Dojenje

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Ispričavam se ako ova tema postoji vec
    al eto cisto informativno, dal medju vama budućim mamama postoji netko tko ne zeli dojiti i općenito kakav je Vas stav prema curama/ženama koje ne doje jer ne žele ili ne mogu

  • Avatar kzeli

    kzeli

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Svatko od nas treba odluciti sam sto zeli a sto ne , majka je majka dojila ona ili ne ! Jako mi je ruzno to kad se majke koje ne doje smatraju manje vrijednima , iskreno mislim da svi koji tako misle i govore imaju ozbiljnih psihickih problema ! Planiram dojiti ali ako ne budem uspjela ili ne bude islo ne znaci da cu biti manja majka ili manje vrijedna zbog toga ! Znam hrpu zena koje jedino sto u zivotu rade doje djecu a mame im kuhaju spremaju, peglaju i sve ostalo ! Majka nije samo cica , majka pere cisti sprema ! Majka se brine za svoje dijete i na druge nacine a ako je jedini nacin brige dat sisat a sve ostalo ce drugi i to je neka vrsta “nemajke ” ! Da ne duljim , mislim da je majka netko tko nosi ispod srca 9 mjeseci i nista to nemize promjenit ni bocica ni cica ni nista !

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 491

    Prijavi adminu

    Svatko ima svoje razloge i nitko ne moze suditi majkama koje doje ili ne doje… Nisam tip osobe koja osudjuje, svatko se bori sa svojim problemima, nismo svi isti i nemamo ista razmisljanja… Isto je i s platnenim pelenama, neke mame se odluce na to, svaka im cast, ali ja sam se odlucila za jednokratne… Nema tu ispravo - ne ispravno… Sto se tice dojenja, zelim i nadam se da cu uspjeti, ali ako ne bude islo, boze moj, ima i gorih stvari… Tako da sto god odlucila, ne slusaj zle komentare, imas svoje razloge i nisi se duzna opravdavati nikome… 😉

  • Deleted user

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    ma ja sam u startu rekla da budem probala ..-ako ide ide ako ne ide ne ide ..ne želim patit sebe i dijete svoje zato sto ce neko treci meni nebitan u zivotu mislit da sam nemajka jer eto ne dojiti.. pokrenula sam temu cisto iz radoznalosti jer me povrijedilo bas kako se prema kumi mojoj ponijela teta nasa .. ona zbog nekih svojih zdravstvenih problema nije bila u mogućnosti dojiti malenu, prvih 3 dijece je dojila malenu ne moze .. al teta je odma skočila na nju kako nije u redu kakva je majka kad zbog svojeg komoditeta hrani nju na bočicu ., nije ni saslušala razloge zasto je to tako ..

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Evo ja imam friško iskustvo sa nedojenjem. Planirala sam dojiti koliko bude mlijeka ,barem prvu godinu,a dojila sam 20 dana,toliko ga je bilo,jednostavno je nestalo. Bilo mi je žao,ali Bože moj ,tako je kako je,mislim da to forsiranje dojenja nema veze sa mozgom . Svatko radi za svoje dijete najbolje šta zna i slažem se potpuno da se nikom ne treba opravdavati. Ja kad sam rodila -sve smo u sobi dojile,ali curi koja je rodila najmanju bebu- 2200 g je sugerirano da koristi i ad od strane pedijatra. Moja beba,iako nije dojena super napreduje i dr kaže da je napredna- ima skoro 7 kg a ima 2.5 mj i ne opterećuje m se više uopće s tim.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Ja sam osobno veliki pobornik dojenja jer je ako nista drugo besplatno, uvijek idealne temperature, najzdravije za bebu i dostupno kada god treba.. Imam puno godina staza dojenja iza sebe, prosli smo svakakvih faza i problema, upala, strajkova, skokova, nasisavanja itd, itd ali to je upravo to, faza.. Iz zdravstvenih razloga samo 1% zena ne moze ili ne smije dojiti, JEDAN posto. Sve drugo su ne znanje i ne informiranost, a to je po meni najveci problem sto mlade mame danas kazu da zele dojiti i ako bude islo dojiti ce.. Dojenje nije nesto sto ide ili ne ide, to je vjestina koja se uci, dojenje je krvav posao i treba ga nauciti raditi.. A nitko ziv se o njemu ne informira na vrijeme, u vrijeme trudnoce, svi se boje poroda, citaju i slusaju o iskustvima o bolnicama, doktorima itd, itd mozda, samo mozda netko baci oko usput na nekakvu brosuricu o dojenju i misli da je to ok, jer ako ce ic, ici ce, ako nece ah nestalo je mlijeka, nije bilo dovoljno za moju veliku bebu itd, itd 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar kzeli

    kzeli

    Broj poruka: 577

    Prijavi adminu

    Opet se vracamo na stvar izbora ! 

    [lilypie.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    kzeli

    Opet se vracamo na stvar izbora !


    Apsolutno, tko odluci da ne zeli i stoji iza toga, podrzavam 100%

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 185

    Prijavi adminu

    mmama2

    Ja sam osobno veliki pobornik dojenja jer je ako nista drugo besplatno, uvijek idealne temperature, najzdravije za bebu i dostupno kada god treba.. Imam puno godina staza dojenja iza sebe, prosli smo svakakvih faza i problema, upala, strajkova, skokova, nasisavanja itd, itd ali to je upravo to, faza.. Iz zdravstvenih razloga samo 1% zena ne moze ili ne smije dojiti, JEDAN posto. Sve drugo su ne znanje i ne informiranost, a to je po meni najveci problem sto mlade mame danas kazu da zele dojiti i ako bude islo dojiti ce.. Dojenje nije nesto sto ide ili ne ide, to je vjestina koja se uci, dojenje je krvav posao i treba ga nauciti raditi.. A nitko ziv se o njemu ne informira na vrijeme, u vrijeme trudnoce, svi se boje poroda, citaju i slusaju o iskustvima o bolnicama, doktorima itd, itd mozda, samo mozda netko baci oko usput na nekakvu brosuricu o dojenju i misli da je to ok, jer ako ce ic, ici ce, ako nece ah nestalo je mlijeka, nije bilo dovoljno za moju veliku bebu itd, itd


    Meni je mlijeko krenulo tek 6 ili 7 dan,do tad je bio na ad jer je stvarno bio velika beba i bio je gladan,plakao bez prestanka dok se nije najeo,do tad sam ga stavljala na sisu stalno,masirala,navlačila izdajalicom,svašta..na kraju do 4 mjeseca bio na kombinaciji ad i dojenje,pa odbio bočicu i ad skroz,sad je veliki i papa svašta i još uvijek sisa..jako sam htjela da dojenje uspije i ne smatram neuspjehom što je bio i na ad..mislim da je rijetko koja mama s prvom bebom puna znanja i umijeća o dojenju,ja sam također mislila da znam,a nisam znala ništa,sestre u bolnici nisu bile susretljive ni htjele objasniti ni pokazati..ne osuđujem žene koje ne žele dojiti,njihova stvar i izbor..ja znam svoje i ako ću imati još djece želim dojiti🙂

  • Deleted user

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Ja sam za dojenje ,ali nisam za to da se majke koje odluče iz bilo kojeg razloga za da osuđuje i protivan manje majkama zbog toga .. prvenstveno rodilište u koje ja idem je jedino u našem gradu ,koliko cujem od cura koje su rodile u zadnjih godinu dana sestre su grozne a kao prijatelj djece je rodilište . 
    majke se ne educira dovoljno o dojenju pogotovo prvorotkinje koje ni neznaju dojit ..u svakom slucaju svi imaju pravo izbora i svaka majka zna sto je najbolje za nju i njeno dijete.. sretna majka sretna beba 😊

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.