Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Čokoladica 🍀

    Čokoladica 🍀

    Broj poruka: 490

    Prijavi adminu

    Cure koje ste imale histero 20-22 DC, jeste mogle odmah slj. ciklus u FET? Dobila sam upute i pise mi da moram biti na taste, a narucena tek u podne. Je li to inace tako? 🙈

    👱‍♀️ 36, hipo, hashi, amh 44,5 👨‍🦳 normo
    ~ '22. Missed ab (prir. tr.) 💔
    ~ '23. 2 x IUI ❌️❌️
    ~ 04/24 1. IVF - (Rekovelle, Cetrotide, Decapeptyl, Ovitrelle) - 13 🥚, 9 opl. - 4 blastice, 3❄️, β ❌️
    ~ 05/24 prir. FET - 1 blastica, β ❌️
    Histero✅️ Kariogram✅️ Trombofilija✅️
    ~ 09/24 stim. FET - 1 blastica, 12dnt β 421, 14dnt β 1170 6w0d ❤️

  • NoraFora

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Žuži

    Leona i Kawa cure sretno danas na ultrazvuku ❤️
    Jurky hvala na optimizmu🥰
    NoraFora tko zna, možda su ta probadanja dobar znak s obzirom da kazes da ne sliče na ona pred menstruaciju. Radis sutra test ili ideš vadit betu?
    OceanMore znam da je lako reci, ali ne moras se bojati postupka. Stvarno nije toliko strašno kao šta sve mislimo prije nego krenemo u to. Znam da mnoge cure pišu kako im je prvi bio najteži. Kod mene je suprotno, svaki sljedeći mi je sve teži, postupak i čekanje koje izludi. Ali kod prvog postupka je sve novo, zanimljivo, ne znaš šta te čeka. Nemoj misliti da su ti godine prepreka, ima mnogo žena tvojih godina i starijih koje su uspjele. A ima i mladih kojima ne uspjeva. Tako da samo hrabro, a za sva pitanja smo tu🤗

    Sutra radim test samo,ali mislim se da možda izvadim i betu u ponedjeljak.Vidit ću sutra kako će biti 🤞🏻🤞🏻

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1240

    Prijavi adminu

    Tikvica, hvala ti puno ❤️ ajme baby L. je predivan, te oči plave 🤩
    Leona, to su te čari čekanja u bolnicama 🤦‍♀️ al' bitno da je prošlo i da je bebica dobro ❤️
    A52s, nadam se da će netko sa iskustvom znati odgovoriti na tvoja pitanja..sretno 🤞🤞🙏

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36, OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Tikvica

    Broj poruka: 1064

    Prijavi adminu

    Hvala vam curke ❤️🥰😘😘😘
    Ovih 6 mjeseci je preletilo ❤️

    👩🏻43/AMH 4,5 👦🏻46 ok
    12/21- 2 fol, ❌02/22-2 fol, ET2❌ 04/22-5 fol, ET 3,12dnt 213, 13 dnt 305, 17dnt 1226, 9+4💔 01/23- 2 fol,ET-2❌ 02/23 - prir. IVF,ET1❌03/23-2 fol,ET 1❌04/23-6 fol,ET 3, beta 14dnt 247, 16dnt 645❤️27.05.-uzv✅03.06.-uzv❤️16.06.-uzv ❤️✅
    28.06- uzv✅ Qualified180✅💙5uzv+MA scan✅ 21.11 Ctg/AS/uzv✅08.01.TA/ CR/
    13.01.2014. Baby L.💙

  • Avatar Dodo87

    Dodo87

    Broj poruka: 295

    Prijavi adminu

    Čokoladica 🍀

    Cure koje ste imalehistero 20-22 DC, jeste mogle odmah slj. ciklus u FET? Dobila sam upute i pise mi da moram biti na taste, a narucena tek u podne. Je li to inace tako? 🙈

    Čokoladice, ja imam histero 21dc u ciklusu prije novog postupka, valjda onda isto vrijedi i za FET?
    Kad sam ja bila na transferu, sa mnom u sobi je bila žena koja je bila na histero i isto je bila natašte, ona je bila oko 11h naručena.
    Di imaš zakazanu histero?

    Ja 1987, MM 1987
    1. postupak Petrova 2020, ET 2 embrija, trudnoća - stigla curica <3
    FET 2023., Petrova/VV - 2x neuspjeh, bez trudnoće
    AMH 2,7 pmol/L, on - normo, sve ok
    IVF klinika, 3/24, aspiracija 5js, 4 oplođene, ET 2 3dnevna embrija, bez smrzlića
    +test 5.4., missed ab u 6tt.
    Novi postupak 10/24 ⏳️
    dodo87.forum@gmail.com

  • donna9

    Broj poruka: 67

    Prijavi adminu

    A52s

    Lijep pozdrav svima.
    Zanimaju me vasa misljenja malo sam u strahu.
    Ide za umjetnu oplodnju.
    Imala sam umjetnu oplodnju 29.05. Prenos nakon tri dana od punkcije.
    Prvi dan zadnje menstruacije 15.05.
    Test trudnoce je bio 13.06. Pozitivan, beta je iznosila 608.
    Narucena na prvi UZ pregled 10.07.
    Uradjen je vaginalni pregled.
    Na pregledu se plod vidio velicina kako pise na nalazu CRL-21,4 mm. Doktorica rekla sve je uredu narucila me na drugi pregled 14.08.
    Osjetila sam ovako navecer neke bolove u stomaku nista strasno, i ponekad kao da mi nesto hoda u stomaku.
    Danas 26.07 sam uradila betu i iznosila je 22842,7.
    Jer se malo plasim javila sam se u bolnicu na pregled jer mi je ginekologinja na dopustu.
    Uradila je vaginalni pregled plod je velicina CRL 24 mm. I govori mi da se po njenom misljenju plod slabo razvija jer sam po zadnjoj
    menstruaciji trudna 10 tjedana i mozda nesto sitno.
    Ja sam rekla da sam umjetnu oplodnju imala 29.05.onda mi govori kao sve je uredu. I odvodi me na ultrazvuk stomaka, gdje je malo uradila ultrazvuk i govori mi da se ne vide otkucaji srca, i kao da bi trebala ocistit se.
    Rekla sam da cu sacekati jos, i da cu iduce sedmice na ponovni ultrazvuk.
    Malo ludim. Jer i doktorica sto me pregledavala sva je nekako kao izgubljena prvo govori nije uredu po menstruacini, pa onda po prenosu je uredu, pa opet govori nije uredu.
    Zanima me da li se ko susrecao s tim.
    I kako se racuna trudnoca ako znamo tacno da je punckija bila taj dan. Svi racunaju po zadnjoj menstruacini, a to je 2 tjedna vise. Koja znace dosta.
    Tacno cu poludjeti.
    Sretno svima

    A52s, nadam se da će ipak biti sve OK.🥰 Što se tiče računanja trudnoće, u spontanim trudnoćama broji se od prvog dana menstruacije. Ovulacija obično bude 14.dan (+/- dan, dva) ciklusa i ako dođe do oplodnje zapravo si tek tad trudna. Dakle, prva dva tjedna ni nisi trudna ali ipak se broje. 
    U potpomognutoj, zna se kad je točno bila oplodnja. Najčešće taj dan bude blizu 14.dana ciklusa (meni je npr bio 12.), pa se isto računa od prvog dana menstruacije. Neki ne gledaju prvi dan zadnje menstruacije nego dodaju 14 dana od dana oplodnje. Malo sam konfuzno napisala, nadam se da je jasno🥰 


    💃ok 🤵oligoasthenozo/azoospermia
    05/24 - 1. IVF/ICSI - 7dnt ➕ , 1.uzv - 6+4❤️
    Nifty ✅

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1844

    Prijavi adminu

    Tikvice hvala ti puno 🥰 baš mi je drago da si se javila 🤗 ne mogu vjerovati da baby L.već ima 6 mj, divan je, pravi mali dječak 💙 moja curka L šalje veliku pusu 😘
    Leona baš mi je žao da se tako sve odužilo.. bravo za muža 🤭 bitno da je beba super ❤️ slikica je super 🥰
    Norafora sretnooo 🍀

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar Čokoladica 🍀

    Čokoladica 🍀

    Broj poruka: 490

    Prijavi adminu

    Dodo87

    Čokoladica 🍀

    Cure koje ste imalehistero 20-22 DC, jeste mogle odmah slj. ciklus u FET? Dobila sam upute i pise mi da moram biti na taste, a narucena tek u podne. Je li to inace tako? 🙈
    Čokoladice, ja imam histero 21dc u ciklusu prije novog postupka, valjda onda isto vrijedi i za FET?
    Kad sam ja bila na transferu, sa mnom u sobi je bila žena koja je bila na histero i isto je bila natašte, ona je bila oko 11h naručena.
    Di imaš zakazanu histero?

    Dodo pa vjerojatno vrijedi. Nekako mi sve na knap, koliko cu cekati nalaze sa histero, a trebam vec krenit sa lijekovima za fet. Pa zato pitam 🤔 u pol ivf radim histero, kod svog dr. 

    👱‍♀️ 36, hipo, hashi, amh 44,5 👨‍🦳 normo
    ~ '22. Missed ab (prir. tr.) 💔
    ~ '23. 2 x IUI ❌️❌️
    ~ 04/24 1. IVF - (Rekovelle, Cetrotide, Decapeptyl, Ovitrelle) - 13 🥚, 9 opl. - 4 blastice, 3❄️, β ❌️
    ~ 05/24 prir. FET - 1 blastica, β ❌️
    Histero✅️ Kariogram✅️ Trombofilija✅️
    ~ 09/24 stim. FET - 1 blastica, 12dnt β 421, 14dnt β 1170 6w0d ❤️

  • NoraFora

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Evo cure da vam javim jutros sam napravila test,ali nažalost očekivana crtica se nije pojavila 😭 
    Idemo još jednom na AIH pošto je ovo prvi bio nadam se da će drugi uspjeti 🤞🏻 Doći će bebač kad tad 🌸

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 697

    Prijavi adminu

    Norafora žao mi je 😔 
    A5S2 nadam se da će ipak biti sve u redu, pođi po još jedno mišljenje, sretno 🤗

    👩 '83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 '82. sve ok
    2016. i 2023. tubarna (lapar., jajovodi ✂️)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (spontana trudnoća)
    2022. spontani u 7tt 💔
    03/24 IVF, Cito (Elonva, Orgaluntan, Menopur, Zymot) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 beta ❌
    05/24 IVF, Cito (Letrozol, Klomifen, Pergoveris, Orgalutran, Zymot) 2🥚, bez oplodnje
    08/24 IVF/ICSI, Cito (Pergoveris, Cetrotide, Zymot, Embryoglue) 3🥚, 1🐧 beta ❌
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.