Kći Jennifer Garner zahvalna je mami jer joj brani društvene mreže
Društveni mediji su uvijek aktualna tema i imamo neprestano osjećaj da se borimo s djecom oko toga. Smiju li, kad smiju, koliko smiju, kako kontrolirati, kako ograničiti… A kad čujemo da je netko uspio u tom da u potpunosti zabrani, jednostavno se divimo. Nećemo ni spominjati kako bismo doživjeli kad čujemo da netko uspješno brani, a dijete je – zahvalno.
E, pa, upravo je to uspjelo glumici Jennifer Garner. I zato joj se još više divimo. Jennifer ima troje djece i niti jedno od njih nema račun na bilo kojoj društvenoj mreži. Ispričala je o tom u intervjuu za Today.com. Njezina je taktika vrlo slična onoj koju je primijenila Pink na svoju kćer Willow, o čemu smo nedavno pisali.
"Samo sam rekla svojoj djeci: 'Pokažite mi članke koji dokazuju da su društveni mediji dobri za tinejdžere i onda možemo razgovarati'", objasnila je Garner. "Ako nađete znanstvene dokaze koji jednaki kao oni koje ja imam, a koji govore da to nije dobro za tinejdžere, a onda to možemo prokomentirati."
Jennifer Garner (50) ima troje djece sa svojim bivšim suprugom Benom Affleckom - kćeri Violet (17) i Seraphinu (13), te sina Samuela (11). Iako se Violet slaže s majčinom odlukom, Jennifer kaže da Seraphina i Samuel nisu baš na istoj valnoj duljini, te da nisu baš oduševljeni takvom odlukom.
"Moja najstarija je zahvalna. No, dug je put pred nama. Imam ih još dvoje, pa samo - kucnimo u drvo. Vidjet ćemo hoću li doista izdržati,” iskreno je priznala Garner.
Postoji niz statistika u vezi tinejdžera i korištenja društvenih medija. Prema Smart Socialu, aplikaciji koja pomaže djeci i roditeljima da iskoriste virtualne prednosti najbolje što mogu, te nudi pregršt besplatnog i kvalitetnog sadržaja za obrazovanje, statistika je u SAD-u ovakva:
- 57% svih tinejdžera slaže se da ih korištenje društvenih mreža često ometa kada bi trebali raditi zadaću
- 42% tinejdžera slaže se da su im društveni mediji oduzeli vrijeme koje su mogli provesti s prijateljima osobno
- 55% žrtava internetskog nasilja u dobi je između 14 i 15 godina
- 23,7% djevojčica i 21,9% dječaka u dobi od 13 do 17 godina izjavilo je da su bili izloženi internetskom zlostavljanju