Endometrioza

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar EndoZg

    EndoZg

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage žene, borim se sa endometriozom već 22 godine, a znam da vas ima puno koje imate isti problem. Iskreirala sam ovu temu kako bismo se mogle pojadati jedna drugoj, ali također i udijeliti koji koristan savjet. 😊

  • Avatar Zelena123

    Zelena123

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    Pozdrav,

    i ja imam endometriozu nekih 5 godina. Sada imam 28 :).
    Otežava mi menstruacije i pokušaje da ostanem trudna i baš je mrzim :D

    👩 1994 god. PCOS, endometrioza. AMH 14.5
    🧑 1991. Sve ok
    Poliklinika IVF
    12/22 AIH ❌, 02/23 AIH ❌
    Ivf postupak –>07.07. - FET, vraćena 1 morula (ostalo 8 smrzlića)
    19.07. - beta 700, 21.07. beta 1424
    Panorama low risk - Boy 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ćufta

    Ćufta

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Pozdrav, 
    Imam endometriozu, operirana sam 2016. kada su mi izvadili cistu preko 20 cm čime sam među rekorderkama Petrove. Kod mene je situacija donekle specifična jer ja nemam apsolutno nikakvih bolova, niti sam imala prije operacije, niti nakon nje. 
    Započela sam s MPO, u prvom sam pokušaju pa ćemo vidjeti koliko je gadura oštar protivnik. Pojela mi je rezervu jajnika, amh naravno nizak (2.4 pmol/L), s jedno 5/6 antralaca. 

    👩 40g, endometrioza, AMH 2.4 pmol/l (2022), AMH 5.8 pmol/l (2023)
    👨 44g. normo

    Repromed

    1. 12/2022 - Suprecur/Pergoveris/Brevactid - 1JS - ET 3dnevni 30.12. - beta neg.
    2. 02/2023 - Suprecur/Pergoveris flare up protokol/Brevactid - 1JS - ET četverodnevni 28.02. - beta neg.
    3. 05/2023 - Elonva/Orgalutran/Pergoveris - 3JS - 1 blastica - beta neg.
    4. 07/2023 - Elonva/Orgalutran/Pergoveris - 4JS - 2 blastice - FET 05.04.2024 - 11dnt beta 224; 13 dnt beta 201; 15 dnt beta 64 - biokemijska

  • Avatar Ćufta

    Ćufta

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Pozdrav, 
    Imam endometriozu, operirana sam 2016. kada su mi izvadili cistu preko 20 cm čime sam među rekorderkama Petrove. Kod mene je situacija donekle specifična jer ja nemam apsolutno nikakvih bolova, niti sam imala prije operacije, niti nakon nje. 
    Započela sam s MPO, u prvom sam pokušaju pa ćemo vidjeti koliko je gadura oštar protivnik. Pojela mi je rezervu jajnika, amh naravno nizak (2.4 pmol/L), s jedno 5/6 antralaca. 

    👩 40g, endometrioza, AMH 2.4 pmol/l (2022), AMH 5.8 pmol/l (2023)
    👨 44g. normo

    Repromed

    1. 12/2022 - Suprecur/Pergoveris/Brevactid - 1JS - ET 3dnevni 30.12. - beta neg.
    2. 02/2023 - Suprecur/Pergoveris flare up protokol/Brevactid - 1JS - ET četverodnevni 28.02. - beta neg.
    3. 05/2023 - Elonva/Orgalutran/Pergoveris - 3JS - 1 blastica - beta neg.
    4. 07/2023 - Elonva/Orgalutran/Pergoveris - 4JS - 2 blastice - FET 05.04.2024 - 11dnt beta 224; 13 dnt beta 201; 15 dnt beta 64 - biokemijska

  • Avatar Ćufta

    Ćufta

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    laurel

    Pozdrav
    Mene zanima na koji način su vam dijagnosticirali endometriozu?
    Naime, ja sumnjam da ju imam, ali moj ginekolog ništa ne poduzima. Svaku menstruaciju imam užasne bolove, grčenje, neizdrživu bol. Godinama. Trbuh mi je konstantno nadut, tvrd, u donjem dijelu, nekad izgledam kao trudnica 😅
    Menstruacije su mi inače točne, 28 dana, i nisu obilne, pa me to jedino čudi, posto čitam da većinom tko ima endo ima neredovite i dosta obilne, ili?

    I još da napomenem, bila sam na kontrac. pilulama upravo i jedino zbog neizdržive boli svaku menstruaciju, sad sam prestala (radim na bebi) i ČINI mi se da su mi nešto lakši bolovi, ali i dalje su tu.


    Meni je primarna ginekologica postavila potencijalnu dijagnozu i uputila me u Petrovu, tamo mi je dijagnoza ful potvrđena nakon operacije i biopsije. Nekada nije lako dijagnosticirati endometriozu, ako se tkivo sluznice maternice nalazi na mjestima koja nisu dostupna uzv. Mene je nakon operacije u Petrovoj dvije godine pratila dr. Gregov, preporučila bi ti da odeš ili kod nje na pregled. 

    👩 40g, endometrioza, AMH 2.4 pmol/l (2022), AMH 5.8 pmol/l (2023)
    👨 44g. normo

    Repromed

    1. 12/2022 - Suprecur/Pergoveris/Brevactid - 1JS - ET 3dnevni 30.12. - beta neg.
    2. 02/2023 - Suprecur/Pergoveris flare up protokol/Brevactid - 1JS - ET četverodnevni 28.02. - beta neg.
    3. 05/2023 - Elonva/Orgalutran/Pergoveris - 3JS - 1 blastica - beta neg.
    4. 07/2023 - Elonva/Orgalutran/Pergoveris - 4JS - 2 blastice - FET 05.04.2024 - 11dnt beta 224; 13 dnt beta 201; 15 dnt beta 64 - biokemijska

  • Avatar Zelena123

    Zelena123

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    Pozdrav,

    meni je dijagnosticirao doktor Maričić (poliklina IVF) koji mi je 3 puta skidao polipe i kod kojeg sam na postupku inseminacije.
    Nažalost moj primarni ginekolog, pa ni privatni ginekolog (sistematski od strane posla), mi nisu dijagnosticirali endometriozu.
    Menstruacija mi je točna ko sat, bol ovisi, neka prođe glatko, neka teško. Jedno vrijeme sam i bila na piluli, ali sad radim na bebi pa ne pijem.

    👩 1994 god. PCOS, endometrioza. AMH 14.5
    🧑 1991. Sve ok
    Poliklinika IVF
    12/22 AIH ❌, 02/23 AIH ❌
    Ivf postupak –>07.07. - FET, vraćena 1 morula (ostalo 8 smrzlića)
    19.07. - beta 700, 21.07. beta 1424
    Panorama low risk - Boy 💙
    [tickerfactory.com]

  • AnaILuka

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Poštovane žene,

    Jučer mi je na nalazima jako povišen prolaktin, ošla sam ginekologu i našli smo veliku cistu veću od maternice moram na operaciju da li koja zna koliko traje oporavak, dal li je bolno i da li to utječe dalje na mogućnost trudnoće?

    Hvala, lp

  • AnaILuka

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Bila jesam u 11 mjesecu kod privatnog bilo je sve uredu i sada sam išla samo hormone provjeriti nakon pobačaja i samo se to dogodilo povišen prolaktin i ta cista u roku 3 mjeseca 😪😣 hvala Vam svejedno ❤️

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.