ZIMSKE BEBE 2019./2020. ❤ 2 dio

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar PetraB

    PetraB

    Broj poruka: 1566

    Prijavi adminu

    Jaivanpa slazem se s Lavicom, bolje ce mozda biti da te puste doma i pricekat jos malo. 40 tjedana nije sveto pismo. Termin je do 42. tjedna sluzbeno, koliko znam, ak sam u krivu nek me netko ispravi. Vjerojatno ce ti samo plodnu vodu provjerit, jel zamucena mozda, ctg napravit i ako je to sve ok a ti zatvorena, bolje da odes kuci nego da forsiraju nesto sto ne ide. Prosla sam indukciju bez trudova, zatvorena i trajalo je 12 sati i nije nimalo privlacno bilo, vjeruj mi, al plodna voda se zamutila pa sam morala, bila sam 40+3. Drzim fige svakako da bude sve ok 🤞🏼🤗❤️

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]][/url

  • Avatar PetraB

    PetraB

    Broj poruka: 1566

    Prijavi adminu

    Lorena94

    Ja si sad razmišljam, mene od kad sam saznala da sam trudna nisu gledali dolje, samo u
    UzV. Vidim da su neke već bile i na brisu, ja moram zvat sestru danas da ju pitam kad moram doći jer mi dr ništa nije napisala u trudničku knjižicu, a bome ni rekla, hvala vam na odgovorima ☺️😘


    Lorena sorry al koliko si trudna sad, nisam popamtila ak si napisala vec, oprosti jos jednom 🙈

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]][/url

  • Avatar DeeDee

    DeeDee

    Broj poruka: 3711

    Prijavi adminu

    Lavicee primjetila sam da te Nema jučer,  bilo mi je sumnjivo,  nadam se da je sve ok. 
    Jaivanpa ne vjerujem da  će te zadržat ako nisi otvorena ili nemaš trudove ili nije puknuo vodenjak,  držim fige u svakom slučaju. 
    Lorena ja sam prvi pregled imala s 12tt, pa s 18tt i od onda svaka četiri tjedna,  sad me naručio za tri tjedna, ugl. apsolutno svaki put mi radi utz i pregleda me vaginalno. 

    [/url [lilypie.com]

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Deedee ma nije jos al bit ce😘
    Lorena oprosti al zasto si ti uopce kod te ofrlje doktorice? Znam da je na zapadu praksa da se zene ne gleda dolje al niti jednom od pocetka provjeriti cerviks ili ulozivost mi nije bas normalno. Kolko pratim, uglavnom ti nikakve konkretne informacije ne daje. Drekni na nju slijedeći put, tvoje je pravo…

    [lilypie.com]

  • Avatar DeeDee

    DeeDee

    Broj poruka: 3711

    Prijavi adminu

    Bože dragi mili šta ja pišem… Sad pijem kavu i vidim da baljezgam u prazno 😂😂😂😂😂
    Prvi pregled bio sa 7tt, pa s 12tt, pa sa 17tt i od onda svaka četiri tjedna .. Nije ni bitno al čitam svoj komentar Treći put i nešto mi je čudno 😂
    Vratite mi mozaaaaaak🙈

    [/url [lilypie.com]

  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4711

    Prijavi adminu

    Jutro i sretno na pregledima!
    Jaivanpa drzim fige da se samo pokrene 🤞🏼🤞🏼
    Lorena mene svaki put od prvog pregleda gledala prco vaginalno sve (pregled, bris cistoce, uzv) pa onda preko trbuha uzv.
    Thinkpink hvala na ovim savjetima za dojenje! Ja svakako ne mislim odustat odmah ako nece ici i sve cu probat da uspostavimo dojenje, al ak nebude nikako islo jezi ga, dohrana ce ic….
    Na tecaju su nam rekli za to savjetovaliste za dojenje i to treba iskoristiti ako vidite da vam neide, mislim da su jako susretljivi. Imate i grupe potpore dojenju, bar u zagrebu u domovima zdravlja, zguglajte ima i broj telefona i raspored kad su radionice. Rekli su da cak rade individualne sastanke ako treba. 

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • Avatar MaRe

    MaRe

    Broj poruka: 2297

    Prijavi adminu

    Jaivanpa

    Jutro cure! Sretno na pregledima! ..evo da javim ispao mi je sluzni čep….danas mi je kontrola..vjerujem da ce ce zadržati…bar tako mislim jer sam prosla termin, prvorotkinja i ispao je sluzni cep

    Držim fige da se samo pokrene i da bude što brže…Sretno 💪

    [lilypie.com]

  • Avatar samojed

    samojed

    Broj poruka: 769

    Prijavi adminu

    Jutro cure, jučer nisam imala vremen da se javim pa sam sad sve zapratila
    Stela cestitam na bebici 🎊🎉🎉 Iva tebe su baš napatili,a kolika je bila procijenjena težina bebice ?
    Hrabrica krevetic je prekrasan, jedva čekam da i ja kupim krevetić i da sve namjestim😄
    Mikio ne bi preporučila porod na zadak vaginalni ne iz svog iskustva već iz iskustva moje mame, žena je doslovno jedva preživila to što priča su stvarno traume bili su rekli porodici da nije u dobrom stanju i da joj je ugrožen život i poslije poroda, opet je sve dobro završilo ali mislim da nema potrebe za patnjom 
    Lorena  izgleda da i ti imaš istu sreću kao ja sa gin. moj takodje mene nije niti jednom pregledo vaginalno bris apsolutno nikakav uradio iako sam tražila cerviks i te stvari što ovdje pišete meni nikad nije pogledamo… 
    Eh cure bila sam na ogtt danas nosim nalaze doc. Ugl ovako glasi:
    Na tašte: 3.97 
    Nakon 1h: 5.91
    Nakon 2h: 6.27 

    [lilypie.com]

  • thinkpink1

    Broj poruka: 1410

    Prijavi adminu

    Grizli  nadam se da cemo ostat aktivne nakon poroda i pomagat si međusobno, jer svaka je individua za sebe i dojenje ne ide šablonski. Tu ima vise faktora za uspjesnost dojenja. Ono sto sam ja navela su samo faktori majke, a ima i slucaja gdje ima i faktora djeteta pa ne moze dijete povuci. Kao sto je bilo kod nase Lavice sa prvom curkom, dijete je bilo žuto jer je razina bilirubina povisena u krvi, a opet se smanjila za toliko da nije vise indikacija za fototerapiju. Njih ta zutica jako uspava i jako umori pa ne mogu povuci kako spada i vrlo brzo zaspu na cici. Zato treba obavezno pratiti svijest bebe, te ako ju se ne moze probuditi nema se sta cekati, s bebom na hitnu. Nebrojeno puta su me zvali da beba spava citavo popodne ili jutro i da se uspjela probudit jedva na 5min. Onda ih uputim u bolnicu gdje naprave obradu, daju infuziju i nakon nalaza bilirubina odluce dal ce ih ostavit u bolnici ili idu kuci pa kontrola od njih za uglavnom 2 dana. U nekim bolnicama najvise ispiru mozgove mamama, i one se osjećaju jako lose kad dodu kuci ako moraju dati dohranu, jer se smatraju nemajkama. Kad cujem sta im se sve kaze, zlo mi dođe. Kod bebaca moze biti i kratak frenulum, pa i zbog toga bebac ne moze potegnut dobro mljekeco. Zato velim ima jako puno faktora koje utjecu na dojenje.
    Petra i Lavice tnx ako sam pomogla postom, al kao sto sam rekla, nadam se da cemo ostat aktivne i uskakat međusobno sa savjetima. 
    Ajme ja se raspisala, a nisam ni rekla dobro jutro!😂😂
    Sad se odoh spremit za pregled i sretno svima danas na pregledima!

  • Avatar Simbalija

    Simbalija

    Broj poruka: 1178

    Prijavi adminu

    DeeDee

    Grizli

    Hrabrice moram priznat da prve 2.punkcije u prirodnjacima su bile mila majka jer je bio po jedan folikul i proslo ekspresno bolilo je tih 10-tak minuta i adio. Treci put u stimulaciji pozurili folikuli i iznenada dosla na punkciju prije planiranog i nisu stigli rezervirat anesteziologa, a 4.put sam imala ugovorenog anesteziologa al ja ko ja peh cekali do zadnjeg momenta al svi dostupni u bolnici su bili na hitnim opetacijama i porodima i nije niti jedan stigao a meni su morali raditi da ne puknu. Doktorici je bilo uzasno zao, ispricavala se 20 puta sto moram to prolaziti i sta me zbog moje sigurnosti moraju vezat, al prezivjela sam i to. Meni su morali trbuh jos stiskat da dohvate desni jajnik na 3 punkcije tako da sam vidila pol galaksije al svaki put sam si vrtila film ako ovo ne mogu izdrzat kako cu porod. Meni je najgore bilo poslije drugih 2-3 dana konstantne boli. A da ne spominjem prije toga bolove kod pobacaja. Kad malo razmislim ako je porod u tim gabaritima onda ja to mogu. Nikita se duže nije javljala, bila je kod nekog specijaliste u austriji i nazalost lose su progoze o njenim sansama, endo je jako napredovala pa morala otkazat postupak koji je mislila ici sad nekako i godinu dana pilula ako bi se ista zaustavilo i povuklo. A zadnji postupak sta je bila je neslavno zavrsio. Tako da se jadna bas napatila i bas mi je zao kad sam procitala kako mora pauzirat i onda mozda nekim cudom uspije iako se ona nekako pomirila da je to kraj.

    Jebote rasplakala sam se ko kišna godina na ovo. Ponavljam, svaka vam čast, mi neke stvarno ne znamo koje sreće imamo. Šaljem vam virtualne zagrljaje (a stvarno se ne volim grlit 😉)
    Ja imam pcos i predvidjeli su da će mi trebati malo dulje, cca dvije godine da zatrudnim. Zatrudnila sam 4 mjeseca od kad smo prestali paziti, bez ikakvog praćenja ovulacija ni planiranja. Zato i je kod mene takav kaos jer koliko god da smo sretni, definitivno nije bilo još planirano.
    Ajme ne mogu se dobit, stvarno vam svaka čast i svu sreću svijeta vam želim. Mislim da porod nećete ni osjetit nakon svega


    Potpuno se slažem s tobom DeeDee, svaka čast svim curama na postupcima koje su prošle.. Nikad ne razmišljaš o tome ako ti sam nemaš problema, koliko suza i patnje je uloženo da bi došli do bebice.

    Meni su isto rekli da će trajati zbog pcos, štitnjače i svega, ali hvala Bogu odmah je uspjelo.
    Ja evo čekam pregled 🙂

    👩🏻33 🧔🏼34 👶🏻 4
    MTHFR homo, PAI 4G/5G heterozigot
    Kariogrami uredni, MM 01/24 astenozoospermija
    AMH 1,71 ng/ml, ostali nalazi ok
    12/22 blighed ovum 💔
    07/23 missed abortium 💔
    11/23 blighed ovum 💔
    2/24 konzultacije KBC_Ri —03/24 histeroskopija

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.