Može li nezaposleni otac primati roditeljsku naknadu?

Pregledaj članak

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Charlie2

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ako sam dobro shvatila, nezaposlena majka može primati minimalnu naknadu godinu dana, a ako nezaposleni otac želi drugih 6 mjeseci ostati kod kuće s djetetom na roditeljskom dopustu jer se zaposlena majka vraća na posao onda on ne može primati naknadu… Ova odredba je blago rečeno glupa!

  • Avatar chago

    chago

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    što ako se otac zaposli mjesec-dva(-tri) prije nego sto majci istice prvih sest mjeseci? da li je to dovoljno dugo zaposlenje da bi odmah preuzeo roditeljsku naknadu ili mora biti neprekidno zaposlen 9 (12 ili koliko vec) mjeseci da bi ostvario to pravo?

  • inesskica

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Pitala ja prošli mjesec u HZZO-u,ako se majka vraća na posao nakon 6 mjeseci otac nema pravo ako je nezaposlen,ali ako su oboje nezaposleni pa majka dobije posao i mora ići raditi i zbog toga prekida porodiljni onda nezaposleni otac ima pravo na naknadu….glupo znam,tako je rekla i žena u HZZO-u ali tako su odlučili.

  • inesskica

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    chago


    što ako se otac zaposli mjesec-dva(-tri) prije nego sto majci istice prvih sest mjeseci? da li je to dovoljno dugo zaposlenje da bi odmah preuzeo roditeljsku naknadu ili mora biti neprekidno zaposlen 9 (12 ili koliko vec) mjeseci da bi ostvario to pravo?

    Ha, gle teško da će odmah na tom poslu nakon mjesec,dva dobiti za stalno tako da i ode na porodiljni dobio bi otkaz,ali ako ima ugovor za stalno mislim da onda može dobiti naknadu.

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.