Aminocenteza

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • MaggieMm

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Drage mame. Moze li se aminocenteza napraviti preko uputnice ili se iskljucivo placa? I molim vas preporuke za bolnicu ili poliklinike u Zagrebu il Varaždinu.. i ako bi mi mogli pojasniti malo koliko je test siguran i neke sitnice o njemu?

  • Avatar AllieH

    AllieH

    Broj poruka: 1081

    Prijavi adminu

    Uguglaj pojam AMNIOCENTEZA (ne aminocenteza), većinu info možeš pronaći online. Radi se na uputnicu ako tvoj liječnik ginekolog procijeni da ima potrebe za istom. Nije potpuno bezopasna. 

    Luka ❤
    [lilypie.com]

  • MaggieMm

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    AllieH

    Uguglaj pojam AMNIOCENTEZA (ne aminocenteza), većinu info možeš pronaći online. Radi se na uputnicu ako tvoj liječnik ginekolog procijeni da ima potrebe za istom. Nije potpuno bezopasna.


    Hvala na informaciji. Slucajno sam krivo napisala 😁😁 …

  • MaggieMm

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    16 sam tjedan, danas sam bila na amniocentezi ali dva puta su me bezupjesno piknuli. Nisu mogli izvuci plodovu vodu. Poslali su me doma i narucili za tjedan dana. Ima li ko slicno iskustvo? I koliko to moze biti stetno? 

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    MaggieMm

    16 sam tjedan, danas sam bila na amniocentezi ali dva puta su me bezupjesno piknuli. Nisu mogli izvuci plodovu vodu. Poslali su me doma i narucili za tjedan dana. Ima li ko slicno iskustvo? I koliko to moze biti stetno?


    Ne znam koja je indikacija za amniocentezu, ali ona sa sobom nosi odredene rizike. Od curenja plodne vode, infekcija do moguceg spontanog.. Iako se nista od toga ne mora dogoditi, mogucnost postoji..
    Ja im osobno, nakon 2 neuspjesna pokusaja, ne bih dala da me opet pikaju.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Maja82

    Broj poruka: 486

    Prijavi adminu

    MaggieMm

    16 sam tjedan, danas sam bila na amniocentezi ali dva puta su me bezupjesno piknuli. Nisu mogli izvuci plodovu vodu. Poslali su me doma i narucili za tjedan dana. Ima li ko slicno iskustvo? I koliko to moze biti stetno?


    Di si to bila? Jesu li radili pod kontrolom uzv ili naslijepo? Znam za poz iskustva sa Sv.Duha ali bilo koja ozbiljna bolnica gdje se vise takvih zahvata radi bi trebala moci uspjesno izvest. Rizik je oko 1% za spontani, a dolazi u obzir naravno infekcija. 

    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.