Šaptačica bebama otkriva 10 najvećih istina o spavanju djece

Guliver
Ako si mama koja strepi od gledanja zalaska sunca jer kraj dana nagovješćuje još jednu neprospavanu noć za tebe - pročitaj istine o spavanju beba i jasličke djece koje je podijelila poznata 'šaptačica bebama'
Vidi originalni članak

"Spavanje je naučena umjetnost i važno je da roditelji to znaju od samog početka", objašnjava poznata 'šaptačica bebama' Christine Minogue, koja iza sebe ima više od 30 godina iskustva s roditeljima i malom djecom te otkriva 10 najvećih istina o spavanju beba i djece jasličke dobi.

uspostavljanje rutine spavanja 10 najvećih pogrešaka kod uspavljivanja djeteta

1. Dosljednost je sve kada je u pitanju dječji san. Vrijeme i rutina najvažnije su stvari u odgoju 'dobrog' spavača.

2. Znakovi spavanja gotovo su jednako važni. To znači pomoći djetetu naučiti koji koraci vode prema vremenu za spavanje. Pjesma, knjiga, povijanje, maženje. Koja god je vaša rutina - držite je se!

3. U prvoj godini djetetovog života, obrasci spavanja mijenjaju se redovito i često. Beba koja spava tijekom cijele noći od najranije dobi je iznimka u pravilu.

Mitovi o bebinom spavanju u koje ne trebate vjerovati

4. Jako malo novorođenih beba spava cijelu noć bez buđenja.

5. Zapamti: Bebe ne odlaze na odmor, one samo spavaju na novom mjestu. Znakovi za spavanje i rutine trebaju ostati iste, gdje god da odete

6. Što više sna dijete dobije, to bolje će dijete spavati. Zato navika popodnevnog sna često pomaže bebama i mlađoj djeci riješiti dugotrajne probleme sa spavanjem tijekom noći. 

dnevno spavanje Sve tajne popodnevnog sna od rođenja do vrtićke dobi

7. Pravo vrijeme je ključ uspjeha za spavanje jasličke djece. Općenito govoreći, mališani se najbolje nose s time da su budni otprilike pet i pol sati prije nego što su spremni za krevet. Primjerice, za odlazak u krevet oko 20 sati, popodnevni san trebao bi završiti do 15 sati.

8. Dijete se obično odvikava od svog popodnevnog sna do treće godine

9. Nemoj požurivati s premještanjem jasličkog djeteta u veliki krevet prije nego je spremno jer će ta promjena imati veliki utjecaj na djetetovo spavanje tijekom noći. Pročitajte 7 stvari koje se događaju pri prelasku iz krevetića u krevet

10. Mlađa djeca koja se jako rano bude (između 4:30 i 5:30 sati) trebaju prilagođeni popodnevni san. Pobrinite se da popodnevni san ne započinje kasnije od 14 sati popodne kako biste potaknuli cjelokupni bolji i kvalitetniji san. 

Bebin san Dobronamjerni savjeti za uspavljivanje beba koje ne trebaš slušati

 

Posjeti missMAMA