Kozmetika u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar visnjass

    visnjass

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    Iznenadila sam se koliko štetnih sastojaka za plod i njegov razvoj ima u običnoj kremi
    Također i šminka u kojoj ima olova

    Nisam sigurna kaj mogu koristiti, nije mi važno za šminku ali bar krema za lice 
    Kupila sam danas u Encianu kremu Avalis-prirodna kozmetika s orginalnim certifikatom-eko
    Prodavačica mi je rekla da je sigurna krema ali.. možda samo da proda ne znam.. 
    Ne znam ni sama da koristim kremu ili ne..

    Zanimaju me vaša iskustva..

    https://lb1f.lilypie.com/9YJKp1.png [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    A ko ce to znat…ja sam koristila biobazu za mame, i jos je koristim za mazanje trbuha, ali iskreno..nevjerujem da je prirodna i sad mi je zao sto nisam koristila ulje od pocetka. A opet, s drugge strane, ulje nisam koristila jer mi se slabo upija i nije mi pasalo doma bit otkrivenog trbuha dok se upije a hladno je jos bilo, zato sam i izabrala kremu. 

    Nadam se da ovdje ima neka kemicarka koja ce rec da su ti sastojci manje vise u redu.

    Zasto sam postala skepticna? Jer sam nekidan u ljekarni dobila uzorak elacyl kreme protiv strija na kojoj je nacrtana trudnica jos, i od iza maaalom slovima pise “ne koristiti u prva 4 mjeseca trudnoce”.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar shimmer

    shimmer

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    apsolutno nista nisam mijenjala niti gledala sastojke otkad sam trudna.
    u kakvom okruzju zivimo, koliko gluposti unesem svakodnevno jeduci npr rajcicu (pesticidi) i piletinu (hormoni, antibiotici, dodaci),to sto cu mrvicu kreme namazati dva puta dnevno na lice ne vjerujem da ce promijeniti nesto bitno u razvoju djeteta.

    If you want something you've never had, you've got to do something you've never done.

    [lilypie.com]

    https://docs.google.com/document/d/1jDrcvWI8Dx7u9TX6dS7SdxlXXtsNbqakrh7M5-rxlMA/edit?usp=sharing [docs.google.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    shimmer


    apsolutno nista nisam mijenjala niti gledala sastojke otkad sam trudna.
    u kakvom okruzju zivimo, koliko gluposti unesem svakodnevno jeduci npr rajcicu (pesticidi) i piletinu (hormoni, antibiotici, dodaci),to sto cu mrvicu kreme namazati dva puta dnevno na lice ne vjerujem da ce promijeniti nesto bitno u razvoju djeteta.

    Ali mazes trbuh 9 mjeseci?

    Ne opravdavam ovakvo stajaliste “koliko toga unesemo u drugim stvarima, sto ce mi ucinit jos…”. Na kvalitetu zraka u Zagrebu nemozes utjecat, kolicinu pesticida u pamidoru na placu nemozes znat, niti mozes uzgajat svoje kokosi ako zivis u stanu, ali na neke stvari mozes utjecat. Sto ces mazat na svoju kozu je jedna od tih stvari. Na kraju krajeva, koza je nas najveci organ koji itekako upija tvari.

    Ne kazem da ne treba nista koristit, ali sto mozes izbjeci - izbjegni. Kad vec kupujes kremu za lice u ljekarni i dajes prilicne novce, zasto ne pogledat da ima barem eko certifikat ili da nema olova?

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar visnjass

    visnjass

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    “Ne koristiti u prva 4 mjeseca trudnoće”
    Ne ulijeva nadu da je to nešto prirodno i zdravo za kožu i da neće naštetiti bebi. 
    Za sada još nisam razmišljala o tim kremama protiv strija, sada mi je okupacija krema za lice

    https://lb1f.lilypie.com/9YJKp1.png [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Lollypop


    Ali mazes trbuh 9 mjeseci?

    Ne opravdavam ovakvo stajaliste "koliko toga unesemo u drugim stvarima, sto ce mi ucinit jos…". Na kvalitetu zraka u Zagrebu nemozes utjecat, kolicinu pesticida u pamidoru na placu nemozes znat, niti mozes uzgajat svoje kokosi ako zivis u stanu, ali na neke stvari mozes utjecat. Sto ces mazat na svoju kozu je jedna od tih stvari. Na kraju krajeva, koza je nas najveci organ koji itekako upija tvari.

    Ne kazem da ne treba nista koristit, ali sto mozes izbjeci - izbjegni. Kad vec kupujes kremu za lice u ljekarni i dajes prilicne novce, zasto ne pogledat da ima barem eko certifikat ili da nema olova?

    Apsolutno potpisujem.

    Ako na nešto mogu utjecati onda je to kozmetika.
    Sve što koristim sam prije provjerila. Preporučam stranicu cosdna.com 
    Zanimljivo je da svi skuplji proizvodi imaju jedne od najštetnijih sastojaka.  nekad i oni sa oznakama “sensitive” ili “bio” također imaju otrove. Ono što ja koristim i što sam provjerila je:

    Za lice: Alverde Clear fluid (za prištiće) i Balea Aqua serum
    Za tijelo: Babylove Mama krema i Balea Med Totes Meer mlijeko
    Za umivanje: Biobaza gel za pranje lica
    Za tuširanje: Babylove gel za tuširanje u tubi
    Dezić: Biobaza roll-on (čak i sad preko ljeta uopće si ne smrdim kad ga stavim a nema aluminija)
    Šminka: Missha Signature BB krema (ima i SPF, može se nabaviti na ebayu), Alverde korektor, Essence maskara.

    Dakle, zaključila sam da su često najjeftiniji brandovi najsigurniji.
    A prije trudnoće sam koristila Vichy, La Roche Posay… Provedite koji od njih kroz cosdna.com i naći ćete hrpu štetnih sastojaka.

    Ruževe ne koristim, ali od lakova za nokte su najmanje štetni Essie i Essence.



    [tickerfactory.com]

  • Avatar visnjass

    visnjass

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    Ja sad opet u nedoumici, ova krema koju sam kupila u Encianu-Avalis ima 95 biljaka a opet čitam kako neke biljke nisu dobre u trudnoći 😟
    Ne znam ni sama da li da ju koristim ili kupim opet neku drugu ako da koju… Balea Aqua jel to krema ili?

    https://lb1f.lilypie.com/9YJKp1.png [lb1f.lilypie.com]

  • Majica7

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Ja sam u trudnoći iz Njemačke nabavljala Topfer organsku prirodnu kozmetiku bez štetnih sastojaka, a sad vidim da je stigla kod nas…i hrana, navodno super

    Majica

  • Majica7

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Za njegu kože preporučam Topfer, bez ijednog štetnog sastojka…vidjela sam da ima u dm-u.

    Majica

  • Avatar visnjass

    visnjass

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    Majica hvala na informaciji, baš ću pogledati

    https://lb1f.lilypie.com/9YJKp1.png [lb1f.lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.