ZIMSKE BEBE 19/20🧡 pt 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mrgud_zg

    mrgud_zg

    Broj poruka: 2186

    Prijavi adminu

    Damnarexx kako mucanje?
    Hani kako u vrticu?
    Zariče popratila sam putovanje. Ajme super, bas sam ljubomorna.. ja sve kao mislim malom Napravit osobnu da nekam odemo Al nikako se organizirat s mužem, prekompliciran je on 🤦‍♀️ kakvi su dojmovi?
    Red fox u kojoj si to fazi? Jel sve spremno?
    Mikio jesi se oporavila?
    E da, i mi obavili pregled vida s 4 g. Nije vidio samo onu zadnju zliku u slici. Al je rekla sestra da je to ok. Ugl nisam vam ispričala da se to dijete unazad par mjeseci totalno otvorio, sa svima priča, ima prijatelje u vrticu 😁 ja ga doslovno ne prepoznajem. Nismo ništa drugačije radili s njim. Krenulo je na ljeto pomalo, a onda sve vise. Ne znam dal je povezano s dolaskom brata Al priznajem da mi je ipak olakšalo život 🙈

    [lilypie.com]

  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4711

    Prijavi adminu

    Hani kako ste?
    Zarice i ja sam popratila put, kak ste vi zadovoljni, klinci, kak je bilo?
    Red fox sitno odbrojavas… sretno i javi nam se iz 2 komada 😊
    Mrgud drago mi je da se mrgud oslobodio i da vam je lijepo sad 😊 i drzim fige da mali mrgud ipak i dalje bolje spava od brata 🤞🤞🤞 
    Mi fakat nismo imali srece i ova mala je rame uz rame sestri a nekad mi se cini i malo naprednija verzija 😏 N se bar dalo dudom i nunanjem uspavat, ova bi visila na cici cijelu noc i dere se ko vol ako ju ne dobije. Onda probudi N, pa ona urla, upiski se od nervoze il nesto i zacarani krug.
    Najgore mi je kaj je i N postala joj veci ranoranioc pa ako mala produzi mi nemozemo (mrgud cesto se sjetim tebe i ranojutarnjih setnji s mrgudom), tako da smo nerjetko budni svi vec prije 6, a nakon neprospavane noci nije bas lako izdrzat dan al prezivljavamo. Ja izgledam ko hodajuci zombi, muz odmara na poslu 😂
    Mala N je pocela prije 10ak dana vojnicki puzat i po svuda je i sad dolazimo u novu fazu velike N koja ne zeli da seka bude tu, da dira njeno itd. 😵‍💫 a ova ju gleda ko u boga i prati u stopu i sve bi sta ona dira. 
    Poceli smo i s kasicama al nije jelac kao ni seka pa se borimo, kaj bi nam i to bilo lako 😂
    Bolesti smo nadam se odradili, ja sam najgore prosla s teskom upalom pluca i zaraznom 10 dana a mala je dolazila na podoje jer nece nis osim sise, teski sisoljubac, doji vise nego novorodence  al evo malenoj nis nis nikad da kucnem. Nadam se da cemo prezimit zimu dalje bez komplikacija 💪

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • Zarica

    Broj poruka: 2618

    Prijavi adminu

    mrgud mi izvadili klincima putovnice cim se ona rodila, jer se vec tad geopoliticka situacija pocela zahuktavat. Nek nam nikad hitno ne zatreba. Putovnica vrijedi do njene pete godine, a na slici novorodjence :D Za tu prvu sliku bi fakat mogli neku genericku bebu stavljat Na putovanju je bilo top top. Jedno od boljih putovanja, i zapravo prvi pravi odmor od kada imamo djecu. Al kljuc je naravno u all inclusivu. Neko ti servira hranu, sprema za tobom, donosi sto god treba…a ti imas vremena posvetit se klincima i uzivanju. Malta je okej, nista ekstra, al fora za otic malo s klincima. Al mala je dobila antibiotik na dan putovanja zbog visokog crpa, imala je i bronhitis jos iz Zagreba, tamo je dobila napadaj laringitisa, uzasan osip i ozlijedila nogu. I sa svim time bilo je najbolje ikad  Otisli bi po potrebi do bolnice pa nastavak dalje :D 
    Mi isto bili na pregledu vida. Ok je bilo, al neka dva znaka u sitnijem obliku su ga bunila, pa kad se na to zbroji oceva dioptrija, moramo opet na pregled za godinu dana.
    mikio, jesi sad zdrava kao prije upale pluca? Ili imas jos nekih smetnji/posljedica? Kako tece oporavak od poroda? 

    [lilypie.com]

  • Avatar MaRe

    MaRe

    Broj poruka: 2297

    Prijavi adminu

    Mikio baš vas neće…dvaput vam isti grah pao  Al ajde navikla si već s N haha Tješi se da će za koju godinu bit lakše s njima :)  
    Red sretno :) 
    Nije me bilo neko vrijeme al sam vas pratila…ali uvijek prođu dani dok pročitam nešto pa mi glupo naknadno pisati   Nadam se da ste svi dobro :) 
    Nama je pregled vida isto prošao ok ali na lijevo oko su ga bunila dva zadnja simbola…kaže dr da je to sasvim normalno za njihovu dob ali zbog muževog keratokonusa ga je ipak naručio sljedeći mjesec na kompletni pregled. Iako kaže da se on pojavljuje tek u pubertetu. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Red Fox

    Red Fox

    Broj poruka: 1383

    Prijavi adminu

    Citala sam vas i isto ko Mare nikak da ukljucim. Jos smo svi pobrali neku virozu, mali je opet u nekoj tantrum fazi (muz je nasao super profil na instgramu- striček Duško, preporucam).
    Iiiii stiglo nam je pojacanje, jucer sam rodila 😊 dva tjedna ranije 😂 dobro je sve proslo, al bilo je puuuuno bolnije nego prije. Sad me ceka opet borba s dojenjem 🤦🏼‍♀️
    Mrgud kak ste se vi snasli?

  • Avatar MaRe

    MaRe

    Broj poruka: 2297

    Prijavi adminu

    Red čestitam 🥰🥰🥰 i brz oporavak 🤞😀
    Nekome se žurilo van 🤭🤭

    [lilypie.com]

  • Hani

    Broj poruka: 886

    Prijavi adminu

    Red, čestitam i guštajte svi skupa
    Meni nikakva obavijest još za taj pregled vida. Pitat ću pedijatra. 
    G je super u vrtiću. Ne mora se rano dizati, nego lagano nakon ručka ide.  Mala je grupa od 10ak djece i uživa.  Psiholog je na pregledu preporučio sport zbog motorike, ali odustala sam jer kardiolog kaže bez težih opterećenja. Znam da oni u ovoj dobi sve nešto lagano trčkaraju, ali opet, stres mi je… Govor je bolji…intenzivnije vježbe s logopedom kreću na jesen. Na senzoriku ide svaka dva tjedna…a dobila sam i termin za radnog terapeuta na jesen…to je izrađivanje stvari rukama…za poboljšanje grafomotorike…Ovako nabrojano izgleda strašno, al on je stvarno ok.Al ako ima pravo na to, želim iskoristit svaku pomoć sa strane. 

  • Hani

    Broj poruka: 886

    Prijavi adminu

    G je u pokretu cijeli dan od jutra do mraka, i govori non stop od buđenja dok ne utone u san. Znači, u jednom trenu lamata sto na sat i onda se samo isključi. Zaspe u trenu.
    Mlađi sin je mirniji zasad, i zna se sam zaigrati odavno, što sa G nije bilo. Samo što zeza sa hranom (ide nabolje, al sporo) i dojim ga još po noći češće nego novorođenče ponekad, što kaže Mikio. 
    I tako…znači jedan pa drugi nešto… i ja se budim svako sat vremena. Al navikla sam. Barem ujutro spavaju do 8. Ne znam kako bih sa ranijim buđenjem🙈
    Al sad su se počeli slagati i guštam ih gledat 😊

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Hej zenske, nisam bas u toku sa svime, citala sam zadnje posteve ali tesko popamtiti sve… M su super prosli  pregledi okuliste, zubara, pulmologa, nefrologa, dermatologa… No dobila lijekove jer sumnjaju na astmu (zivjeli geni), urinotrakt ok, ali problem je sto kod mokrenje ne uspjeva se pomokrit do kraja svaki put pa joj to tokom noci zna biti problem jer se budi mokra a zna da je bila na wc piskiti i onda ju to pomalo frustrira. 4 misljenja  dobili jer kod prve dosli nije ju ni pogledala pa ja nisam bila zadovoljna onda dosli kod drugog i ona cula da je to normalno rekla je da dr ne valjaju, isli kod treceg i nakon pregleda kaze zenska ja sam samo specijalizant pa ce ju jos sad moj mentor pregledati ali svi isto do 5.godine se ne poduzuma nista jer moguce da se rijesi samo. mi joj objasnjavamo, razgovaramo da to nije nista strasno, da ona je jos uvijek mala, da njeni bubrezi tako nju zezaju, ali bude nekad bas ljuta zbog toga.
    Red fox cestitam na bebici, brz oporavak i sretno sa dojenjem. 
    Hani pametno iskoristiti sve sto se nudi 👍 skodit vjerojatno neće. 
    Ostale zenske idem citat u rikverc da vidim sto se kod vas događalo 

    [tickerfactory.com]

  • Hani

    Broj poruka: 886

    Prijavi adminu

    Kako ide s bebom, red fox?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.