Kako djetetu reći da Djed Božičnjak/Mraz ne postoji?

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar VESNAGH

    VESNAGH

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Drage mame !

    Pričajući sa svojim prijateljima, čija djeca idu u školu saznala sam da su njihovoj djeci, školski kolege rekli da Djed Mraz ne postoji i bila su vidno razočarana i ljuta, kako na svoje prijatelje tako i na roditelje.. Moj sin ima 6,5god. i još vjeruje u Djeda Mraza i mogu zamislit, kako bi se osjećao da mu netko tako nešto kaže.. Kako bi to izbjegla molim za savjet sve one mame koje su kroz to prošle.. Recite kako ste i na koji način, svom djetetu objasnili da u biti Djed Mraz ne postoji u onom smislu u kojem su dosad djeca vjerovala? Koliko su djeca bila stara kada ste im to rekli? Na koji način su to prihvatili? Dali su bila razočarana nakon sto ste im rekli istinu? A ako su Vaša djeca saznala od drugih da Djed ne postoji kako ste ublažili njihovo razočaranje ( da se tako izrazim)? Vjerojatno čete pomislit zašto toliko pitanja oko obične stvari, ali ja jednostavno želim da moj sin kroz to prođe  što bezbolnije… Znam kako sam se ja osjećala,  kada sam saznala da  Sv. Nikola ni Djed M. ne postoje (naime ja sam sama svoju mamu uhvatila kako puni čizmicu :D ) a voljela bi da mi je netko to objasnio… Danas su drukčija vremena i nekako, mi je žao što djeca sve krače ostaju u svijetu mašte, i baš iz tog razloga bi voljela da moj sin ,  na što bezbolniji način sazna istinu a ja još nisam smislila način kako da mu kažem.. Plan mi je objasnit mu nakon Božića jer iduće godine kreće u školu i ako već mora saznat voljela bi da sazna od nas.. Zato ču vam biti jako zahvalna ako sa mnom podijelite svoja iskustva ili mi date  kakav dobar savjet…. Hvala mame unaprijed…

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Draga VESNAGH, možda vam mogu pomoći ovi članci:

    https://klokanica.24sata.hr/skolarci/razvoj-djeteta-od-7-do-14-godina/kada-djetetu-reci-da-djed-mraz-ne-postoji-3744 [klokanica.24sata.hr]

    https://klokanica.24sata.hr/vrticka-dob/razvoj-od-4-do-6-godine/zasto-se-djeca-pretvaraju-da-vjeruju-u-djeda-mraza-3797 [klokanica.24sata.hr]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.