Jesenske bebe 2020 -2. Dio ❤💙

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ledolina

    Ledolina

    Broj poruka: 273

    Prijavi adminu

    Sanja*

    Ledolina

    Jutro svima! Htjela bi pitati cure koje piju tablete za štitnjaču, koja vam je vrijednost tsh. Dobila sam nalaz i meni je 4,79 što me zabrinjava. Do sad sam pila Euthyrox od 25 i bilo je sve ok na zadnjoj kontroli,čak i ispod granice.
    Što se tiče ogtt, to je u redu koliko vidim iz nalaza (4,5; 8,6; 6,1)
    Nizak hemoglobin, vjerojatno će mi opet dati Heferol.
    I povišeni leukociti 12,8 a ref. vrijednost je 9 i nešta
    Ginekolog mi radi popodne,tak da ne mogu do tad ništa točno znati pa evo da s vama malo prokomentiram, tko je raspoložen u ovo tmurno jutro 🙂

    Meni je negdje oko 1, nisam vidla zadnje nalaze jer se s endokr. čujem telefonski zbog korone a ona ima nalaz, samo je prokomentirala da je savršen 🤔 isto mi je u 1.tromjesečju bio povišen tsh, blizu 6, pa smo snizili povećanjem terapije i sad veli da se ustabililo i da više ne moram kontrolirati do dok ne prođe babinje 🤷‍♀️
    Nisu ti vadili slobodne hormone? Oni su bitniji za određivanje terapije. Mada skoro svi naši dr gledaju samo tsh 🤷‍♀️

    Slobodne hormone sam vadila samo na početku trudnoće i bili su ok, znači u granicama. Nakon toga samo tsh 2 puta.

    [lilypie.com]

  • Avatar Tina.Antares

    Tina.Antares

    Broj poruka: 190

    Prijavi adminu

    Zojo doista je povezana količina vode koju ti piješ sa plodnom vodom. Pokušaj se natjerati i piti 3l vode dnevno. Ako ne možeš, stavi malo limuna ili mente da ti da neki okus. A što se mjera tiče, kao što su cure pisale. To je doista relativno i nadam se da ćeš potražiti drugo mišljenje. Do 2,3 tjedna odstupanja kažu da ej normalno. 
    Ana tebi čini mi se krvare desni, moja sveki radi kod zubara i ono što je generalno savjet je da trljaš što intenzivnije kako bi maknula bakterije i naslage koje ti izazivaju taj problem, a onda kada ti se navikne i kada prestane krvarenje, se prebaciš na neku gustu četkicu i pojačaš higijenu zubiju i desni. Možeš uzeti i onu tekćinu za klince od koje ti poplavi plak i nečistoća, pa vidjeti je li možda ne zahvatiš neki dio kako spada. Inače, u trudnoći je to sasvim česta nuspojava. 
    Loma malo po malo i tvoj veliki borac je došao svojoj majci u ruke. Vjerujem da je neopisiv osjećaj i doista si mama koju je mogao samo sanjati u trbuhu. Rasplakala se od sreće kao i svaki puta kada se javiš s vašim malenim/velikim prekretnicama. 
    Mana_mare čestitam ti sa zakašnjenjem, skužila sam da prijašnji post nisam poslala od umora, a onda mi se pobrisao. Rođendan je kad i moja majka, a ona je prava lavica. Tako da vam želim sve naj i da uživate u svakom danu majčinstva i roditeljstva. :)
    Ketty i Jesenica čitam vaše postove i divim vam se. Sve smo mi zaista zmajice i za svoju djecu nema što ne možemo! Vama skidam kapu i doista je divno pročitati da ima još uvijek obitelji s puno djece. Nažalost danas smo se svi nekako sveli na maksimalno troje, a vi hendlate šestero plus posao, muž i vaše vrijeme za sebe. 

    Drago mi je što sve tegobe više manje hendlamo. Sretno svima na pregledima, onima koje se čuvaju, još je jedan dan iza vas i bliže ste cilju. 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Mina 29

    Mina 29

    Broj poruka: 517

    Prijavi adminu

    Ledolina

    Jutro svima! Htjela bi pitati cure koje piju tablete za štitnjaču, koja vam je vrijednost tsh. Dobila sam nalaz i meni je 4,79 što me zabrinjava. Do sad sam pila Euthyrox od 25 i bilo je sve ok na zadnjoj kontroli,čak i ispod granice.
    Što se tiče ogtt, to je u redu koliko vidim iz nalaza (4,5; 8,6; 6,1)
    Nizak hemoglobin, vjerojatno će mi opet dati Heferol.
    I povišeni leukociti 12,8 a ref. vrijednost je 9 i nešta
    Ginekolog mi radi popodne,tak da ne mogu do tad ništa točno znati pa evo da s vama malo prokomentiram, tko je raspoložen u ovo tmurno jutro 🙂


    Ja pijem eutirox.. I zbok takvog nalaza svaki mjesec sam u dnevnoj bolnici jedan dan.. 
    Ali je takav nalazz bio sa 100 eutiroxa.
    Sad pijem 100 3 dana i 125 4 dana i sad je 2,5..
    Zeljezo pijem već više mjesec dana i to pijem do kraja. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Vita26

    Vita26

    Broj poruka: 1298

    Prijavi adminu

    Dobro jutro curke 
    Demitria sretno na pregledu😘
    SmaliA da imam jucer sam imala 5puta.malo to meni nasikiralo ali nisu bolne,pa dam citala ako ne boli jako da su lažne trudovi.
    Neznam ni sama dal trebam javiti doktorici.
    Ledolina ja pijem svaku jutro 75 mg za stitnjacu .
    Zadnji put bio je dobar nalaz a prije toga bio 4,65

    https://lmtm.lilypie.com/WHczp2.png [lmtm.lilypie.com]

  • SmileA

    Broj poruka: 608

    Prijavi adminu

    Vita26

    Dobro jutro curke
    Demitria sretno na pregledu😘
    SmaliA da imam jucer sam imala 5puta.malo to meni nasikiralo ali nisu bolne,pa dam citala ako ne boli jako da su lažne trudovi.
    Neznam ni sama dal trebam javiti doktorici.
    Ledolina ja pijem svaku jutro 75 mg za stitnjacu .
    Zadnji put bio je dobar nalaz a prije toga bio 4,65


    Vita26 da ja nikad si nisam brojala, ali znalo je biti tako jednom u danu i ne cesto..Mozda da nazoves doktoricu pa pitas da te uputi ako slucajno trebas doci na pregled

    [lilypie.com]

    🌈💙👣🙏

  • Avatar Tejic

    Tejic

    Broj poruka: 595

    Prijavi adminu

    Hej curke, mi smo kod mojih ovih pa ne stizem sve pratiti. Imam “par” rijeci za Tamaru a onda idem dalje citat 😃🙈
    ***
    Tamara , imam frendicu trudna je cca 19tj. Prva i neplanirana trudnoca. Zarucena i zivi sa zarucnikom al jos neko vrijeme nisu planirali nista vece. Ona je zesci partijaner i avanturist u dusi (malo veci od mene 😂) i sokirala ju je trudnoca. Nije ni pomisljala na pobacaj al joj je trebalo neko vrijeme da pocne vjerovati da je ona fakat trudna (JA jos ne mogu vjerovati da ONA bude mama) 😀 prvi tjedni, tj prva 3 mj isto ko i tebi, znaci mucnina i povracanje od svega, suhi kreker nije mogla stavit u usta, casu vode popiti, znaci ono komaaaa joj je bilo, vrtilo joj se, svaki dan je imala glavobolje, znaci halvarija prva 3 mj. I sad je evo sve popustilo i oke je uz one klasicne trudnicke tegobe. 
    Sve se moze kad se ima volje i zelje! Mi smo zene i nikad nam Bog nece stavit na leda teret koji ne mozemo podnijeti. Ti imas 5 krasne djecice iza sebe, znaci 5 iskustva sa trudnocom i porodima, i znas i sama da ce to sve proci i na kraju ostaje samo neizmjerna sreca 🥰 drzi se, ne daj se crnim mislima da te obuzmu, sjeti se da si ti zena, majka, kraljica i podigla si petoro krasne djece do 29.god, a kak su cure rekle gdje ima mjesta za 5 bit ce i za 6., dok bi neka zena sve na svijetu dala da moze imati bar jedno. Drzi se i sve ce biti dobro.
    *
    Banana ti si takoder primjer jake i hrabre zene, uspjela.si se izboriti sama sa sobom i crnim mislima, kad se samo sjetim tvojih misli i stavova kad si nam se prvi put javila i sada. Ti si dokaz da se sve moze i da mozemo iskontrolirati psihu kolko god tesko bilo. Takoder ni ti se nemoj brinuti, sve ce to doci na svoje. Neki su muzevi/decki osjecajniji i emotivniji dok drugi to vise drze za sebe. Moj recimo tu i tamo pomazi trbuh i to je to. Ja sam SAMA birala SVEE on kaze samo, ja to prepustam tebi. Kaze sve cemo kupiti kaj god treba da nas limac ima sve al tebi prepustam izbor. Uspjela sam ga jedva odvuci na radionicu baby handling i dobro da jesam jer tecaj nismo pohadali zbog korone. Evenutalno procita koji clanak o trudnoci i porodaju kad mu uvalim mob u ruke kad ja nest citam 😂 dok evo slusam neke druge cure, njihovi se interesiraju oko svega.. ima nas svakakvih al same smo si ih birale i ocito ih volimo takve kakvi jesu 😁😁😃😃
    *
    LoMa prekrasno za cuti  da si uspjela sama hraniti, maziti i drzati svoje najmilije klupko ❤❤❤
    *
    Raspisala sam se, oprostite, al skupilo se svega 😂

    [lilypie.com]

  • Avatar Vita26

    Vita26

    Broj poruka: 1298

    Prijavi adminu

    Tejic svatkoj od nas svasta skupi,mislim da je to normalno,i bar ovde se mozemo izjadati.tako i je i sa mojim bilo upocetku.a mi nismo jos sve uzeli,krevetic ,kolica ,to ce on .ja sam robicu pripremila..i ja cu u 9mj sebi i nebi torbu za bolnicu sloziti jer sredino 10mj imam porod.ja se opce za nita vise ne brinem.jer sve se stigne,bitno osnovno imati pri ruke kad se bebica rodi.jer za njih ima za sve vremena po gotovo ako je prva bebica ,nisu ni svjesni jos..kako ti sa Bh kontrakcijama?ja njih jucer imam 5komada ,mislim ne zelim dizati paniku ne boli to jako.

    https://lmtm.lilypie.com/WHczp2.png [lmtm.lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Jedno pitanjce za vas kojima su bebe nisko: kako vam ide obavljanje velike nužde? 😟
    Ispričavam se unaprijed za opise koji slijede, preskočite kome nije tema po ukusu.
    Kod mene to potraje kojih 10 minuta, ne naprežem se nego sporo ide i prije nego ustanem moram stisnuti sve mišiće u i oko rodnice da malo podignem malca 🙈 osjetim ko da se malo pomakne gore al svejedno, ne navučem ni gaće već me peče u mjehuru i osjetim da moram hitno popiškiti još tri kapi 🙄 i takav pritisak i pečenje me još par minuta prati, moram i dalje stiskat mišiće da se mali bolje namjesti. Baš ga osjetim u zdjelici 🙄
    Jel se to još nekome događa?

  • Avatar Tejic

    Tejic

    Broj poruka: 595

    Prijavi adminu

    Cestitke svima na urednim pregledima, i sretno curkama koje cekaju preglede, cekamo vas s lijepim vijestima 🥰
    *
    Teica sretno s pripremom svatova🥰 pod utjecajem hormona si i imas mix emocija al sve je to normalno i sve je to za visi cilj 😁 i kod mene je inace situacija sa smirivanjem akcije kad tata stavi ruku.. al iskreno zadnjih par dana vise ni to ne pomaze, to su takve akrobacije u trbuhu od stidne kosti pa sve do zeluca i rebara i vise ni njegova ruka ne pomaze😂
    Ninche hahaha jesi me nasmijala 😂 moj ne da se pozdravlja s prijateljima nego jos i stvara koje kakve planove cime ce se jos dodatno baviti uz sve kaj ima do sad, a ja mu kvocam da di ce to sve strpati, kaj nije dovoljno da radi u ZG i kad dode doma je vec proslo 18h 🙄
    Ne znam vise jesam li kaj zaboravila komentirati 🙈
    Nadam se da su nam mala Hanica i njezina mama doma sa tatom i da lijepo uzivaju 🥰
    *
    Vita istina zato imamo ovu grupu da izjadamo i podrzimo jedna drugu. Da vas nema ja pol tog nebi znala u vezi trudnoce. Kaj se BH tice, pojacam si magnezij (800mg) i navecer prije spavanja 1 normabel od 2mg kad osjetim da pocnu jace stezati i onda je oke. Smirile su se dosta sad.

    [lilypie.com]

  • Avatar Tejic

    Tejic

    Broj poruka: 595

    Prijavi adminu

    Vita26

    Tejic svatkoj od nas svasta skupi,mislim da je to normalno,i bar ovde se mozemo izjadati.tako i je i sa mojim bilo upocetku.a mi nismo jos sve uzeli,krevetic ,kolica ,to ce on .ja sam robicu pripremila..i ja cu u 9mj sebi i nebi torbu za bolnicu sloziti jer sredino 10mj imam porod.ja se opce za nita vise ne brinem.jer sve se stigne,bitno osnovno imati pri ruke kad se bebica rodi.jer za njih ima za sve vremena po gotovo ako je prva bebica ,nisu ni svjesni jos..kako ti sa Bh kontrakcijama?ja njih jucer imam 5komada ,mislim ne zelim dizati paniku ne boli to jako.


    Vita normalno je ne brini se. U redu je dok ih je tipa desetak kroz cijelu dan. Al sad ak ih je bas u satu vise od 5 kom onda bi bilo dobro javiti se doktoru. Ja sam si skinula aplikaciju Contraction timer i kad sam ono bila u panici sam si mjerila, imala sam ih oko 7 dnevno. Pocele bi iza 11h ujutro, javljale se oko svakih sat i pol i tak do cca 18h. I onda bi jos jedna se javila tek iza 22h. I tak sam dva dana pratila i onda pojacala magnezij i sad ih imam mozda 3- 4 max dnevno i to one lagane.  

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.