Povratak na posao nakon porodiljnog

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    kukukaka


    Vraćam se na posao za mjesec i pol i čeka me ista stvar. Čuvat će ga baka, a i ostali će uskočiti kad zatreba. Nismo se još ni jednom odvojili tako da bi sad već bilo vrijeme da ga povremeno ostavimo na čuvanje da se malo privikava. Uh, već me neka frka.

    Ma samo hrabro kukukaka, na kraju ispadne da to sve teze padne mamama nego bebacima :-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Uf neznam da je teže mami nego bebi :D Ja sam svoju polako navikavala, al baka koja ju inače čuva je bila taman na operaciji oka i nije ju mogla čuvat pa je bio šok s drugom bakom :D 
    Treba malo ostavljat dijete kod bake, pogotovo da nauči zaspat nekome drugome, a sve ostalo bude ok ;)

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    missha


    Uf neznam da je teže mami nego bebi :D Ja sam svoju polako navikavala, al baka koja ju inače čuva je bila taman na operaciji oka i nije ju mogla čuvat pa je bio šok s drugom bakom :D 
    Treba malo ostavljat dijete kod bake, pogotovo da nauči zaspat nekome drugome, a sve ostalo bude ok ;)

    Naravno da to ovisi o dijetetu, nisu sva djeca ista, ali u jako puno slucajeva sam vidjela da je mamama ipak bilo teze.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Ma njemu neće ništa faliti, svi ga maze i paze, a ja mislim kako će zaspati, hoće li jesti dovoljno. Mislim da mu neće trebati puno da se prilagodi jer često viđa baku i već je navikao na njih sve. Tako da ćemo idući tjedan krenuti malo s privikavanjem.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam čudna mama :D Mene su i s prvom pitali dal mi je teško ostavit ju i to, nije meni teško jer znam da njima bude super. Meni je za bake i tete :D

  • Avatar IvanaM4

    IvanaM4

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Ima puno mama koje spominju bake, a sto kad nema nijedne bake i nikog blizu? :) uglavnom, nama je tako… malac krenuo na privikavanje, cini se da prihvaca tete u jaslicama, ali tek je pocetak. Nakon viroze koja nas je odmah copila vratili se nazad, a dr.tjedan sam  vec na poslu :( cini mi se premalen jos za ovakve pothvate, ali nemamo drugog izbora. Mame s bakama cuvalicama, budite sretne sto ih imate :)

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Jao, ja bih možda radije ostavila svoju cvilju u jaslicama jer ju ovako 3 naizmjence čuvaju jer kod jedne neće jest, kod druge neće spavat, a treća nemre fizički tak dugo bit s njom. Na jesen ću ju upisat u jaslice, da ih poštedim

  • josipa.konjarik

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ne mogu vam opisati koliko zastrašujuće mi djeluje da ostavim svoje djete od godinu dana u jaslicama jer nemamo ni baka ni djedova koji su u mogućnosti čuvati djecu. Starija(2 godine) je krenula sada u veće jeslice, a mlađa kreća za 2 mjeseca. Osjećam se tako preplašeno za mlađe dijete da Vam ne mogu opisat. Ipak je to 8-9 sati da netko drugi s njom, a svi psiholozi govore kako to baš nije dobro. Starija je dobro prihvatila veće jaslice i voli tete i vrtić ali s godinu dana je baš onako prerano…. ne znam možda nakraju ispadne sve dobro :-)

  • Avatar Madrugada

    Madrugada

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Drzim fige josipa da sve prodje dobro.sigurna sam da hoce.i ja krecem na posao za mj.dana,jos cu pokusat uzet g.o.malo.Jako me strah,mali se uspava na sisi samo,nekad hoce,nekad nece jesti,svojeglav je i ima svoje faze.čuvat ce ga bake i dída nekako na faze.zapravo nista jos nisam organiziralala i napravila plan i vec sam ljuta na sebe :-(

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Drage mame, iz iskustva mogu reć da bebama lakše padne odvajanje nego mamama. Meni je na kraju ispalo da se bebolina lakše privikla na jaslice nego na bakaservis :D Ona je valjda takva, njoj nesmije bit dosadno, a u jaslicama to nije. Naše tete na svu sreću su jako susretljive u jaslicama, vole mazit i pazit malce, nose ih, uspavljuju na rukama ako je potrebno i tak. Ja sam stvarno zadovoljna s njima. Morate biti svjesne da prvi mjesec bude katastrofa, da će bebe teže zaspat i danju i noću, da će bit malo više plačljive i tak. Al to će brzo proć. Bitno da se vi ne bojite i nemate negativne osjećaje, jer oni to osjete, pogotovo kad su dojeni :D Kaj se tiće onog uspavljivanja na cici, jel koristi dudu bebo?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.