Socijalna skrb, upis oca

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • newlife

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage moje,
    Prilikom upisa djeteta nisam imenovala oca djeteta jer nismo u dobrim odnosima i ne želim mu dati prava na dijete, dobila sam zapisnik u kojem kaže da će se obavijestiti centar za socijalnu skrb, čitala sam i obiteljski zakon, zanima me da li ijedna od vas ima neko iskustvo već s tim, kakav je slijed? Pošto ja neželim uvesti njega kao oca djeteta, a mislim ni da me nemogu natjerati na to.

  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    Nadam se da si već dobila odgovor, a ako nisi, znam da je jedna moja poznanica imala sličnu situaciju i u pravilu ne može te nitko ni na što natjerati. Netko iz centra će ti doći ili ćeš biti pozvana tamo i oni će ti objasnit u biti zašto smatraju da bi dijete trebalo znati tko mu je otac itd. U principu tebe će ispitivat kako i zašto, ali odluka je ipak na koncu tvoja. Ne znam kakva je tvoja situacija, nemoj misliti da se miješam, ali ukoliko ga navedeš pri upisu to ti ipak daje za pravo da ga teretiš za uzdržavanje jednom kad to budeš htjela, a tvoja bebica na to ima pravo. Taman da taj novac odvajaš i za 18 godina pokloniš djetetu. Činjenica da je upisan kao otac ne može ga natjerati da se o djetetu brine, ali barem taj financijski dio je i njegova odgovornost, jer vjerojatno ništa više od toga neće pružiti bebici. Ne kažem da to trebaš radit iz neke osvete ili gorčine, nikako to ne bi trebao biti razlog.. Svakako, ne brini za centar, to su samo, formalnosti😊 sretno tebi i bebici 👶❤️

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar bebaImama

    bebaImama

    Broj poruka: 53

    Prijavi adminu

    Koliko traje sam proces, kakav je postupak kod ne upisivanja oca i neizjašnjavanja o njemu? Ako ima neko, zahvaljujem.

    [lilypie.com]

  • Medo2711

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Dodes samo u ured socijalne kad dobis poziv i kazes da ne zelis upisati oca i to je to.Oni kazu sta gubis time.A otac moze zatraziti upisivanje…

    Amh 0.6 Fsh 19.0 2018 12.2 2019
    Lh 8.3
    🤞🤗
    1.Ivf 4/19 menopuri 1200,nula stanica
    2.7/19 prirodni,nula stanica

  • Avatar bebaImama

    bebaImama

    Broj poruka: 53

    Prijavi adminu

    Bitno je samo da se ne odužuje to, previše, hvala na inf. 

    [lilypie.com]

  • Medo2711

    Broj poruka: 415

    Prijavi adminu

    Ne,kad prijavis ime na opcinu i ne upises oca.dode ti za nekih 1mj dana ja mislim poziv.Razgovor ti traje 10-15 min vise manje.I to je to,vise te ne zovu.Osim ako se otac bude bunio i to.🤗

    Amh 0.6 Fsh 19.0 2018 12.2 2019
    Lh 8.3
    🤞🤗
    1.Ivf 4/19 menopuri 1200,nula stanica
    2.7/19 prirodni,nula stanica

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.