Dojenje

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Mamika99

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    Jel preporučuješ?*

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Mamika99

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    sunshine1

    Problem dojenja u bolnici je taj sto mlijeko nadolazi tek 3.dan, a tri dana i jesi u bolnici, i onda ako imas dijete koje stalno place,ti mu dajes sisu ono i dalje place, gladno je, umorno,ne zna sto ga je snaslo, puno puta i majka zavapi za bocicom u strahu da je dijete gladno, i sestre popuste. Treba znati da je bebama zeludac,kad se tek rode,velicine oraha otpr, i da taj kolostrum iako ga ima u kapima je najdragocjeniji i najhranjiviji i da oni u principu ne placu od gladi vec u potrebi za majcinim mirisom,blizinom, utjehom itd. Borba s dojenjem krece doma,kad mislis da si uhvatio ritam pa krene skok u razvoju, pa beba koja je do tad super sisala odjednom vise nece, protestira,place stalno, zeli sisu svakih 20min, zene pomisle nestalo mlijeka,medjutim to je samo faza u razvoju kada je njima potrebna veca kolicina i kada oni trazeci sto cesce navlace tu vecu kolicinu.. ima toga more.. i treba trazit i citat jako puno. Ja ne volim prosipat “pamet” da nebi bilo shvaceno pogresno, vjerujem da ima tu na forumu zena sa puno vecim stazom od moga


    E tako nešto trebamo pročitati, sa svime se slažem, ali tad nisam znala i žao mi je… Nadam se da će biti uspešnije ovaj put, iako kažem, sigurna sam da curici apsolutno ništa nije falilo i nije smak sveta ako žena ne može dojiti, samo ipak treba pokušati na sve načine

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    sunshine1

    Kad sam ja bila trudna s prvim djetetom tu na forumu je bila tema: problemi s dojenjem, mislim da se tako zvala. Ali to je bilo prije 5godina. Ugl, procitala sam temu od prve do zadnje stranice dok sam bila trudna. Znaci X situacija s kojima su se zene susretale a meni je tada sve to bilo strano i tek me cekalo,i mogu vam reci da je ta tema zasluzna za moj trud i uspjeh u dojenju. Jer kako su poteskoce nailazile ja sam se samo prisjecala savjeta sa foruma i primjenjivala ih sa svojim djetetom i uspjelo je. Tako da slazem se da bi mozda trebalo nesto na tu temu otvoriti. Sjecam se korisnice foruma Mmama2, da je i tada bila aktivna na forumu i bas na toj temi je se sjecam, pa ti mozda ona moze vise pomoci :)


    Aaaa jesam, bila sam bas aktivna tada, bilo je burno na forumu oko te teme😂 a i sada je, uvijek se ne dojilje osjecaju napadnute, dojilje agresivno itd nista se nije promjenilo🙄 
    Ja se slazem s tobom, treba znati da je kolostrum izuzetno dragocjen i da ga je malo, u kapima, i tocno toliko bebi i treba.  Druga stvar je da izdajanje nikada nije pokazatelj koliko mlijeka ima, nema te izdajalice i tehnike izdajanja, kao kada beba sisa..
    Polozaji i pravilan hvat, dojenje ne smije boljeti, u pocetku je zenama neobicno, neugodno ali ako boli treba naci uzrok i mjenjati nesto.. 
    A ono sto je po meni najvaznije je da novorodence treba na svaki mig na cicu.. I ako je beba cicala 45 minuta, i prestala prije 10 minuta i dalje place i nezadovoljna je, a pelena je ok, nije joj vruce, hladno itd, cica, cica, cica.. Vjerujem da majke pomisle da mlijeka nema jer beba je 45 minuta sisala, pa daju ad u strahu, medutim grudi majke nisu posude, ne mogu se isprazniti u tom smislu da presuse, mlijeka uvijek ima, ono se stvara putem krvi

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Mamika99

    Frajla

    Bas sisac od flasice si koristila ili sesirice?
    Ja imam uvucene bradavice i cijelo vrijeme sam dojila na sesirice. Doktor je rekao da se oni koriste max 14 dana, ali ja jednostavno nisam mogla drugacije, nikad mi nisu izasle na neko duze vrijeme. Jednu bi uspio uhvatiti ako ga maknem na pol podoja, drugu ni tako.
    A u bolnicama ih ne hrane na flasice nego na casicu.

    Baš sisačnod flašice, to su mi dali u bolnici pa sam si uzela to i kući, ali to koristim samo par minuta i onda mislim da više ne treba jer čini mi se da onda uhvati dobro… Sad za drugi put mislim da ću uzeti i šeširiće, jel preporučujem? Mislim da je to odlično kad hrane na čašu, kod nas su na flašicu i to neku s dobro rupicom, čini mi se jer je znala maknuti to za minut


    Pa evo ja preporucam sesirice, zene to znaju kotistiti i kad imaju ragade dok se ne smiri malo. Jesu malo skuplji, ali ja sam komotno mogla koristiti jedne cijelo vrijeme da nisam isla isprobavate vise vrsta.
    Ugl svi imaju velicinu 1 i 2, nisam skuzila u cemu je razlika, jel za vece sise, vece bradavice il veca usta 😂 manje sam uzimala. Malo manje od 50 kn kostaju (par bude unutri)
    Tommee tippee- njih sam prve uzela, bas izgledaju kao sisac od boce, zaobljeni su gore, dosta kratki, onaj dio koji ide na sisu je okrugao, cinilo se zgodnim, ali stvarno nisu. Uz to imaju 3 rupice i rekla je sestra u bolnici da nisu dobri jer se beba zraka naguta. Al imaju super kutijicu.
    Avent-preporuceni u bolnici, dvije rupice imaju, najlakse ih je naci za kupiti (ljekarne, bipa…). Onaj dio koji ide bebi u usta ide kao u trokut i bolje uhvati to nego okrugli. Kutijica im je koma. Koristila sam ih oko 3 mjeseca
    MAM-meni puno drazi od aventa, sličnog oblika, al silikon je puno tanji, pa se bolje zaljepe za sisu i onaj dio koji ide na dojku je duzi, tako da i bolje drze i lakse ih je prstima pridrzati. Gore su isti u trokut, ali jos malo duzi od aventa. Imaju dvije kao crtice (umjesto rupica). Kutijica je super. Njih sam onda do kraja dojenja koristila. Nasla sam ih samo u Bubamari. Chocco mi izgledaju slicno na slici, ali nisam probala.


  • Avatar PčelicaMama

    PčelicaMama

    Broj poruka: 99

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame i buduce mame 🤗
    Ja sam sa dojenjem prosla kalvariju tako da cu ukratko podijeliti svoje iskustvo pa mozda nekom pomogne..
    Jos u trudnoci sam citala brosure i gledala filmice na youtube-u (na stranici od Roda ima super), aliii, jedno je teorija drugo praksa. U bolnici (sv. Duh) nazalost svaka sestra vodi svoju politiku, i prvo sto je mene zeznulo su upravo ti sesirici, jer s njima beba ne napravi dobar hvat..razumijem da neke zene imsju uvucene bradavice, ali realno mislim da je to stvarno mali postotak..znam da s njima manje boli, imala sam i ja ranice..
    Dobra patronazna sestra zlata vrijedi po tom pitanju, moja je meni nazalost dosla tek nakon tri tjedna jer je bila na GO (zamjenska se nije bas kuzila u dojenje i nije mi bila od pomoci), a ujedno vodi tecajeve za dojenje tu u mom domu zdravlja..
    Uglavnom mala je jako slabo napredovala, a visila je na cici po 2,3 sata u komadu pa sam na preporuku prve patronazne s 2 tjedna uvela 1 bocu ad-a (preporucam Lansinoh bocice jer je sisac slican dojci)..druga patronazna mi je dolazila do bebinih skoro 2 mj i probale smo svasta, od sns sistema, ona me izdaja, ja se izdajam, probala bez sesirica, ali primjetila je da mala jednostavno nema dobar hvat i cudan rad s ustima..da skratim, posumnjala na frenulum, bili u klaicevoj kod ORL, nije frenulum nego kaze dr. smanjena mobilnost jezika..otisli na sv. Duh u Laktacijsku ambulantu, isto kaze dr. da beba ima cudan hvat, brzo izbacuje cicu i cuje se jako coktanje..gledala ju jedna prof. s Edukacijsko rehabilitac fakulteta, isto zakljucuje, ali mi nitko ne nudi pomoc, svi samo kako je, tako je 🤷‍♀️ otisli na kraju kod jedne privatne fizioterapeutice, kaze distoni sindrom i moguce da od tuda problemi sa sisanjem..uglavnom nakon svega mala je sa cca 3 mj samo jedan dan prosisala!!ali ostala je kombinacija boca ad, izdajanje, cica..danas sa 10,5 mj ima uz kasice i dojenje samo cca 100 ml ad, tako da mogu reci da se moj inat i tvrdoglavost isplatila jer sam svim silama htjela dojiti..prva 3 mj su bila paklena more suza sam isplakala, i to je bio moj izbor i moj kriz..naravno da sam za to da svaka majka odlucuje za svoje dijete i protiv sam svake osude!

    [lilypie.com]

  • Mamika99

    Broj poruka: 105

    Prijavi adminu

    Svaka čast PčelicaMama 💪 ostalim curama hvala na savjetima, sve mi se čini dosta korisno i dobro je da podelimo svi probleme s kojima smo se susretale, i one koji su uspele  s dojenjem i one koje nisu, na greškama se uči, sigurno će nekome to iskustvo biti korisno 😊

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Ninica

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Hello
    Evo da podijelim i ja svoje iskustvo u vezi dojenja. 
    Kad sam rodila svoga sina svoje prvo dite to je bio horor. Mlika je bilo ali to dite je imalo grceve po pola dana i stalno je plaka. 2 mjeseca smo tako se mucili i borili i visio je na sisi po cile dane ali je stalno plaka i nakon dva miseca se odlucim pric na ad i spasila san i sebe i njega. Tolko sam bila nervozna od pritiska drugih ljudi da nastavim dojit a dite stalno place i eto da se spasim zivcano sloma prisli smo na ad i dite se postepeno smirilo i sve bilo ok. Sad tek vidim da je zbog moje nervoze on bio nervozan jer nisam nista znala a ubijali su me drugi ljudi sa svojim  “savjetima”.
    Sad nakon drugog poroda sam sve upozorila da necu da cujem ric u vezi dojenja i da ako bude islo islo a ako ne nista. Ona kad se rodila sve je super islo ja nisam bila nervozna malena je bila odlicna papa svako dva sata po 10 min doji i super bez placa bez problema i super napreduje. Ja sam jos Uvik istog misljenja bez obzira bilo mlika ili ne ako to dojenje duze vrimena stvara stres i mami i bebi da je bolje odustati nego forsirati i zivcira se svaki dan jer dojenje ne traje tolko dugo a dite triba normalnu mamu cili zivot. To e moje misljenje 🙋‍♀️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.