Ne mogu zatrudnjet

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Zara92

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Drage mame, 
    Zbog situacije covid-19 nisam u mogucnosti posjetiti ginekologa niti ga kontaktirati. Imam 22 godine, a mm 28. Naime mm i ja 7mj imamo ne zasticene odnose, sami sebi smo rekli ako se desi desit ce se. No, nakon 7mj polako mi pada sve u vodu, zadnjih 4mj imam izrazene ovulacije sto sam mislila da je problem cista, jer je bas probadajuca bol kod jajnika, bolne grudi i ostalo, nije svaka popracena tim simptomima, no prije 3 mj sam bila kod ginekologa i nista nije pronadeno. On ne moze svaki dan, niti svaka 2 dana, pa cak nekad i 3, niti ga zelim forsirat na to, jer sam cula da parovi koji imaju odnos svaki dan imaju vece sanse za trudnocu.. Bilo je mjeseci koje sam pratila, dan prije nego sto sam dobila simptome ovulacije imali smo spolni odonos. I opet nista. Znaci nije krivi dan, nego nesto drugo. Prije sam se odmah digla nakon odnosa, isla na wc, sad lezim min. pola sata. Kupila sam cak i folnu prije zaceca. Svakako cemo otic na preglede cim ovo sve zavrsi, ali mi sve govori da je s nama sve uredu i da jednostavno mozda ne radimo kako treba. Pa evo svaki savjet je stvarno dobro dosao, ne samo za mene vec za sve buduce mame. 

    Kako ste vi zatrudnjele pitam mame koje nisu “slucajno zatrudnjele” ili koje nisu odmah nakon prvog ili drugog puta ostale u drugom stanju.

    Hvala puno svima, svaki savjet je dobro dosao!

    Pokusavamo od 10/19 prvo 👶
    Petrova 10/2020
    👩‍💼 24, hormoni ✅ brisevi ✅ papa ✅
    ❌Sono hsg 15.07.21 - obostrano otezano, osteceni jajovodi, IVF postupak
    🧔29, normozoospermia✅
    IVF 11/2021 ❌ Covid 19
    IVF 6/2022
    Stimulirani, 06.06 Gonal 225, 10.06 Cetrotide, 13.06 Ovitrelle
    15.06 punkcija, 5 oocita, nema❄️
    20.06 ET, vracene 2
    26.06 ➕, 27.06 ➕
    29.06, 9dnt, 102.46 🍀 02.07, 12dnt, 361.22 🍀
    21.07 6tj+6 ❤️
    7.10 17+6 🐞❤️
    15.03 💙Dečko💙

  • Avatar Napokon 2804

    Napokon 2804

    Broj poruka: 2595

    Prijavi adminu

    Zara92

    Drage mame,
    Zbog situacije covid-19 nisam u mogucnosti posjetiti ginekologa niti ga kontaktirati. Imam 22 godine, a mm 28. Naime mm i ja 7mj imamo ne zasticene odnose, sami sebi smo rekli ako se desi desit ce se. No, nakon 7mj polako mi pada sve u vodu, zadnjih 4mj imam izrazene ovulacije sto sam mislila da je problem cista, jer je bas probadajuca bol kod jajnika, bolne grudi i ostalo, nije svaka popracena tim simptomima, no prije 3 mj sam bila kod ginekologa i nista nije pronadeno. On ne moze svaki dan, niti svaka 2 dana, pa cak nekad i 3, niti ga zelim forsirat na to, jer sam cula da parovi koji imaju odnos svaki dan imaju vece sanse za trudnocu.. Bilo je mjeseci koje sam pratila, dan prije nego sto sam dobila simptome ovulacije imali smo spolni odonos. I opet nista. Znaci nije krivi dan, nego nesto drugo. Prije sam se odmah digla nakon odnosa, isla na wc, sad lezim min. pola sata. Kupila sam cak i folnu prije zaceca. Svakako cemo otic na preglede cim ovo sve zavrsi, ali mi sve govori da je s nama sve uredu i da jednostavno mozda ne radimo kako treba. Pa evo svaki savjet je stvarno dobro dosao, ne samo za mene vec za sve buduce mame.

    Kako ste vi zatrudnjele pitam mame koje nisu “slucajno zatrudnjele” ili koje nisu odmah nakon prvog ili drugog puta ostale u drugom stanju.

    Hvala puno svima, svaki savjet je dobro dosao!


    Pila konopljiku, folnu, caj za zacece… Godinu i pol pokušavali, operirala Endometriozu, muz odradio test sperme, oboje mladi, i nista. Ovulaciju pratila lh trakicama, mjerila temperaturu, ciljali odnosne, pa svaki dan, pa svaki drugi, pa ovako, pa onako. I na kraju se desilo kad nisam nista pila, ni mjerila ni pratila, jer sam jednostavno psihicki skrenula od toga svega i odlucila se opustit. 

    [lilypie.com]

  • Zara92

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Ajme to je divno za cut, znaci vrijeme ne igra nikakvu ulogu u svemu tome. Ja se nisam opterecivala nego sam samo zabiljezila kad smo imali s.o da znam ako se nesto dogodi. Medutim sad nakon 7mj me pocela lagano prat nervoza i ostalo.. 

    Pokusavamo od 10/19 prvo 👶
    Petrova 10/2020
    👩‍💼 24, hormoni ✅ brisevi ✅ papa ✅
    ❌Sono hsg 15.07.21 - obostrano otezano, osteceni jajovodi, IVF postupak
    🧔29, normozoospermia✅
    IVF 11/2021 ❌ Covid 19
    IVF 6/2022
    Stimulirani, 06.06 Gonal 225, 10.06 Cetrotide, 13.06 Ovitrelle
    15.06 punkcija, 5 oocita, nema❄️
    20.06 ET, vracene 2
    26.06 ➕, 27.06 ➕
    29.06, 9dnt, 102.46 🍀 02.07, 12dnt, 361.22 🍀
    21.07 6tj+6 ❤️
    7.10 17+6 🐞❤️
    15.03 💙Dečko💙

  • Avatar Napokon 2804

    Napokon 2804

    Broj poruka: 2595

    Prijavi adminu

    Zara92

    Ajme to je divno za cut, znaci vrijeme ne igra nikakvu ulogu u svemu tome. Ja se nisam opterecivala nego sam samo zabiljezila kad smo imali s.o da znam ako se nesto dogodi. Medutim sad nakon 7mj me pocela lagano prat nervoza i ostalo..


    Vidi kazu da sve sto je ispod 2 godine za mlade pokušavanja, da je ok… Po meni nije, po meni je ajde godinu dana, i nakon toga pretrage… Medutim to uvijek mozes reci da radite duze nego sto stvarno je… Svakako neka mm obavi spremio, a ti se mozes naručiti na pracenje ovulacije kod ginica i onda tocno tempirat odnose. Ako i to ne upali, onda mozes tražiti daljnju obradu…. Sretno

    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.