Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • BlackRose

    Broj poruka: 447

    Prijavi adminu

    amystiqa

    Pitanje jedno, jesu li vam se kod prvih trudova (ili i kasnije) stiskao trbuh kao kod BH kontrakcija? Ne sjećam se od prošli put.
    Imam neke nepravilne grčeve, kao menstrualne više, ali mi se stvrdne trbuh svaki put kao kod BH. Zapravo cijelo vrijeme je nekako stvrdnut, ali kod tog “grča” se još više.


    Da, stisne se trbuh. Ako su bolovi drugaciji od BH, onda se mozda i pokrenulo sto 😊 drzim fige da ti krene samo i sretno 🤞❤️

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1461

    Prijavi adminu

    amystiqa

    Pitanje jedno, jesu li vam se kod prvih trudova (ili i kasnije) stiskao trbuh kao kod BH kontrakcija? Ne sjećam se od prošli put.
    Imam neke nepravilne grčeve, kao menstrualne više, ali mi se stvrdne trbuh svaki put kao kod BH. Zapravo cijelo vrijeme je nekako stvrdnut, ali kod tog “grča” se još više.


    Sad kod ovog poroda sam preko tjedan dana po noći imala kontrakcije slične kao i kad su baš krenuli trudovi. Jedina razlika je bila da su krenuli pravilno i nije prestajalo + bolovi kao menstrualni. Skini si aplikaciju za bilježenje vremenskog razmaka između trudova, dobro dođe. 
    Na prošlom porodu su mi trudovi bili u leđima i to je puno više boljelo, sad samo naprijed. Zapravo slični boli kad se maternica skuplja nakon poroda.

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 540

    Prijavi adminu

    Mary36

    amystiqa

    Pitanje jedno, jesu li vam se kod prvih trudova (ili i kasnije) stiskao trbuh kao kod BH kontrakcija? Ne sjećam se od prošli put.
    Imam neke nepravilne grčeve, kao menstrualne više, ali mi se stvrdne trbuh svaki put kao kod BH. Zapravo cijelo vrijeme je nekako stvrdnut, ali kod tog “grča” se još više.

    Sad kod ovog poroda sam preko tjedan dana po noći imala kontrakcije slične kao i kad su baš krenuli trudovi. Jedina razlika je bila da su krenuli pravilno i nije prestajalo + bolovi kao menstrualni. Skini si aplikaciju za bilježenje vremenskog razmaka između trudova, dobro dođe.
    Na prošlom porodu su mi trudovi bili u leđima i to je puno više boljelo, sad samo naprijed. Zapravo slični boli kad se maternica skuplja nakon poroda.


    Imam 2 appa haha, jedan od prošli put, drugi sad novi koji sam uzela uz Hypnobirthing knjigu. Ali nisu još ni blizu bili za praćenje, baš jako nepravilni. 
    I prošli kroz jutro. Ali da i meni su naprijed bili sad, kao menstrualni + BH stezanje. 
    Prošli put mi je pukao vodenjak i krenuli odmah iz leđa trudovi, drugačiji od ovih. Možda je i u položaju posteljice, ovaj put mi je straga, prošli je bila sprijeda.
    Hvala BlackRose nadam se i ja da će ipak krenuti samo u ovih 5 dana. 🤞

    2020. 👦🏻
    [tickerfactory.com]

  • Laraimama92

    Broj poruka: 50

    Prijavi adminu

    Drage zene,
    Da li vam se desilo u nekom momentu da vam skoci pritisak, kuci, znaci ne pod nekim naporom, naime juce sam tolikoo jela, nekoliko kolaca, mesa, francuske salate, navece u pola 11 sam otvorila frizider i pojela jedno 150gr salate sa dosta majoneze i otisla da operem zube, sve bilo oke i odjednom osjetim ja neko “nosanje”, mantanje, onako zanosi me i reko' mozda je pritisak, a inace mi je cijeluu trudnocu 90 sa 50, bas nizak, uvece bude 95 sa 55..i kako gledam u tlakomjer da raste ona brojka, srce krece da tuce i izmjeri mi 137 sa 75..ja momentalno napad panike dobijem, krenem se tresti od straha, sta mi je. I popijem pola tabletice za smirenje, mjerila ga jos 4 puta..dosao na 115 sa 60 i tad prestanem mjeriti i legnem, ali zaspala sam pred zoru, jer sam bas teski panicar. Jutros mjerim, ali pod tolikim strahom, odmah panika i sad je 110 sa 70..nalazi su mi prije koji dan svi bili uredni, urin i to..nista se udebljala nisam, 3 kile svega a danas sam tacno 37 nedelja trudna. Da li je moguce da to tako ponekad skoci, a da ne bude alarmantno.

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 540

    Prijavi adminu

    Laraimama92

    Drage zene,
    Da li vam se desilo u nekom momentu da vam skoci pritisak, kuci, znaci ne pod nekim naporom, naime juce sam tolikoo jela, nekoliko kolaca, mesa, francuske salate, navece u pola 11 sam otvorila frizider i pojela jedno 150gr salate sa dosta majoneze i otisla da operem zube, sve bilo oke i odjednom osjetim ja neko “nosanje”, mantanje, onako zanosi me i reko' mozda je pritisak, a inace mi je cijeluu trudnocu 90 sa 50, bas nizak, uvece bude 95 sa 55..i kako gledam u tlakomjer da raste ona brojka, srce krece da tuce i izmjeri mi 137 sa 75..ja momentalno napad panike dobijem, krenem se tresti od straha, sta mi je. I popijem pola tabletice za smirenje, mjerila ga jos 4 puta..dosao na 115 sa 60 i tad prestanem mjeriti i legnem, ali zaspala sam pred zoru, jer sam bas teski panicar. Jutros mjerim, ali pod tolikim strahom, odmah panika i sad je 110 sa 70..nalazi su mi prije koji dan svi bili uredni, urin i to..nista se udebljala nisam, 3 kile svega a danas sam tacno 37 nedelja trudna. Da li je moguce da to tako ponekad skoci, a da ne bude alarmantno.


    Moguće da skoči, meni je isto znao navečer par puta, kod glavobolje posebno, a inače mi je isto prema nižem.
     Ali nije ti 137/75 zabrinjavajuć tlak u trudnoći ako nije stalno takav i raste. Tek iznad 140/90 je kao povišen, s tim da im je važniji ovaj donji iz nekog razloga, tako je meni komentirala sestra kod gina, nisam pitala zašto nažalost. 

    2020. 👦🏻
    [tickerfactory.com]

  • Laraimama92

    Broj poruka: 50

    Prijavi adminu

    amystiqa

    Laraimama92

    Drage zene,
    Da li vam se desilo u nekom momentu da vam skoci pritisak, kuci, znaci ne pod nekim naporom, naime juce sam tolikoo jela, nekoliko kolaca, mesa, francuske salate, navece u pola 11 sam otvorila frizider i pojela jedno 150gr salate sa dosta majoneze i otisla da operem zube, sve bilo oke i odjednom osjetim ja neko “nosanje”, mantanje, onako zanosi me i reko' mozda je pritisak, a inace mi je cijeluu trudnocu 90 sa 50, bas nizak, uvece bude 95 sa 55..i kako gledam u tlakomjer da raste ona brojka, srce krece da tuce i izmjeri mi 137 sa 75..ja momentalno napad panike dobijem, krenem se tresti od straha, sta mi je. I popijem pola tabletice za smirenje, mjerila ga jos 4 puta..dosao na 115 sa 60 i tad prestanem mjeriti i legnem, ali zaspala sam pred zoru, jer sam bas teski panicar. Jutros mjerim, ali pod tolikim strahom, odmah panika i sad je 110 sa 70..nalazi su mi prije koji dan svi bili uredni, urin i to..nista se udebljala nisam, 3 kile svega a danas sam tacno 37 nedelja trudna. Da li je moguce da to tako ponekad skoci, a da ne bude alarmantno.

    Moguće da skoči, meni je isto znao navečer par puta, kod glavobolje posebno, a inače mi je isto prema nižem.
    Ali nije ti 137/75 zabrinjavajuć tlak u trudnoći ako nije stalno takav i raste. Tek iznad 140/90 je kao povišen, s tim da im je važniji ovaj donji iz nekog razloga, tako je meni komentirala sestra kod gina, nisam pitala zašto nažalost.


    Hvala ti na uvijek brzom odgovoru. I mojoj prijateljici je ginekolog rekla da je donji vazniji i poslala je u bolnicu jer joj je on stalno bio 90..kao nema veze sto je gornji 135 do 140, ali taj donji je za brigu. Ali evo, ja otkako mi sinoc skoci, lezim i samo umisljam da mi se manta, da ne smijem nista jesti, piti, da ne skoci..jao boze, panika je cudo..ali s obzirom da je do juce bio 95 sa 55, ovo je meni odmah strasno. Mozda je i normalno da malo skoci od tog preniskog, promjene vremena, prejedanje za praznike, anksioznost kako se blizi porod…:)

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1461

    Prijavi adminu

    amystiqa

    Mary36

    amystiqa

    Pitanje jedno, jesu li vam se kod prvih trudova (ili i kasnije) stiskao trbuh kao kod BH kontrakcija? Ne sjećam se od prošli put.
    Imam neke nepravilne grčeve, kao menstrualne više, ali mi se stvrdne trbuh svaki put kao kod BH. Zapravo cijelo vrijeme je nekako stvrdnut, ali kod tog “grča” se još više.

    Sad kod ovog poroda sam preko tjedan dana po noći imala kontrakcije slične kao i kad su baš krenuli trudovi. Jedina razlika je bila da su krenuli pravilno i nije prestajalo + bolovi kao menstrualni. Skini si aplikaciju za bilježenje vremenskog razmaka između trudova, dobro dođe.
    Na prošlom porodu su mi trudovi bili u leđima i to je puno više boljelo, sad samo naprijed. Zapravo slični boli kad se maternica skuplja nakon poroda.

    Imam 2 appa haha, jedan od prošli put, drugi sad novi koji sam uzela uz Hypnobirthing knjigu. Ali nisu još ni blizu bili za praćenje, baš jako nepravilni.
    I prošli kroz jutro. Ali da i meni su naprijed bili sad, kao menstrualni + BH stezanje.
    Prošli put mi je pukao vodenjak i krenuli odmah iz leđa trudovi, drugačiji od ovih. Možda je i u položaju posteljice, ovaj put mi je straga, prošli je bila sprijeda.
    Hvala BlackRose nadam se i ja da će ipak krenuti samo u ovih 5 dana. 🤞


    Mene su mučili ti trudovi danima, na kraju je ispao čep uz sukrvicu i navečer su krenuli ti pravilniji trudovi i lagano krvarenje. Uglavnom, skužit ćeš tu razliku iako ni meni nije bila velika. Da nisam imala to krvarenje možda ne bi ni otišla u rodilište jer su trudovi bili toliko slabiji nego kod prvog poroda 😂. Na kraju sam bila 4 cm orvorena kad sam došla, taman za epiduralnu. 

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 540

    Prijavi adminu

    Laraimama92

    amystiqa

    Moguće da skoči, meni je isto znao navečer par puta, kod glavobolje posebno, a inače mi je isto prema nižem.
    Ali nije ti 137/75 zabrinjavajuć tlak u trudnoći ako nije stalno takav i raste. Tek iznad 140/90 je kao povišen, s tim da im je važniji ovaj donji iz nekog razloga, tako je meni komentirala sestra kod gina, nisam pitala zašto nažalost.

    Hvala ti na uvijek brzom odgovoru. I mojoj prijateljici je ginekolog rekla da je donji vazniji i poslala je u bolnicu jer joj je on stalno bio 90..kao nema veze sto je gornji 135 do 140, ali taj donji je za brigu. Ali evo, ja otkako mi sinoc skoci, lezim i samo umisljam da mi se manta, da ne smijem nista jesti, piti, da ne skoci..jao boze, panika je cudo..ali s obzirom da je do juce bio 95 sa 55, ovo je meni odmah strasno. Mozda je i normalno da malo skoci od tog preniskog, promjene vremena, prejedanje za praznike, anksioznost kako se blizi porod…:)


    Ma samo ti normalno jedi i pij kao i inače, a ako ti i bude visok iz nekog razloga, barem ćeš primjetiti u nekom regularnom načinu na koji se hraniš i odmaraš inače.
    Ali ja se ne bih zabrinjavala ako je izoliran slučaj malo višeg od inače jedan-dva puta, što kažeš promjena vremena, kava, više jela nego inače, možda slanog. Iako znam da je lako ući u taj krug panike koji onda isto diže tlak. 

    Mary idealno vrijeme za doći u bolnicu, taman za epiduralnu dovoljno otvorena. 👌
    Meni zadnji put nije ni ispao sluzni čep pa ni ne znam kako točno izgleda iz prve ruke. 

    2020. 👦🏻
    [tickerfactory.com]

  • Avatar sisy

    sisy

    Broj poruka: 506

    Prijavi adminu

    Pozz cure,
    Koliko su vaše bebe dobile na kilaži za mjesec dana i molim vas napišite da li je dojena, na formuli ili kombinacija ❤️

    🙋🏻‍♀️37
    🙋🏻‍♂️42
    28.03.'24. D🌸
    Trudimo se od 8/22
    12/22 biokemijska
    14.07.'23. +
    15.7. B 88,7》17.7. B 183,6》19.7. B 499,8 》21.7. B 1209,2 》
    27.7. B 11299
    1.pregled 5.8. ❤
    Panorama ✅️♀️
    [tickerfactory.com]

  • lalllla

    Broj poruka: 779

    Prijavi adminu

    sisy

    Pozz cure,
    Koliko su vaše bebe dobile na kilaži za mjesec dana i molim vas napišite da li je dojena, na formuli ili kombinacija ❤️


    Ej javim ti sutra taman idemo kod pedijatra na prvu kontrolu pa ce ju vagati. Btw kombiniram dojenje i dohranu.

    https://www.tickerfactory.com/ezt/d/2;41;116/st/20240401/dt/6/n/Lea/k/55a1/age.png [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.