Trudnice 35+

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Izgubila sam bebu u 16 tjednu zbog infekcije i sad po netu nalazim zbunjujuce informacije o brisevima, jer postoji i bris vagine, koji je razlicit od brisa cerviksa, a imam dojam kao da se negdje pise kao da je to isto. Pa sam zbunjena

  • Maja82

    Broj poruka: 486

    Prijavi adminu

    Hej, ja imam 36, zatrudnila s 35. Nalaz probira mi je bio los, kako zbog godina - sigurno bi ti bio losiji- tako i zbog ovog kaj se vadi iz krvi, pa se savjetuje amniocenteza. Kako je ona ipak invazivna i nosi malen rizik od pobacaja odlucila sam odbiti i ici na Harmony - ugl se kod nas rade 4 ta prenatalna testa i svi su podjednaki osim sto kod nekih mozes uz nadoplatu prosiriti broj bolesti koje se gleda. Ja sam uzela Harmony jer se uzorak salje u London i rezultati najbrze dodju (3-5 dana). Test je bio uredan hvala Bogu. Vidim da vec znas kaj bi s tom info sto je najvaznije - ja isto ne bi iala na pobacaj, ali mislim da je jako vazno znati o kojoj je bolesti rijec jer nije tu samo down..ima nazalost i gorih, ali ako znas mozes se i pripremit bar logisticki i npr ici u rodiliste koje ima prenatalnu skrb bolju ili se organizira odmah transport na rebro npr ako je nuzna neka operacija ili nesto..cisto s te strane mi je bilo vazno znati. Ako si to mozes priustiti, a ja sam fala Bogu mogla, zasto ne.. tako sam gledala.. nisam propala zbog tih novaca, a kupila sam si mir ostatak trudnoce. Naravno da bi bilo bolje da ih ne moras dati ali jednostavno odvagnes u glavi (i novcaniku) mozes li i sto zelis. 
    Sto se tice briseva obavezan je bris na streptokok u 35 tj. To ti gin mora napravit, pitaju te za nalaz kad dodjes u bolnicu. S obzirom na tvoj gubitak prosle god (iskreno mi je zao) mislim da si prije ove trudnoce trebala napraviti cijelu obradu.. dakle gin ti je trebala sve briseve uzet. Sto moze a i mora i sada - ja bi svakako napravila na tvom mjestu makar privatno - bris na anaerobe, ureaplazmu, mikoplazmu i klamidiju, e.coli. Zahtjevaj od nje da ti sve uzme a promjena dr bi isto dobrodosla ako si u mogucnosti.
    Evo ne znam pomaze li ti iskustvo, sretno!

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.