Mame poljoprivrednice

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar deverika

    deverika

    Broj poruka: 147

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, otvaram ovu tema jer ni na cijelom internetu nisam našla niti jedan rezultat za gornje napisanu temu. Naime zanima me kako uskladiti poslove u poljoprivredi sa malim djetetom (ili većim - nema veze). Trebam se poroditi na kraju svibnja, evo na kraju sam trudnoće i sve me muči kako ću npr. posaditi rajčice, puno toga sam več posadila i posijala, ne mogu brzo ni raditi i sve mi je teže. Nažalost nisam te sreće da mogu naći posao, nisam ga mogla naći ni prije trudnoće, morala na sezonu + posao kod kuće, a kako ću tek sad poslije. Al eto imamo srećom zemlje koju želim obraditi jer normalno, dijete se mora nahraniti, i mi moramo od nečega živjeti, i živinu treba nahranit, i sretna sam da će moje dijete zimi jesti domaću hranu koju ću sama uzgojiti na ekološki način. Naravno + za prodaju da nešt mogu i zaradit, barem za pelene i ostalo. Samo me muči kak ću kopati grah i ostalo uz malu bebu jer je kasno proljeće i ljeto sezona takvoga posla pod nebom kak se kaže. Također imam i nešto životinja. Da li ima mama koje su isto poljoprivrednice ili koje žive na selu…. ma ni nema to veze… bilo tko, samo nek mi malo savjetima pomogne, molim. Da napomenem, nemam nikoga da mi pomogne, nije bilo nikakve pomoći ni u trudnoći, pa neće ni kasnije. Unaprijed zahvaljujem.

    Ženski savjet nije Bog zna što, ali je glup onaj tko ga ne posluša. - Cervantes

  • Avatar Pepita2109

    Pepita2109

    Broj poruka: 2751

    Prijavi adminu

    deverika


    Pozdrav svima, otvaram ovu tema jer ni na cijelom internetu nisam našla niti jedan rezultat za gornje napisanu temu. Naime zanima me kako uskladiti poslove u poljoprivredi sa malim djetetom (ili većim - nema veze). Trebam se poroditi na kraju svibnja, evo na kraju sam trudnoće i sve me muči kako ću npr. posaditi rajčice, puno toga sam več posadila i posijala, ne mogu brzo ni raditi i sve mi je teže. Nažalost nisam te sreće da mogu naći posao, nisam ga mogla naći ni prije trudnoće, morala na sezonu + posao kod kuće, a kako ću tek sad poslije. Al eto imamo srećom zemlje koju želim obraditi jer normalno, dijete se mora nahraniti, i mi moramo od nečega živjeti, i živinu treba nahranit, i sretna sam da će moje dijete zimi jesti domaću hranu koju ću sama uzgojiti na ekološki način. Naravno + za prodaju da nešt mogu i zaradit, barem za pelene i ostalo. Samo me muči kak ću kopati grah i ostalo uz malu bebu jer je kasno proljeće i ljeto sezona takvoga posla pod nebom kak se kaže. Također imam i nešto životinja. Da li ima mama koje su isto poljoprivrednice ili koje žive na selu…. ma ni nema to veze… bilo tko, samo nek mi malo savjetima pomogne, molim. Da napomenem, nemam nikoga da mi pomogne, nije bilo nikakve pomoći ni u trudnoći, pa neće ni kasnije. Unaprijed zahvaljujem.

    Nemam iskustva jer tek čekam prvo dijete,ali imam svekrvu koja je odgojila dvoje djece i naravno bavila se čime i ti, i uspjevala je tako da bi dijete (djecu ) vodila sa sobom, i tako ih zapravo i od ranih nogu naučila raditi na zemlji, kad su bili jako mali naravno da ih je držala u kolicima i u hladu i dala im nešto u ruke, ma mislim da se sve može, a tako ću i ja daj Bože sljedeće godine 

    <3 Čuda su moguća ako vjeruješ u njih <3
    🙏👸👸🙏❤️

  • Avatar deverika

    deverika

    Broj poruka: 147

    Prijavi adminu

    Eh, vidiš, svi imaju mame i tate sa sela, ili npr. čitam piše “dobimo od bake i djeda sa sela”… Nekako nemam koga pitati koji sad u ovo doba u 2000-tim godinama tako živi. Pa nije valjda da sam jedina…nekak jadno.
    Čestitam ti na trudnoći i hvala na podršci

    Ženski savjet nije Bog zna što, ali je glup onaj tko ga ne posluša. - Cervantes

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Ja nisam u poljoprivredi. Nazalost nemam ni svoj vrt :/ mozda jednom otvorimo temu “prodaja ekoloske hrane za djecu” pa se okoristim tvojim vrtom :)

    No imamo mali maslinik. I slicna stvar je - samo sto se u masliniku ne saginje toliko. Jedino sto ti mozda mogu savjetovati jest da probas sa nekom klokanicom dok dijete nije pretesko. Ili nosiljkom. Tako moj brat radi - stavi dijete na leda i raducka. Dok moze moze…Problem je i naravno sunce i kolicina posla..mi u dalmatinskom krsu imamo puno sunca ali malo zemlje..nisu to slavonske oranice :)
     
    Ili stavi dijete u kolica..kad pogledas, i nemas nekog izbora. Ako ga tko nema cuvati moras ga nosit sa sobom, od necega se mora zivjeti. U hlad pa neka spava. Ziv i zdrav covjek se na svasta navikne, a nema jace osobe od mamice :)
    Sretno!

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Bori

    Bori

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    Moja mama je imala pomoć, al je bilo normalno da ide u vrt. Mi smo bili u kolicima u hladu i spavali, kad smo narasli spavali na deki. Sve se može..Pogotovo mama! Ako M može neka te zamijeni bar prvih tjedana poslije poroda. Važno je da odmoriš bar tjedan, dva, tri..Pogotovo ako planiras dojiti. Imas sreću da znas sto jedeš pa će i mlijeko biti kvalitetnije! I SVE POHVALE za tvoj trud i zalaganje i nčin…Osobno cijenim kad roditelji cine sve da dođu do novca za svoju bebu,a ne kukaju i prose.

  • Avatar deverika

    deverika

    Broj poruka: 147

    Prijavi adminu

    hvala vam svima na podršci i na savjetima. Je tak ću, kolica, deka, i u hlad. 
    Bori, najjadnije mi je kad mi susjeda dođe moljakat za dva jaja da djeci napravi palačinke, a trava u dvorištu do koljena

    Ženski savjet nije Bog zna što, ali je glup onaj tko ga ne posluša. - Cervantes

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Ja sam sa sela i bavim se sa poljoprivredom i imamo zivotinje.,.,i uz to imam troje djece.,tesko je mogu otvoreno rec sa tim se bavio samo moj muz dok se nisam porodila mislim pomogala sam mu koliko sam mogla i kopala sam i dva dana prije porodaa sam vadila krumpir.,.,sad uzmem malu u kolica i djecu i svi smo vani oni se igraju a ja i muz radimo.,.,da naopomenem da muz jos radi u firmi a i ja cu pocet radit u devetom mj.,.,Tesko je ali eto moja djecica je malo voze u kolicima kad zaspi spava na zraku i tako.

  • Avatar deverika

    deverika

    Broj poruka: 147

    Prijavi adminu

    jučer sam posadila paradajze, i nije mi bilo tak teško, malo me žgara mučila jedino.
    Kad se oporavim tak ću onda i ja… vjerujem da se može sve… samo sam ja eto valjda u nekim trudničkim strahovima eto…

    Ženski savjet nije Bog zna što, ali je glup onaj tko ga ne posluša. - Cervantes

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.