Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • BlackRose

    Broj poruka: 447

    Prijavi adminu

    Mary sretno. Nadam se da ti je krenulo. Meni je drugi porod krenuo sa laganim menstrualnim grcevima i jaaaakim umorom. 2 sata nakon toga je pukao vodenjak i sat nakon puknuca krenuli trudovi 🙂
    Amystiqa super za dobar pregled. Meni je fascinantno kako gin to tako kaze, a doslovno se sve moze promijeniti u sat vremena i krenuti porod 😅 govorim iz iskustva 😂 samo si ti pripremi sve pa si mirna kad god da krene 😄

    Cure koje ste rodile, jel kojoj od vas isto patronazna rekla da bebu stavljate polako na trbuh s cca mjesec dana? 🤔 bas me iznenadila jer znam da na sistematskom upravo to gledaju 

    [tickerfactory.com]

  • lalllla

    Broj poruka: 779

    Prijavi adminu

    BlackRose

    Marysretno. Nadam se da ti je krenulo. Meni je drugi porod krenuo sa laganim menstrualnim grcevima i jaaaakim umorom. 2 sata nakon toga je pukao vodenjak i sat nakon puknuca krenuli trudovi 🙂
    Amystiqasuper za dobar pregled. Meni je fascinantno kako gin to tako kaze, a doslovno se sve moze promijeniti u sat vremena i krenuti porod 😅 govorim iz iskustva 😂 samo si ti pripremi sve pa si mirna kad god da krene 😄

    Cure koje ste rodile, jel kojoj od vas isto patronazna rekla da bebu stavljate polako na trbuh s cca mjesec dana? 🤔 bas me iznenadila jer znam da na sistematskom upravo to gledaju


    Ja sam sina stavljala na trbuh otkad mu je pupak otpao, sa 10 dana😂😂 kcer sad ne stavljam jos jer joj je pupak otpao tek neki dan sa 25 dana..ali cesto ju znam drzati na prsima potrbuske i tako zna spavati pa se i to broji kao tummy time😃

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;41;116/st/20240401/dt/6/n/Lea/k/55a1/age.png [tickerfactory.com]

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 540

    Prijavi adminu

    BlackRose

    Marysretno. Nadam se da ti je krenulo. Meni je drugi porod krenuo sa laganim menstrualnim grcevima i jaaaakim umorom. 2 sata nakon toga je pukao vodenjak i sat nakon puknuca krenuli trudovi 🙂
    Amystiqasuper za dobar pregled. Meni je fascinantno kako gin to tako kaze, a doslovno se sve moze promijeniti u sat vremena i krenuti porod 😅 govorim iz iskustva 😂 samo si ti pripremi sve pa si mirna kad god da krene 😄

    Cure koje ste rodile, jel kojoj od vas isto patronazna rekla da bebu stavljate polako na trbuh s cca mjesec dana? 🤔 bas me iznenadila jer znam da na sistematskom upravo to gledaju


    Ma vjerojatno zato što je još jako visoko i ja skroz zacementirana. Bili su studenti pa se kao malo našalio. 🙂Ali da, može se u dan to promijeniti, svjesna sam toga. 
    Torbe za bolnicu sam spremila većinski, moram još samo neke stvari za bebu za dolazak doma. 

    2020. 👦🏻
    [tickerfactory.com]

  • BlackRose

    Broj poruka: 447

    Prijavi adminu

    lalllla

    BlackRose

    Marysretno. Nadam se da ti je krenulo. Meni je drugi porod krenuo sa laganim menstrualnim grcevima i jaaaakim umorom. 2 sata nakon toga je pukao vodenjak i sat nakon puknuca krenuli trudovi 🙂
    Amystiqasuper za dobar pregled. Meni je fascinantno kako gin to tako kaze, a doslovno se sve moze promijeniti u sat vremena i krenuti porod 😅 govorim iz iskustva 😂 samo si ti pripremi sve pa si mirna kad god da krene 😄

    Cure koje ste rodile, jel kojoj od vas isto patronazna rekla da bebu stavljate polako na trbuh s cca mjesec dana? 🤔 bas me iznenadila jer znam da na sistematskom upravo to gledaju

    Ja sam sina stavljala na trbuh otkad mu je pupak otpao, sa 10 dana😂😂 kcer sad ne stavljam jos jer joj je pupak otpao tek neki dan sa 25 dana..ali cesto ju znam drzati na prsima potrbuske i tako zna spavati pa se i to broji kao tummy time😃


    Tako sam i ja prva 2, zato me sad ovo i iznenadilo 🙈 nama je sad ovu noc otpao tako da cu ju poceti polako stavljati na trbuh. To su valjda opet neke nove metode 😂 znam da budem slusala od pedijatrice ako nebude dizala glavicu tak da cemo vjezbati svaki dan pomalo 😅

    [tickerfactory.com]

  • Alexica

    Broj poruka: 353

    Prijavi adminu

    Donna2022

    Drage cure, nije me bilo duze vrijeme na forumu pa cestitam svim novim mamama i sretno curke koje brojite sitno🥰
    Evo malo update od nas- Leona lijepo napreduje, prvi mjesec je dobila dosta malo na kilazi, ispod 600 g, a ovaj duplo tako da je pedijatar zadovoljan🥰
    Dojimo uspjesno- uglavnom, nakon pocetnih muka sa tvrdim cicama🤪
    Pa odmah jedno pitanje ako koja curka ima iskustva- zadnjih par dana mi je uzasno nervozna dok doji, glavu cupa kao pas kad kost ulovi🤪 iziritira mi bradavice tako da se vec 2 dana izdajem i dajem joj bocicu🤪 pripisujem grcicima/skoku u razvoju..
    Sta mislite?


    Rekla bih da je skok u razvoju, bar po ovome sto ti ispod pise da ima 2mj :) i mi smo isto prolazili ovih dana. Ako ste imali i cijepljenje moguce da je malo nervozna i zbog toga. Ono sto sam dodatno skuzila je da moj bude takav pred kraj podoja pa ga malo dignem i nosim da podrigne i probam ponovo. Ako je i dalje takav zakljucim da mu je dosta jer me bas mrcvari- zna mi povuc bradavicu kao da ce je odgrist, place mi se u tom trenu 😂 ako je takva od pocetka podoja i ako bas ne mozes izdrzati onda super za izdajanje. Moj bude nekad nemiran i na pocetku, ali nekako izdrzim. Mirniji je ako je pospaniji (po noci), ali tako bude bas neka faza kad su takvi i svaki put se poklopila s tim skokovima.
    I nama je isto kilaza isla prvi mjesec samo 600g, a drugi duplo :) bravo 💪🏻

    [tickerfactory.com]

  • Laraimama92

    Broj poruka: 50

    Prijavi adminu

    Mary36

    Cure ja sam opet po noći imala kontrakcije, ali ništa drugačije nego zadnjih par noći. Sad mi je ispao ogroman komad sluznog čepa uz smećkasto rozi iscjedak, onako baš obilno. Imam bolove tipa jača menga, ali ne i pravilne kontrakcije… Držite fige da mi je krenulo
    Jel imala neka tako sličan početak trudova?


    Moj prvi porod je krenuo identicno. Ispao sluzni cep bas takve boje, bolovi bili kao jaca menstruacija i nepravilni. Nakon sto je sluzni ispao, pravilne kontrakcije su krenule nakon 3 do 4 sata, a beba stigla taj dan nakon 6 sati pravilnih kontrakcija😊. Srecnoo. 

  • LavicaBP

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    Evo i mene iz TA. Curka je super, ima 3400g i bas sve je super -i posteljica i plodna voda i ctg, sve. Jedino što me doktorica zabrinula jer je rekla da oni na sv.duhu ne daju prijenos više od 3 dana ako je trudnoća preko IVFa. Neovisno o tome je li sve uredno ili ne 🙄 Tako da me naručila 30.4. kada ću biti 39+5 da se dogovorimo za dalje. Ako ne krene prirodno ranije naravno…
    S obzirom da je do sada baš sve bilo uredno, nisam ovo očekivala 😔

    👩 1994 god.
    🧑 1992 god.
    aspiracija 9.8 -> 11 🥚 -> 8 embrija (ICSI) -> 5 blastocista -> 4 ❄️, transfer 1 blastociste 14.8.
    28.8. (14.dnt) beta 431 😍 30.8. (16.dnt) beta 1040 😍 Panorama low risk ✅️ it's a girl 💕
    [tickerfactory.com]

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 540

    Prijavi adminu

    LavicaBP

    Evo i mene iz TA. Curka je super, ima 3400g i bas sve je super -i posteljica i plodna voda i ctg, sve. Jedino što me doktorica zabrinula jer je rekla da oni na sv.duhu ne daju prijenos više od 3 dana ako je trudnoća preko IVFa. Neovisno o tome je li sve uredno ili ne 🙄 Tako da me naručila 30.4. kada ću biti 39+5 da se dogovorimo za dalje. Ako ne krene prirodno ranije naravno…
    S obzirom da je do sada baš sve bilo uredno, nisam ovo očekivala 😔

    Stigne se još to i pokrenuti do 3 dana iza termina. 🤞
    Puno hodaj, skakući na pilatesici, probaj sve trikove i fore tipa ananas, sex i ostalo. Možda nešto upali. 🙂
    Mi smo možda skupa u čekaoni sjedile danas u TA, kad si bila naručena? 🙂 Mislim, ja sam u VRTA, ali čekaona je čini mi se ista. 

    2020. 👦🏻
    [tickerfactory.com]

  • LavicaBP

    Broj poruka: 62

    Prijavi adminu

    amystiqa

    LavicaBP

    Evo i mene iz TA. Curka je super, ima 3400g i bas sve je super -i posteljica i plodna voda i ctg, sve. Jedino što me doktorica zabrinula jer je rekla da oni na sv.duhu ne daju prijenos više od 3 dana ako je trudnoća preko IVFa. Neovisno o tome je li sve uredno ili ne 🙄 Tako da me naručila 30.4. kada ću biti 39+5 da se dogovorimo za dalje. Ako ne krene prirodno ranije naravno…
    S obzirom da je do sada baš sve bilo uredno, nisam ovo očekivala 😔
    Stigne se još to i pokrenuti do 3 dana iza termina. 🤞
    Puno hodaj, skakući na pilatesici, probaj sve trikove i fore tipa ananas, sex i ostalo. Možda nešto upali. 🙂
    Mi smo možda skupa u čekaoni sjedile danas u TA, kad si bila naručena? 🙂 Mislim, ja sam u VRTA, ali čekaona je čini mi se ista.


    Ma znam da, trebala sam samo procesuirati da je i to moguće 😅 Bude kako treba biti, samo da sve prođe u redu 😊
    Već sam se opskbila sa svime, muž se naravno dobrovoljno javio pomoć ali meni se to tako neda 😂
    Moguće! Ja sam bila u 10:20, ali dok sam sve obavila sam bila gotova u nekih 12..a tii?

    👩 1994 god.
    🧑 1992 god.
    aspiracija 9.8 -> 11 🥚 -> 8 embrija (ICSI) -> 5 blastocista -> 4 ❄️, transfer 1 blastociste 14.8.
    28.8. (14.dnt) beta 431 😍 30.8. (16.dnt) beta 1040 😍 Panorama low risk ✅️ it's a girl 💕
    [tickerfactory.com]

  • Avatar LaLa20

    LaLa20

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Jel se koja susrela da je odjednom pred kraj trudnoce duzina bedrene kosti kraca za tri tjedna? Sve ostale mjere su okej, i do sad je bedrena bila okej… doktorica u bolnici nije nista komentirala, rekla je da je sve super, ali sam poslije vidla u nalazima da ne odgovara tjednima trudnoce.

    Panorama low risk 〰️💙

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.