Njega nedonosceta

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Salatica9192

    Salatica9192

    Broj poruka: 1723

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima :)
    Članica sam grupe Zimske bebe 2018 i termin mi je bio 7 decembra, medjutim beba je odlucila da porani i stigla je 03. novembra (35+1) sa 2410gr i 47cm, ocjena 9/10. U inkubatoru bila prvenstveno zbog zutice i posmatranja, izasla iz inkubatora u obicni krevetic juce (ali jos je zuta), fino rucka na flasicu 60ml i cekamo da krene dobijati na kilazi (sada ima 2260gr). Ukoliko se ovako nastavi fino (ne bude opet trebala pod lampu i sutra dobije na kilazi) vjerovatno cemo kuci u ponedeljak/utorak. I tad mi se javljaju pitanja, kako brinuti o nedonescetu? Ima li mama sa iskustvom?
    Da li da kupim sterilizator? Antibakterijski sapun za sve nas ukucane? Kako sto se tice posjeta? Zatim oblačenja i prekrivanja/temperatura sobe? Kupanja? I dobijanja na kilazi? To jest pisite sve sto znate, na sta trebam obratiti paznju. Hvalaaa 😍🤗

    [lilypie.com]

  • Avatar petrapp2605

    petrapp2605

    Broj poruka: 1063

    Prijavi adminu

    Salatica9192

    Pozdrav svima :)
    Članica sam grupe Zimske bebe 2018 i termin mi je bio 7 decembra, medjutim beba je odlucila da porani i stigla je 03. novembra (35+1) sa 2410gr i 47cm, ocjena 9/10. U inkubatoru bila prvenstveno zbog zutice i posmatranja, izasla iz inkubatora u obicni krevetic juce (ali jos je zuta), fino rucka na flasicu 60ml i cekamo da krene dobijati na kilazi (sada ima 2260gr). Ukoliko se ovako nastavi fino (ne bude opet trebala pod lampu i sutra dobije na kilazi) vjerovatno cemo kuci u ponedeljak/utorak. I tad mi se javljaju pitanja, kako brinuti o nedonescetu? Ima li mama sa iskustvom?
    Da li da kupim sterilizator? Antibakterijski sapun za sve nas ukucane? Kako sto se tice posjeta? Zatim oblačenja i prekrivanja/temperatura sobe? Kupanja? I dobijanja na kilazi? To jest pisite sve sto znate, na sta trebam obratiti paznju. Hvalaaa 😍🤗


    Moja beba se rodila u 35+3 sa 2450g/45 cm, 10/10., pala je na 2330g, a doma išla sa 2505g. Bile smo 10 dana u rodilištu, od kojih je 6 dana bila u inkubatoru, također je imala žuticu. Fino ti jede na flašicu, s obzirom da je moja jela po 45 ml kad je bila 10 dana stara (tako su rekli pedijatri), tako da će brzo početi dobivati na kilaži. Ništa nje drugačije u odnosu na bebe rođene u terminu, osim što ih je potrebno buditi na svaka 3 sata radi hranjenja ako se sama ne probudi. Sterilizator ti je nepotreban isto kao i antibakterijski sapun. 

    [lilypie.com]

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    36+1. Meni je po izlasku rekla sestra, oblačiti ga jedan sloj više od sebe. To je bilo 25.4. Mislim da to vrijedi prvih mesec dva. Kupala ga nisam dok mu nije otpao pupak, a kad je svaki 2-3 dan. Sto se tice ukućana i higijene, nekako sam po tom pitanju bila osjetljiva i nisam bas bila odusevljena da ga netko dira, mazi ili nosa. Sad je 6. mj i pravo je vrijeme da ga nosaju svi koji su htjeli. Ne brini, to je moj savjet. Bebe su puno izdržljivije nego mi mame mislimo :) uživajte :* 

    [lilypie.com]

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Temp sobe negdje sam pročitala sa je idealno 23. Ne sjećam se da li to vrijedi i Zimi. Najbolje ćeš provjeriti je li bebi hladno ili vruće ako opipaš stražnji dio vrata. Nemaju dobru cirkulaciju pa im ručice i nožice mogu biti hladne a da njima samima nije hladno 

    [lilypie.com]

  • Avatar petrapp2605

    petrapp2605

    Broj poruka: 1063

    Prijavi adminu

    Kupanje tek kad otpadne pupak, do tak lagano prebrisati bebu. Za kupanje ti je dovoljno bademovo ulje i možeš koristiti blagu dječju kupku kapljicu dvije staviti u vodu. Trebaš toplomjer (mi smo uzeli bezkontaktni) pa njime možemo i temp.vode,zraka ili čega poželimo izmjeriti. Aspirator za nosić imamo onaj na baterije i onaj za usisavač. Ja sad svojoj curici oblačim bodić s dugim rukavima (bolje oni na preklop), hlačice i čarapice ili hlačice/štamplice, i majčicu, i lagano ju dekicom prekrijemo. Kad idemo van, gore još malo deblju vesticu. Posjete: nama je u prvih mj dana samo najbliža rodbina došla, nikako netko bolestan, trebaš baš paziti na to. 

    [lilypie.com]

  • Avatar petrapp2605

    petrapp2605

    Broj poruka: 1063

    Prijavi adminu

    Temp idealno 22-24, preko noći i 18, za kupanje 26. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Salatica9192

    Salatica9192

    Broj poruka: 1723

    Prijavi adminu

    Hvala cure 😍 Nama je osmi dan danas. Nadam se i ja tako oko 10 i kuca 🤗 Pa to mi je bilo u glavi, da ne pretjeram sa zastitom, nije ni to ok, nece zauvijek biti pod staklenim zvonom. 🤗

    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.