Pjevačica i voditeljica Ida Prester zabrinula je svoje pratitelje na Instagramu podijelivši fotografiju sa sinom iz bolnice.
Prester je u objavi otkrila da nisu lako otkrili što se događa njenom sinu te da je riječ o vrlo specifičnom slučaju.
"Četiri dana teškog stresa. Sve se ok završilo, al‘ bilo je napeto... Jako bizaran slučaj, pravi dr. House. Pišem tu za slučaj da se nekome dogodi slično, osobno nisam znala da to postoji. Roku su u srijedu krenuli užasni bolovi u desnom oku, previjao se od bola. Odmah smo otišli na hitnu kod oftalmologa, nalaz skroz uredan. Kroz noć i ujutro još gori bolovi. Pedijatri, oftalmolozi, otorinci... ne mogu skužit što je. Sinusi čisti, oko sa svih strana super, mala temperaturica, CRP ok. A njemu sve gore! Popodne u četvrtak mu se bol smirila i napokon je zaspao. Već smo mislili - prolazi, možda bio neki stres, aj‘ dobro je", napisala je u objavi.
"Oko 22 sam ga pogledala i nešto mi je bilo čudno. Cijelo vrijeme je bio u mraku, jedva sam skužila. Kao da mu je to desno oko bilo manje. Pofotkala sam i poslala doktorici Fiolić. Sva sreća da je bila budna! Nazvala me i rekla: ‘Hitno u Klaićevu!‘ Nakon tri sata čekanja primili su nas, doktorice su divne, ali ih je premalo. Roko je padao od umora, a CRP mu je od jutra narastao 10 puta. Zadržali su ga u bolnici, a ja se vratila kući usred noći. Vani i ja smo bili u totalnoj panici. Bolje ništa ne guglat‘... Jučer je prošao sve pretrage koje postoje, CT, ultrazvuke, sve specijaliste‘‘, dodala je.
‘‘I napokon smo došli do dijagnoze - celulitis! Ja sam mislila da je to samo ono što žene imaju na guzi. Zapravo je celulitis upala tkiva, kod Roka na čudnom mjestu - oko oka. Viroza koja je vjerojatno iz sinusa prešla na oko. Jako je specifičan slučaj jer se obično vidi crvenilo, Roku je krenulo unutra iza oka, zato ga je boljelo, a nije bilo simptoma osim tog zatvaranja oka. Da nismo skužili odmah, upala bi se proširila na mozak i tko zna što bi bilo. Sve je tu na glavi blizu, posebno kod klinaca. Rokač je u bolnici na antibioticima još par dana, a mi smo odahnuli i napokon se naspavali. Kad vidite nešto čudno - vičite, bolje ispasti lud, nego doći prekasno! To je pouka koju sam izvukla‘‘, poručila je.
Što je celulitis i kako se liječi?
Prema klinici Mayo, celulitis je uobičajena, potencijalno ozbiljna bakterijska infekcija kože. Zahvaćena koža je natečena i upaljena i obično je bolna i topla na dodir. Celulitis obično zahvaća potkoljenice, ali se može pojaviti na licu, rukama i drugim dijelovima tijela. Celulitis nastaje kada bakterije, najčešće streptokoki i stafilokoki, uđu kroz pukotinu ili ranu na koži.
Prema klinici Cleveland, za liječenje se obično pripisuju antibiotici poput dikloksacilina ili cefaleksina. Osim antibiotika, prema HeMED-u je potrebno i "liječenje poremećaja koji mogu uzrokovati pogoršanje celulitisa te drenaža postojećih apscesa". Teži slučajevi možda neće reagirati na antibiotike pa je potrebna hospitalizacija ili intravenozna terapija antibioticima.
Neliječeni celulitis može dovesti do bakterijemije, endokarditisa, osteomijelitisa, sindroma toksičnog šoka ili sepse. Rijetko se infekcija može proširiti na duboki sloj tkiva koji se naziva fascijalna ovojnica. Nekrotizirajući fasciitis je primjer infekcije dubokog sloja te je tada riječ o krajnje hitnom slučaju. Ponavljajuće epizode celulitisa mogu oštetiti sustav limfne drenaže i uzrokovati kronično oticanje zahvaćenog ekstremiteta.