Dojenje

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar kzeli

    kzeli

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    MaybeBaby

    Ja sam za dojenje ,ali nisam za to da se majke koje odluče iz bilo kojeg razloga za da osuđuje i protivan manje majkama zbog toga .. prvenstveno rodilište u koje ja idem je jedino u našem gradu ,koliko cujem od cura koje su rodile u zadnjih godinu dana sestre su grozne a kao prijatelj djece je rodilište .
    majke se ne educira dovoljno o dojenju pogotovo prvorotkinje koje ni neznaju dojit ..u svakom slucaju svi imaju pravo izbora i svaka majka zna sto je najbolje za nju i njeno dijete.. sretna majka sretna beba 😊


    E baš to 😍

    [lilypie.com]

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Izgleda da je dojenje u najmanju ruku astronomska fizika ,pa neke žene to ne uspiju svadati ,da mi je samo znati kako su to onda “naučile” naše bake i prabake ako mi u doba interneta uspijevamo biti needucirane. Ja sam osobno prošla tečaj di sam se naslušala gluposti,dok sam to kasnije pedijatru prepričavala samo se smijao . Moja je beba super sisala dok je bilo,a ona teorija da svaka majka ima dovoljno mlijeka je samo teorija, a stvarnost je nešto sasvim drugo. Na kraju ove balade,ono što želim poručiti je da bi trebao prestati više taj pritisak na žene i u vezi dojenja i svega ostalog,pritisak koji joj stvaraju druge žene iz samo njima poznatih razloga. Uživajte u svojim bebicama!

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • Avatar kzeli

    kzeli

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Beba

    Izgleda da je dojenje u najmanju ruku astronomska fizika ,pa neke žene to ne uspiju svadati ,da mi je samo znati kako su to onda “naučile” naše bake i prabake ako mi u doba interneta uspijevamo biti needucirane. Ja sam osobno prošla tečaj di sam se naslušala gluposti,dok sam to kasnije pedijatru prepričavala samo se smijao . Moja je beba super sisala dok je bilo,a ona teorija da svaka majka ima dovoljno mlijeka je samo teorija, a stvarnost je nešto sasvim drugo. Na kraju ove balade,ono što želim poručiti je da bi trebao prestati više taj pritisak na žene i u vezi dojenja i svega ostalog,pritisak koji joj stvaraju druge žene iz samo njima poznatih razloga. Uživajte u svojim bebicama!


    Svaka ti je na mjestu , da je vise takvih kao ti! U potpunosti se slazem sa svime !

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Svatko ima pravo na izbor i svaki razlog je po meni dovoljno dobar, bez obzira kako se nekome cinio banalnim. Svi skupa bi trebali malo manje gurati nos u tude stvari
    Bude mi zao jedino kad zene zele dojiti, a misle da nema dovoljno, pa iza svakog podoja nadohranjuju-naravno da se nikad nece stvoriti dosta ako beba ne vuce u prazno da tijelo “zna” da treba za drugi put vise.
    I super mi je kako se ovaj argument “kako su prije” (ne ide nikome osobno) izvlaci kad nekome nesto odgovara. Isto kao i “kako na zapadu”. Kako su prije koristili nesterilan pribor u bolnicama? Zelimo se vratiti na to? 🤔


  • sunshine1

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Svaka zena ima dovoljno mlijeka,i ne,to nije samo teorija. Iz iskustva mogu rec da sam dojila prvih 20dana,nakon toga dijete zavrsi na hitnoj operaciji,odvojeno 7dana od mene,7dana hranjeno na sondu, uz svu volju i trud izdajanja, nakon 7 dana mlijeko je nestalo, nisam mogla izdojit ni kapi, a do tada sam izdajala po 150ml iz jedne dojke. Nakon sto mi je dozvoljeno da pokusam dojiti, dijete je dva dana bez prestanka bilo na sisi, plakali i ono i ja, al sam znala da se to mlijeko mora povratiti i da je jedini nacin da se vrati taj da mu dam da sisa pa kolko ima ima. Treci dan mlijeko je teklo u potocima. Tako da draga gospodjo,teoriju su postavili ljudi iz struke i iskustva, i ta teorija je tocna. A praksa je nesto sasvim drugo jer zene u strahu da je dijete gladno olako odustaju, i ne osudjujem ni njih ni vas, nemojte shvatit ovo osobno, ali vas post ce procitati tisucu zena i to ce uzet zdravo za gotovo, a nije tako. Osobno sam dojila dijete pune dvije godine. I ne smatram se vecom i boljom majkom od bilo koje druge, ljubav i paznja cine majku a ne dojenje. Puno puta sam htjela lupat glavom u zid zbog nespavanja i svega sto dojenje nosi, jer je to ogromna zrtva, i bilo bi mi lakse da sam po preporuci lijecnika presla na AD, ali nisam i nije mi zao. Tako da, moze se, ako se uistinu hoce. Vas post je poprilicno drskog tona i to mi se ne svidja. Jer sad vi osudjujete druge sto govore da se moze i da svaka zdrava zena moze dojiti, al eto vi znate da se ne moze jer vama nije uspjelo.

  • Deleted user

    Broj poruka: 185

    Prijavi adminu

    Frajla

    Svatko ima pravo na izbor i svaki razlog je po meni dovoljno dobar, bez obzira kako se nekome cinio banalnim. Svi skupa bi trebali malo manje gurati nos u tude stvari
    Bude mi zao jedino kad zene zele dojiti, a misle da nema dovoljno, pa iza svakog podoja nadohranjuju-naravno da se nikad nece stvoriti dosta ako beba ne vuce u prazno da tijelo “zna” da treba za drugi put vise.
    I super mi je kako se ovaj argument “kako su prije” (ne ide nikome osobno) izvlaci kad nekome nesto odgovara. Isto kao i “kako na zapadu”. Kako su prije koristili nesterilan pribor u bolnicama? Zelimo se vratiti na to? 🤔


    👍👍 Slažem se…u jednom dijelu posta sam se i pronašla..tješim se da ću s drugim znati malkice više🙂

  • Avatar nena1986

    nena1986

    Broj poruka: 956

    Prijavi adminu


    Čitam sve redom po treći put i ne vidim drskog tona nigdje. Svi mi imamo neka svoja iskustva i svi mi imamo neke svoje priče. Da skratim, dojenje je stvar izbora. Kod nekih moguće, kod nekih nemoguće iz xy razloga. Imam brdo prijateljica koje su dojile, također nekoliko koje su odustale, također nekoliko koje nisu htjele i također nekoliko koje nisu mogle. Stavovi su takvi u naš društvu da je sada opće prihvaćeno da se doji, zna se I zašto, međutim, ponekad to nije tako a ionako osjetljiv period babinja bude još osjetljiviji kada se vrši pritisak na majku. Moje dijete je dojeno 2 godine, visilo je na sisi svakih sat vremena po sat vremena jer smo tako moj muž I ja odlučili I zato jer smo imali svekrvu na raspolaganju za kuhanje, moju mamu za peglanje, a moj muž je čistio. Samo zato. Da nije bilo njih, ne bi dojila, a zbog društva bi vjerovatno bila u depresiji. Ne treba generalizirati, na stranu dojenja, ni na stranu AD a. Svi smo mi priče za sebe. Ne može nitko reći nekome MOŽE SE, niti NE MOŽE SE, upravo zbog toga jer nismo svi isti. Ni mi, ni bebe, ni okolina, ni pedijatri, ni sestre…. ❤

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Ja sam od onih koje jako žele dojiti, ali opet ne više od nekih 8 do 10 mj…vjerojatno bi i ja od nekih bila osuđivana kao zašto ne čim duže ako će ići i te stvari, ali imam svoje razloge. Kao najveći je taj što sam radila u jaslicama i znam kako je teška adaptacija djeci koja nisu dojena do tada, a kamoli djeci koja su još uvijek bila na sisi. Rijetko koje dijete kao starije prođe to odvajanje od sise bez nekih, nazovimo, nuspojava koje se manifestiraju na razne načine, nekad čak ni roditelj ne može skužiti da je to radi toga. Prekrasna je ta povezanost djeteta i majke, ali njih dvoje ne mogu uvijek i svugdje biti zajedno. Isto tako i spavanje, jer većina djece starije dobi je naviknuta na spavanje uz sisu i eto opet problema kad treba zaspati uz nekog drugog. Ali eto, kao što kažem, to je samo moje razmišljanje. Niti osuđujem one koje ne žele dojiti niti one koje doje do ne znam koje godine…

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Ma svi imamo neke planove, al na kraju bude kako beba odluci 😂
    Ja sam planirala dojiti do godinu i par mjeseci, a na kraju s 10 mjeseci on vise nije htio. Uzeo bi bradavicu u usta i to je to, nist nije vuko. Nakon sto tri dana nist nije posiso presli smo na ad. Sad ima vise od godine, i dalje dajem ad jer mislim da je bolje od kupovnog kravljag. Mislim, popije kravlje u vrtiću i ako pravim tipa krumpir pire  ili palacinke…


  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    DijMar

    Ja sam od onih koje jako žele dojiti, ali opet ne više od nekih 8 do 10 mj…vjerojatno bi i ja od nekih bila osuđivana kao zašto ne čim duže ako će ići i te stvari, ali imam svoje razloge. Kao najveći je taj što sam radila u jaslicama i znam kako je teška adaptacija djeci koja nisu dojena do tada, a kamoli djeci koja su još uvijek bila na sisi. Rijetko koje dijete kao starije prođe to odvajanje od sise bez nekih, nazovimo, nuspojava koje se manifestiraju na razne načine, nekad čak ni roditelj ne može skužiti da je to radi toga. Prekrasna je ta povezanost djeteta i majke, ali njih dvoje ne mogu uvijek i svugdje biti zajedno. Isto tako i spavanje, jer većina djece starije dobi je naviknuta na spavanje uz sisu i eto opet problema kad treba zaspati uz nekog drugog. Ali eto, kao što kažem, to je samo moje razmišljanje. Niti osuđujem one koje ne žele dojiti niti one koje doje do ne znam koje godine…


    Kada beba dode, kada prode babinje vratite se na ovaj post ☺️ brda i doline mi zamisljamo da bude ovako, i onako, a kada se miseki rode sve se mijenja.. Molim vas javite se nekada, bas me zanima kako bude kod vas, makar se ne poznajemo ☺️ i daj recite to za jaslice generalizirate ili? Sva dojena djeca su tako, bas sva, ili je ipak od bebe do bebe? 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.