Dječji kinderbeti i ostali asortiman

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Dizajn

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav, ja sam mladi samozaposleni dizajner i trenutno istražujem tržište dječjeg namještaja. Zamolio bih da podijelite vaša mišljenja, kritike i sugestije vezano uz izradu kinderbeta, stolova za previjanje, dječje sobe ili nekog drugog namještaja koji bi vam koristio kod djece do 5 godina.

    Zahvaljujem svima.

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Dizajn dobrodošao!
    Po meni je bitno barem što se kinderbeta tiče da se jedna stranica može spustiti što se pokazalo učinkovito na noćnom spavancu, primakne se krevetu roditelja i puno je lakše primaknuti bebu nego se dizati, boje ovise o roditeljima odnosno bojama sobe, dalje što se tiče stolova za previjanje moje mišljenje je da su čista glupost jer većina mama previja na krevetu barem one kasnije bebe, ja sam za to da se napravi rađe dobra komoda koja poslije može poslužiti u dječjoj sobi. Ja sam izradila dječju sobu po mjeri, jako sam zadovoljna jer svaki kutak sobe je iskorišten, uštedilo se na prostoru odnosno dijete ima veliku površinu za igru na podu, birala sam boje koje sam htjela, fronte, ručke i sve ostalo, super se uklopilo i podržavam takvu iskoristivost, kad dosadi može se nešto promijeniti tipa boja fronti ili nešto drugo. Nisam za ove dječje sobe po kojekakvim trgovačkim centrima jer ponekad moraš uzeti i boju koja neće odgovarati ili određeni dio neće stati pa eto ja sam više za ovu varijantu plati više i izradi po mjeri.

  • Dizajn

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    renata


    Dizajn dobrodošao!
    Po meni je bitno barem što se kinderbeta tiče da se jedna stranica može spustiti što se pokazalo učinkovito na noćnom spavancu, primakne se krevetu roditelja i puno je lakše primaknuti bebu nego se dizati, boje ovise o roditeljima odnosno bojama sobe, dalje što se tiče stolova za previjanje moje mišljenje je da su čista glupost jer većina mama previja na krevetu barem one kasnije bebe, ja sam za to da se napravi rađe dobra komoda koja poslije može poslužiti u dječjoj sobi. Ja sam izradila dječju sobu po mjeri, jako sam zadovoljna jer svaki kutak sobe je iskorišten, uštedilo se na prostoru odnosno dijete ima veliku površinu za igru na podu, birala sam boje koje sam htjela, fronte, ručke i sve ostalo, super se uklopilo i podržavam takvu iskoristivost, kad dosadi može se nešto promijeniti tipa boja fronti ili nešto drugo. Nisam za ove dječje sobe po kojekakvim trgovačkim centrima jer ponekad moraš uzeti i boju koja neće odgovarati ili određeni dio neće stati pa eto ja sam više za ovu varijantu plati više i izradi po mjeri.

    Zahvaljujem na iscrpnom odgovoru Renata.

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Imam stol za previjanje,ne prematam dijete na krevetu,smatram ga itekako potrebnim.Mislim da bi trebali biti viši-moj dečko je poprilično visok,pa mu je ovaj naš dosta nespretan,a i širi,kako bi bilo više prostora za stavljanje stvarčica za bebu,da bi ladice trebale biti napravljene tako da budu “tihe” prilikom izvlačenja,držim platnene pelene u jednoj od njih,koje peglam najčešće kad malena spava i uvijek se bojim da ju buka koja nastaje kod izvlačenja ne probudi,jer ih onda obično unutra i vraćam.Jedna ladica bi svakako trebala imati pregrade,takvu recimo imamo u kupaoni,tako da se u njih lijepo mogu posložiti jednokratne pelene,dječja kozmetika i sl.A i neka pregrada za skrivanje koša (za pelene) ne bi bila loša-ladice stoje vodoravno,pregrada u koju ide koš okomita na recimo desnoj strani.
    Stolić ima okvir koji se stavi na njega,u okvir se ulaže jastučić za prematanje,malena sada ima 3 mjeseca i jako je živahna te se gura nogicama prema gore,iz tog razloga sam joj stavila komad spužve na kraj tog okvira da se naglim pokretom ne lupi u glavicu,što baš i nije neko rješenje-eto možda da ti nešto smisliš?Okvir  sa potfutranim vrhom kao što su ručke stolica na primjer?Okvir je limitiran na način da se može na stolić postaviti samo okomito,možda da se napravi verzija sa mogućnošću nadogradnje kad ga dijete preraste? Originalni koji bi se potom recimo mogao postaviti vodoravno uz preinake?

    Kinderbetom sam zadovoljna,klasičan je na pregrade,na 2 nivoa,a ispod je ladica za posteljinu što smatram jako praktičnim.

    Obzirom da smo mi gostinjsku sobu preuredili u dječju u njoj imamo kauč,na kojem nekad znam spavati kad je malena uznemirena i točno ju sa njega vidim dok spava,ali kako ne želim svaki puta paliti veliko svjetlo,kupili smo neku bez veze stojeću lampu da bude osvijetljena.
    Možda da okvir kinderbeta bude prilagodljiv onim lampama koje su se prije prodavale- mogle su se zašarafiti uz rub stola,obzirom da mi nismo našli ništa što bi nam odgovaralo.

    Kolegica recimo ima problem vezano uz dužinu kinderbeta-nijedan madrac na tržištu nije bio dovoljno velik,pa sad rub kreveta “filaju” dekom-možda da se prvo raspitaš o dimenzijama madraca koji su na tržištu dostupni i po tome napraviš dimenzije kinderbeta.

    Jako su mi lijepe drvene kištre za držanje igračaka,moja se recimo voli gledati u ogledalo pa smo kupili veliko za velike,dječja su mi sva bila bez veze,volim uske ormariće koji idu u visinu sa puno ladica jer se u njih može dosta staviti,a ne zauzimaju puno mjesta,eto i njih smo kupili za velike i prilagodili njoj.
    Definitivno bih joj kupila kad poraste stolić za šminkanje sa ogledalom i malim tapeciranim stolčekom

    Sretno i pošalji katalog

  • Dizajn

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    @Nalah, hvala Vam na detaljnim sugestijama, puno ste mi pomogli.

    Pitanje za sve;

    da li vam je bitno da namještaj nudi:

    - didaktičko/pedagoški karakter (npr. pretinci gdje bi se djete učilo da sprema svoje stvari kada počne hodati)
    - multifunkcionalost (kroz funkcije koje bi produžile vrijeme upotrebe proizvoda)
    - modularnost (koja osigurava alternativne načine primjene originalnog proizvoda)
    - ponuda seta za nadzor djeteta (npr. web kamera kojom bi upravljali preko tableta, mogućnost paljenja i gašenja svjetla i dječje glazbe preko smartphona/tableta)
    - suptilna LED svjetla sa donje (bočne) strane kinderbeta koja se programirano mogu paliti/gasiti

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    ja isto nemam stol za previjanje, koristimo običnu komodu koja će kasnije biti za naše sitnice ili već di joj nađemo mjesto, maleni je jakoooooo živahan i nema te podloge koja bi ga zadržala i ovako ga po cijelom krevetu lovim kod presvlačenja a tako je bilo sa starijim.. potpisujem renatu kaj se tiče kimbice da se jedna strana da skinuti da se spoji krevetić sa našim.. ugl imam dva dečka ( za sad ) imali budu skupa sobu pa ću svakako tražiti krevet na kat i to mi se sviđaju oni kaj imaju odmah i stol, ladice, ma sve u jednom.. a sada dok su još minići uzela bi recimo mali stolić i stolčiće da mogu sjedit ko ljudi za svojim stolom.. vidjela u ikei ali ne bi nekaj kaj svi imaju, već da je unikatni i dizajn i izrada.. kaj se tiče onoga kaj namještaj nudi osim svoje prvobitne funkcije, sve 5 osim 4 stavke.. nikakve kamere i sl

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Dizajn


    @Nalah, hvala Vam na detaljnim sugestijama, puno ste mi pomogli.

    Pitanje za sve;

    da li vam je bitno da namještaj nudi:

    - didaktičko/pedagoški karakter (npr. pretinci gdje bi se djete učilo da sprema svoje stvari kada počne hodati)
    - multifunkcionalost (kroz funkcije koje bi produžile vrijeme upotrebe proizvoda)
    - modularnost (koja osigurava alternativne načine primjene originalnog proizvoda)
    - ponuda seta za nadzor djeteta (npr. web kamera kojom bi upravljali preko tableta, mogućnost paljenja i gašenja svjetla i dječje glazbe preko smartphona/tableta)
    - suptilna LED svjetla sa donje (bočne) strane kinderbeta koja se programirano mogu paliti/gasiti

    Lijep pozdrav!

    Prije svega, pohvale za interes kod postojećih i budućih korisnika, lijep poduzetnički duh u ovom učmalom vremenu! 
    Ja imam komodu za presvlačenje, koristim ju. Imam zamjerku što se tiče širine, naime, voljela bih da je malo šira, jer kako je sad sin malo veći i jako živahan dok ga prematam, mislim da bi mi bilo lakše da je šira. Slažem se sa prijedlozima koje je iznijela Nalah. Bilo bi lijepo imati “tiše” ladice, i  da se u barem jednoj od njih nađe pokoja pregrada. Ili da možda u kompletu sa komodom dođu odgovarajuće pregrade koje bi bilo moguće postaviti onako kako pojedincu odgovora u datom trenutku. 
    Kinderbetom sam zadovoljna, ima 3 razine i ladicu. 

    Od navedenog što ste ponudili najbitnije mi je da namještaj nudi multifunkcionalnost i modularnost. Također, didaktičko/pedagoški karakter nije loša ideja, možda bih razmislila i o tome kada budem pripremala dječju sobu za svoga sina/djecu u budućnosti. Što se tiče nadzora kamerom upravljane smartphoneom ili tabletom - smatram nepotrebnim, barem za mene. I kada nisam sa djetetom u sobi, a upaljen mi je baby phone, i dalje ga idem škicnuti koji put. Nekako mi je to prisnije nego ga promatrati preko kamere.

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Meni se sviđa multifunkcionalni namještaj, recimo moje cure nisu htjele spavat u kinderbetu, al bilo bi super kad bi iz njega sad mogla dobit dvosjed il foteljicu za cure jer sad kad su veće, rado bi sjedile i ležale na njemu, al se prednja strana nemože do kraja spustit, pa im je teško gore- dole ić (a i previsoko je zadnji stupanj spuštanja krevetića). Komode su meni sve preniske jer sam jako visoka, meni je ok kombiniranje komode sa prematalicom, pa kad beba poraste, prematalica se skine i stavi po želji na krevet ili bilo kamo. Nema potrebe za onim kadicama unutar komode, meni je to skroz nepraktično. Kaj se tiće soba za veću dječicu, ja bi rado recimo ormar s 4 vrata i da ima barem 2 ladice jer mi one uvijek fale u ormaru ako nema komode. Ja recimo nemam mjesta u dječjoj sobi za ormar i komodu, pa mi nije ni zgodno imati u 2 sobe veš za djecu :D Ormar s jedne strane da ima vješalice, druga dvoja vrata da su police, a ovaj s vješalicama može bit i u dvije visine vješalice jer je dječja roba kratka i dobiš više iskorištenog prostora ;) Kaj se tiće led rasvjete- definitivno da jer smo si mi sami stavljali ledice jer su super :D pogotovo jer su blage i super su i većoj djeci zabava, a dok je manja beba, one su prigušene pa je super za nočna presvlačenja, podoje i slično.

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    @Nalah, hvala Vam na detaljnim sugestijama, puno ste mi pomogli. -nema na čemu

    Meni je bitno sljedeće;
    - didaktičko/pedagoški karakter (npr. pretinci gdje bi se djete učilo da sprema svoje stvari kada počne hodati)
    - multifunkcionalost (kroz funkcije koje bi produžile vrijeme upotrebe proizvoda)
    - modularnost (koja osigurava alternativne načine primjene originalnog proizvoda)
    - suptilna LED svjetla sa donje (bočne) strane kinderbeta koja se programirano mogu paliti/gasiti

  • Dizajn

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Hvala svima! :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.