8 smrzlića)
    19.07. - beta 700, 21.07. beta 1424
    Panorama low risk - Boy 💙
    [tickerfactory.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.