Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Martinaaa_

    Martinaaa_

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Dok sam dojila skinula sam svih 12 kg koje sam dobila, kad sam prestala dojiti dobila sam 3kg nazad
    Cestitam cure na bebama, vi koje cekate sretno 😘
    Mi smo se danas  cijepili, cijelo popodne plakanje, nije htjela ni jesti. Sada se hvala bogu smirila, jela i spava.
    Nisam mislila da cu i ja plakati skupa s njom dok su ju pikali, toliko mi je bilo zao 

    💓
    [tickerfactory.com]

  • Amadeus

    Broj poruka: 205

    Prijavi adminu

    Amystiqa sve mi je bilo dobro. Hrana bi mogla bit bolja jer 3 obroka dnevno nakon poroda nisu dovoljna pa nek ti tvoji nose u vrijeme posjeta dodatno..

    Kroz porod mi je procirkukiralo dosta osoblja jer je trajalo i njih ima puno.
    Od svih sam dozivjela ili osmijeh ili normalan ljudski pristup. Ne znas ko ce te zatec pa se ni nemoj opterecivat imenima. Kao i “planom poroda”. Nista to nema smisla, kak bude bude 😁 

    Radjaona je nova sam si u sobi i ima svoj wc

    Odjel babinjaca je u starom dijelu i vapi za obnovom al je cisto i da se.. Sestre na babinjacama okej, sto ljudi sto cudi ali meni generalno super iskustvo. Puno su mi pomogle oko dojenja.. i kad sam plakala od hormona su imale razumijevanja.. prema bebicama su super.

    Cak ih i uzmu prek noci ako zelis odmoriti sto je top nakon poroda

  • Alexica

    Broj poruka: 338

    Prijavi adminu

    Amistiqa je sve napisala za carski- flasteri mepiform za oziljak, postoji masaza oziljka- nije mi nitko pokazao, ali sam vidjela neke videe pa planiram uskoro krenuti. Ja sam nakon 6tj dobila od doktora zeleno svjetlo za vjezbanje ali ne odmah udarni tempo nego lagano, opterecenja (kilazu) kao beba pa postupno povecavati. Nikakve posebne zabrane vjezbi.
    Kako sam vec napisala, cca 2 godine od poroda do poroda se gleda za trudnocu odbosno godinu dana od poroda do iduce trudnoce je ok nakon carskog. Ako se desi i ranije nije da ne moze, samo postoji veca opasnost od rupture maternice pa zato ne preporucuju. Znam cure koje su ostale trudne i nakon 4-6mj nakon carskog i sve je bilo ok.
    One koje su u podobniku i misle na iducu bebu- ako si jednom carski onda si uvijek carski, nema sanse za VBAC kod njih tako da me ta sudbina ceka :(.

    Sto se kilaze tice, u trudnoci sam dobila samo 7kg zbog gestacijskog, iz bolnice izasla sa cca -9, sad sam na -12kg. Jedem nenormalno 😂 nadoknadjujem sto nisam smjela jesti u trudnoci. Iznenadila me kilaza, tj gubitak kila, ocekivala sam da ce to puno duze trajati.
    Jos ne vjezbam jer ne znam kako utjece na dojenje, ali secem od negdje 10. dana od poroda skoro svaki dan. Osim toga nosim ovih svojih 5kg srece po cijele dane 😂Trbuh imam lagano, nije se to jos vratilo na svoje mjesto. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1453

    Prijavi adminu

    Kako nam se smanjio popis cura koje trebaju roditi, bojim se da ću zadnja ostati  A što je najsmješnije imala sam s dvadeset tjedana već skraćen cerviks 🫣

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar bejbe2018

    bejbe2018

    Broj poruka: 583

    Prijavi adminu

    lucq

    Nisam ni razmisljala o tome da cu onda pasti s kilazom nakon poroda i da cu imat manje nego prije trudnoce (mrsava sam bila i prije)….valjda mi nece to utjecat na mlijeko


    Ja sam.isto pala u kilama . 
    Ali imala sam.visak svakako pa mi je dobro da sad imam manje nego prije trudnoće. 
    Meni je za vježbanje rekla da mogu nakon 3 mj. Od poroda. 
    Pa još ne mogu.

    🙋‍♀️35
    🙎‍♂️35
    - KBC Split
    - poliklinika Šparac
    -Pfc Prag
    3 IVF stimulirana❌ Beta 0.2
    1 u prirodnom ciklusu❌ bez oplodnje
    Pfc Prag
    12/22: 9 opl. ,nema nijedne blastice za PGD
    06/23 transfer 4 .dan
    3.7. beta 1535
    27.02. 24. Stigao mali miš

  • Avatar Yellowsubmarine

    Yellowsubmarine

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    Hvala cure na cestitkama! ☺️ 
    Mi smo jos u rodilistu, navodno se pusta treci dan doma nakon carskog. Meni bi to bilo danas, al evo cekamo da vidimo. Meni to zvuci jos rano.  
    Cure koje ste imale carski, koliko i kako vas je bolilo? Kakve ste senzacije imali? Crijeva, mjehur, probadanja, vracanja maternice, peckanje reza? S obzirom da je prvi porod bio vaginalno, ovo mi je ko da mi je prvi put. 🤨

    [tickerfactory.com]

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 518

    Prijavi adminu

    Yellowsubmarine

    Hvala cure na cestitkama! ☺️
    Mi smo jos u rodilistu, navodno se pusta treci dan doma nakon carskog. Meni bi to bilo danas, al evo cekamo da vidimo. Meni to zvuci jos rano.
    Cure koje ste imale carski, koliko i kako vas je bolilo? Kakve ste senzacije imali? Crijeva, mjehur, probadanja, vracanja maternice, peckanje reza? S obzirom da je prvi porod bio vaginalno, ovo mi je ko da mi je prvi put. 🤨


    Pa mene evo iskreno nije strašno ni boljelo. U bolnici sam uzimala sve od painkillera što su nudili i to ti savjetujem.
     Ne mogu se sad točno sjetiti svih detalja, ali dosta brzo sam se osjećala stvarno dobro po pitanju reza i toga. 
    Vraćanje (stezanje) maternice nisam nešto osjetila, ali navodno se to svakim drugim porodom jače osjeti.
    Meni je bio čudan samo onaj feeling prebacivanja svih organa s jedne strane na drugu kad bi se okrenula na bok. Ali nije boljelo, samo baš čudan osjećaj. 
    Drži punim dlanom čvrsto stisnut dio gdje je rez ako ti se kiše/kašlje/smije. Također kod dizanja mislim da sam isto. 
    Hodaj što više oko kreveta dok si tamo u bolnici. 
    Mene su 4.dan pustili doma, ali ne znam u kojoj si bolnici i kakva je politika tamo. 
    Jel bebica s tobom ili ju nose da odmoriš po noći bar? 

    2020. 👦🏻
    Nifty - low risk ✅💙
    [tickerfactory.com]

  • BlackRose

    Broj poruka: 426

    Prijavi adminu

    Jesam ja jedina koja ne gubi kile dojenjem? 😂
    U ovoj trudnoci sam dobila 15kg, tjedan prije poroda izgubila 1kg, a iz bolnice izasla s -3kg (samo beba je imala 2860g)🤣 i sad sam na -7kg. Znaci jos 8kg ostalo za skinuti 🙈 s prva 2 mi je isto islo dole prva 2 tjedna i onda sam pocela dobivati kile. Iskljucivo dojim. Inace teze skidam kilograme i bas me muci to 😪

    [tickerfactory.com]

  • Alexica

    Broj poruka: 338

    Prijavi adminu

    Yellowsubmarine

    Hvala cure na cestitkama! ☺️
    Mi smo jos u rodilistu, navodno se pusta treci dan doma nakon carskog. Meni bi to bilo danas, al evo cekamo da vidimo. Meni to zvuci jos rano.
    Cure koje ste imale carski, koliko i kako vas je bolilo? Kakve ste senzacije imali? Crijeva, mjehur, probadanja, vracanja maternice, peckanje reza? S obzirom da je prvi porod bio vaginalno, ovo mi je ko da mi je prvi put. 🤨


    Mene su dosta boljela crijeva, prvih par dana kao da sam osjetila mjehurice u trbuhu i bila sam dosta napuhnuta, puna plinova.
    Mjehur me bolio dok sam piskila, ali sam naivno mislila da je to maternica pa sam tek doma skuzila da imam upalu (od katetera) i to su rijesili antibiotici. Inace ne bi trebao mjehur nista boljeti pa to spomeni ako je slucaj da dobijes antibiotik. 
    Maternicu nisam osjetila nista to stezanje koje se spominje ni inace, a ni kod dojenja.
    Rez mi je jos lagano utrnut, nekad malo osjetim i kad se dizem, ali jako malo jer naravno da bas ne pazim kako se dizem, tesko je to s bebom.
    U pocetku dok sam setala sam znala osjetiti tezinu i laganu bol na podrucju reza, sad je to super. I naravno dok bi mali mlatarao nogama pa me slucajno dotaknuo sve bi me boljelo. Sad evo lezi na meni i nista ne boli.
    Rez zna nekad random pecnuti ali sam zakljucila da su to mozda i dlacice koje su se zaljepile za flaster 😂

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Yellowsubmarine

    Yellowsubmarine

    Broj poruka: 413

    Prijavi adminu

    Alexica

    Yellowsubmarine

    Hvala cure na cestitkama! ☺️
    Mi smo jos u rodilistu, navodno se pusta treci dan doma nakon carskog. Meni bi to bilo danas, al evo cekamo da vidimo. Meni to zvuci jos rano.
    Cure koje ste imale carski, koliko i kako vas je bolilo? Kakve ste senzacije imali? Crijeva, mjehur, probadanja, vracanja maternice, peckanje reza? S obzirom da je prvi porod bio vaginalno, ovo mi je ko da mi je prvi put. 🤨

    Mene su dosta boljela crijeva, prvih par dana kao da sam osjetila mjehurice u trbuhu i bila sam dosta napuhnuta, puna plinova.
    Mjehur me bolio dok sam piskila, ali sam naivno mislila da je to maternica pa sam tek doma skuzila da imam upalu (od katetera) i to su rijesili antibiotici. Inace ne bi trebao mjehur nista boljeti pa to spomeni ako je slucaj da dobijes antibiotik.
    Maternicu nisam osjetila nista to stezanje koje se spominje ni inace, a ni kod dojenja.
    Rez mi je jos lagano utrnut, nekad malo osjetim i kad se dizem, ali jako malo jer naravno da bas ne pazim kako se dizem, tesko je to s bebom.
    U pocetku dok sam setala sam znala osjetiti tezinu i laganu bol na podrucju reza, sad je to super. I naravno dok bi mali mlatarao nogama pa me slucajno dotaknuo sve bi me boljelo. Sad evo lezi na meni i nista ne boli.
    Rez zna nekad random pecnuti ali sam zakljucila da su to mozda i dlacice koje su se zaljepile za flaster 😂


    Mene ne boli mjehur dok piskim, nego osjetim ovako da me zicne kad se micam ili okrecem, mozda ni nije mjehur. Mozda se sve vraca na svoje misto, a i kateter je zeznut. Svakako sam na antibioticima zbog preventive i jer je bio hitni carski, pa ce sanirat ako nesto bude. Rez isto bolucka, jos mi je sa strana ko podljevi, doduse meni je 3 dan tek. I meni su crijeva u kaosu. 😂 

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.